Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja alarmowa raz jeszcze


Recommended Posts

ile powinna kosztować zwykła czujka dymu, mnie instalator proponuje za 140 zł, a ktoś na forum powiedział że kupił za 20 zł.

Daj spokój! Nawet nie myśli o tym. W kwestii bezpieczeństwa nie może być loterii. Zastosuj dobre, sprawdzone czujki, a nie chiński chłam!

 

Jak wyłączyć ciągłe podświetlenie klawiatury Satela?

Może to zrobić jedynie instalator.

 

to niedobrze myślałem ze moge to zrobić z klawiatury. najlepiej by było tak jak w telefonach komórkowych że przyciśnięcie przycisku podświetla klawiaturę. Czy takie ciągłe świecenie zużywa dużo prądu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

to niedobrze myślałem ze moge to zrobić z klawiatury. najlepiej by było tak jak w telefonach komórkowych że przyciśnięcie przycisku podświetla klawiaturę. Czy takie ciągłe świecenie zużywa dużo prądu?

W Satelu są duże możliwości programowania trybu podświetlenia klawiatur (i są to parametry programowane osobno dla każdej klawiatury).

Tryb podświetlenia ustawia się osobno dla wyświetlacza i osobno dla klawiatury. Można również ustawić podświetlenie po naciśnięciu dowolnego klawisza. Niestety (dla Ciebie) takie uprawnienia ma tylko instalator.

Podświetlenie nie zużywa dużo prądu, ale ma to znaczenie, jeśli masz kilka klawiatur, a system pracuje na zasilaniu awaryjnym (przy braku zasilania sieciowego). Najlepiej zaprogramować opcję wygaszania podświetlenia klawiatur przy braku zasilania sieciowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie tak w jednym zdaniu wymienić zysków z zastosowania centrali Integra (kiedyś to spiszę) , ale uwierz mi na słowo - będziesz zadowolona z Integry :)

Cały czas ci wierzę na słowo - dlatego właśnie upieram się przy tej centrali :lol:

 

Twój instalator widocznie jest przywiązany do marki DSC, albo przeraża go programowanie Integry (może nie ma laptopa) :wink:

 

Chyba raczej jest przywiązany do tej marki, ale następnym razem zapytam się, czy ma laptopa :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odp, a czy można wyłączyć głośne pikanie klawiszy podczas ich przyciskania, wiem że można wyłączyć pikanie manipulatora podczas sygalizowania otwarcia drzwi z kontaktronu, ale chodzi mi o wyłączanie pikania podczas przyciskania klawiszy.

 

Mozna. Z Dloadx'a: menu Dane>Struktura i sprzet>Zakladka Sprzet>Rozwin Manipulatory>Wybierz manipulator>Pozostale opcje>Dzwieki klawiszy

 

z Manipulatora pewnie podobna sciezka w trybie serwisowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam jeszcze pytanie dotyczące czujników nie reagujących na zwierzaki. Konkretnie chodzi o psa - wilka - masywnej budowy. Jakie czujniki zastosować, jeżeli założymy, iż pies nie będzie wariował, tylko normalnie "podróżował" po pokojach? Czy czujki CROW są czegoś warte, czy szukać innych. Najlepiej nie dualnych (spory koszt przy wszystkich pomieszczeniach)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam jeszcze pytanie dotyczące czujników nie reagujących na zwierzaki. Konkretnie chodzi o psa - wilka - masywnej budowy. Jakie czujniki zastosować, jeżeli założymy, iż pies nie będzie wariował, tylko normalnie "podróżował" po pokojach? Czy czujki CROW są czegoś warte, czy szukać innych. Najlepiej nie dualnych (spory koszt przy wszystkich pomieszczeniach)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam jeszcze pytanie dotyczące czujników nie reagujących na zwierzaki. Konkretnie chodzi o psa - wilka - masywnej budowy. Jakie czujniki zastosować, jeżeli założymy, iż pies nie będzie wariował, tylko normalnie "podróżował" po pokojach? Czy czujki CROW są czegoś warte, czy szukać innych. Najlepiej nie dualnych (spory koszt przy wszystkich pomieszczeniach)

Pozdrawiam

 

 

Zdecyduj się : pies albo czujka PIR . Nie ma czujki PIR która zagwarantuje Ci brak fałszywek przy takim psie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki CROW sa najlepsze na swiecie!!!! Jak je zamontujesz, to na pewno nie bedzie problemow ze zwierzakiem masywnej budowy. Nie montuj dualnych, bo po co zwiekszac koszt alarmu.

