Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

ZBYCH dzięki wiedziałam,gdzie zadać pytanie,ale jeśli możesz jeszcze doradzić kiedy wiercić te otwory na ściance prowadnicy w fabryce rolet czy już na miejscu montażu,coś mi się wydaje że Pan od alarmów zmięknie i ucieknie,już mu zabiłam ćwieka jak dałam do poczytania o bramotelu polecanego również przez ciebie-blondynka a tyle "myśli",i jeszcze gdzie można to ustrojstwo kupić np.we Wrocławiu jeszcze raz dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Generalnie zasada jest taka, że jeśli tylko konstrukcja okna na to pozwala, to czujkę montujemy jak najbliżej potencjalnego miejsca ataku, czyli na dole, ale przy tak małym oknie nie ma to większego znaczenia :)

Moze glupie pytanie, ale dlaczego akurat dol jest miejscem potencjalnego ataku? Skoro okno otwiera sie na bok, to nie lepiej byloby lom wladowac wlasnie z boku?

Nie. We wszystkich przypadkach jakie znam, złodziej wyłamał okno (lub próbował wyłamać) wbijając łom na dole od strony klamki. Jeśli uda mu się wyłamać okucie w narożniku, to dalej już siłą dźwigni wyłamuje całe okno.

Nie nadajesz się na włamywacza :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZBYCH dzięki wiedziałam,gdzie zadać pytanie,ale jeśli możesz jeszcze doradzić kiedy wiercić te otwory na ściance prowadnicy w fabryce rolet czy już na miejscu montażu,coś mi się wydaje że Pan od alarmów zmięknie i ucieknie,już mu zabiłam ćwieka jak dałam do poczytania o bramotelu polecanego również przez ciebie-blondynka a tyle "myśli",i jeszcze gdzie można to ustrojstwo kupić np.we Wrocławiu jeszcze raz dzięki

Blondyno, lepiej jak zamontują czujniki w fabryce.

Producentem czujników jest firma ANWIS, ale oni nie prowadzą sprzedaży detalicznej. Mają przedstawicieli w całej Polsce i trzeba się zgłosić do przedstawiciela. Proponuję wysłać zapytanie do firmy Anwis i prześlą Tobie listę przedstawicieli we Wrocławiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie dobre rady.

 

Mam jeszcze pytanie (wiem,że juz gdzies na ten temat bylo napisane, ale nie moge znaleźc :oops: ) : czy po założeniu kontraktona (na dole okna!) na pewno będę mogła uchylic okno ? - i czy trzeba to zrobić przed uzbrojeniem systemu - a co jak w nocy będę chciała je zamknąc ? I rozumiem że okno przeznaczone do uchylania przy włączonym alarmie nie może mieć czujki inercyjej (bo alarm włączy się przy zamykaniu?) :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kontaktron będzie na dole to można spokojnie uchylać i zamykać przy uzbrojonym alarmie, nic się nie powinno dziać. Czujka inercyjna faktycznie może się wzbudzić przy zamykaniu, ale można centralę tak zaprogramować, że w razie obecności domowników czujki PIR i inercyjne w sypialni pozostają nieaktywne, a są aktywowane dopiero gdy wszyscy wychodzą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy czujka Aritech EV-80 sprawdzi się jako PIR w domowych warunkach? Czy będzie pracować poprawnie w pomieszczeniu o powierzchni 2,4m2? Co polecacie do bramy garażowej dwustanowiskowej i generalnie do garażu (będę wdzięczny za konkrety). Garaż jest osobnym budynkiem i nie ma ogrzewania. Gdzie należy instalować czujki gazów usypiających (w jakim miejscu sypialni) i czy to się wogóle sprawdza (czy czujka Satela jest ok)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy czujka Aritech EV-80 sprawdzi się jako PIR w domowych warunkach? Czy będzie pracować poprawnie w pomieszczeniu o powierzchni 2,4m2? Co polecacie do bramy garażowej dwustanowiskowej i generalnie do garażu (będę wdzięczny za konkrety). Garaż jest osobnym budynkiem i nie ma ogrzewania. Gdzie należy instalować czujki gazów usypiających (w jakim miejscu sypialni) i czy to się wogóle sprawdza (czy czujka Satela jest ok)?

 

czujnik EV-80 jest przeznaczony do pomieszczen o stabilnych warunkach wiec do domu sie raczej nadaje i jezeli go dobrze zamontujesz to bedzie poprawnie parcowal w tak małym pomieszczeniu.

Jezeli chodzi o garaz to napewno zamontuj kontaktrony bramowe...i jezeli nie ma tam okien to wystarczy tylko kontaktron,jezeli sa okna to zamontuj jeszcze czujnik ruchu dualny PIR+MW np firmy CROW SRDT15 (dosc tani i dobry...moze pracowac do -20*C ale pod warunkiem ze nie bedzie na zewnatrz..deszcz itp),mozna tez załozyc na okna ,brame czujniki inercyjne.

Czujnik gazow usypiajacych montuje sie na wysokosci glowy kolo łozka (poczytaj instrukcje).Czujniki satela nie tylko gazow usypiajacych sa OK!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wogóle to te EV-80 są w miarę dobrej jakości? Zostałem uszczęśliwiony takimi przez kolegę, który robił mi instalację tymczasową. Teraz muszę dokupić 2 czujki i nie wiem czy dokupić takie same czy zastapić je wszystkie czyms lepszym. Jaki kontaktron bramowy polecasz?

 

Nie moge wiele powiedziec o tej czujce bo zbyt malo ja stosowalem..ale polecam np firme DSC ENCORE EC 301 D , lub czujniki Satela.

Czujnik bramowy polecam metalowy najazdowy (kilka firm je produkuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Zapytam jeszcze o jedno, gdzie zainstalować dodatkowe ekspandery do CA64. Potrzebne będą 2 sztuki. W obudowie centrali chyba się nie zmieszczą ale mogę się mylić.

 

ja mam dwa w obudowie centrali, ale kolejne dwa juz w dodatkowej obudowie (mniejsza, bez trafo - ok 40zl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam dwa w obudowie centrali, ale kolejne dwa juz w dodatkowej obudowie (mniejsza, bez trafo - ok 40zl)

 

 

Jeśli nie byłby to dla Ciebie problem to poproszę o zrobienie fotki wnętrza obudowy.

dodatkowe expandery zamontuj w osobnych obudowach z tamperem i w zaleznosci jaki expander potrzeba obudowe z trafem lub bez. Montuj expandery tak zeby daleko nie ciagnac przewodow z czujnikow i w miejscu ukrytym(w miare)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam dwa w obudowie centrali, ale kolejne dwa juz w dodatkowej obudowie (mniejsza, bez trafo - ok 40zl)

 

 

Jeśli nie byłby to dla Ciebie problem to poproszę o zrobienie fotki wnętrza obudowy.

dodatkowe expandery zamontuj w osobnych obudowach z tamperem i w zaleznosci jaki expander potrzeba obudowe z trafem lub bez. Montuj expandery tak zeby daleko nie ciagnac przewodow z czujnikow i w miejscu ukrytym(w miare)

 

Jaki kabel ciągnie się miedzy ekspanderami a centralą ?? :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam dwa w obudowie centrali, ale kolejne dwa juz w dodatkowej obudowie (mniejsza, bez trafo - ok 40zl)

 

 

Jeśli nie byłby to dla Ciebie problem to poproszę o zrobienie fotki wnętrza obudowy.

dodatkowe expandery zamontuj w osobnych obudowach z tamperem i w zaleznosci jaki expander potrzeba obudowe z trafem lub bez. Montuj expandery tak zeby daleko nie ciagnac przewodow z czujnikow i w miejscu ukrytym(w miare)

 

Jaki kabel ciągnie się miedzy ekspanderami a centralą ?? :oops:

 

wystarczy jak pociagniesz YTKSY6x2x0,5 lub YTDY 6x0,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowe expandery zamontuj w osobnych obudowach z tamperem i w zaleznosci jaki expander potrzeba obudowe z trafem lub bez. Montuj expandery tak zeby daleko nie ciagnac przewodow z czujnikow i w miejscu ukrytym(w miare)

 

 

Raczej zależy mi na montażu w tej samej obudowie co centrala. Tak mam doprowadzone przewody.

 

Gdzie w Warszawie mogę się zaopatrzyć w podzespoły do systemu alarmowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowe expandery zamontuj w osobnych obudowach z tamperem i w zaleznosci jaki expander potrzeba obudowe z trafem lub bez. Montuj expandery tak zeby daleko nie ciagnac przewodow z czujnikow i w miejscu ukrytym(w miare)

 

 

Raczej zależy mi na montażu w tej samej obudowie co centrala. Tak mam doprowadzone przewody.

 

Gdzie w Warszawie mogę się zaopatrzyć w podzespoły do systemu alarmowego?

 

ja czasami montuje expandery przy braku miejsca w obudowie centrali na dzwiczkach. centrala i expandery sa dosc cienkie a obudowa wystarczajaco szeroka zeby zamontowac w ten sposob i mozna podwojnie wykozystac powierzchnie obudowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...