Najlepiej nie montuj alarmu, bo bedziesz przeciez mial psa!

 

Po co ta kpina ?

Przecież to było normalne pytanie. Czy Ty nie masz wątpliwości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki CROW sa najlepsze na swiecie!!!! Jak je zamontujesz, to na pewno nie bedzie problemow ze zwierzakiem masywnej budowy. Nie montuj dualnych, bo po co zwiekszac koszt alarmu.

Najlepiej nie montuj alarmu, bo bedziesz przeciez mial psa!

 

Po co ta kpina ?

Przecież to było normalne pytanie. Czy Ty nie masz wątpliwości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypożycz Bravo6.

Podłącz do byle akumulatora.

Wpuść pieska i obserwuj czujkę.

Wyciągnij WŁASNE wnioski.

Adam M.

 

Dzięki, Bravo6 sporo kosztuje. Czy z wymienionych poniżej jakaś jest godna uwagi:

- IR-120c

- DIGIGARD 75

- SRP PET4

- MERCURY EL 5200

 

Z tej konfiguracji którą Byście wybrali dla siebie, nie szastając pieniądzmi.

Dzięki za odpowiedz.

P.S. Prosiłbym o konkrety, a nie wypowiedzi typu "masz psa po ci ci alarm". Wyobraź sobie Kolego, że przez takie myślenie jednego psa stracilem przy próbie włamania jakiś czas temu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przezytalam cale forum od poczatku do konca i musze przyznac ze jestem pelna podziwu ze poswieca Pan swoj czas udzielajac porad innym.Nie mialam zielonego pojecia o alarmach a teraz cos juz wiem i to dzieki Panu.

Wybralam taki oto zestaw,jakby Pan mogl zerknac i ocenic ewentualnie cos doradzic,bede bardzo wdzieczna.

1.Kontaktrony we wszystkich oknach +czujki zbicia szyby(po jednej w pomieszczeniu z oknem)

2.Okna dachowe jak wyzej

3.Garaz z oknem wiec kontrakton,zbicia szyby,kontaktron na drzwi +inercyjna

oraz czujka dualna w pomieszczeniu.

4.Wiatrolap(maly 2.5m2) drzwi kontrakton+inercyjna

okno nie otwierane wiec tylko czujka zbicia szyby.Dac dualna czy dostanie klaustrofobii??

5.Czujka dymu -na wyjsciu z kuchni,oraz na poddaszu w holu

6.Czujak gazu w kotlowni

7.W kotlowni centralka.

8.strych czujka dualna + kontaktron w oknie i zbicia szyby.

W sumie :

kontaktron 25sztuk(Alarmtech model MC370)

zbicia szyb 10(Paradox model Glasstreck)

dualne 3(Optex model MX40QZ lub Bosh Model DS 835IT)

inercyjne 2(Texecom model Impaq+)

Sygnalizator Satel SD 3001

PYTANIA

-2 klawiatury LCD.JAKIE??

-Czy wystarczy centralka Satel Integra 64 czy musze miec 128??(2 max 3 strefy)

-Jaki nadajnik Model???

-Okablowanie czy dobrze wyczytalam???(wszystkie czujki 6zyl,klawiatura 8,sygnalizator 6,nadajnik 6)???

 

Bede bardzo wdzieczna za porade.Niestety nie potrafie tu zalaczyc planow domku,jakby byl potrzebny moge przeslac na prive.

Pozdrawiam Daria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przezytalam cale forum od poczatku do konca i musze przyznac ze jestem pelna podziwu ze poswieca Pan swoj czas udzielajac porad innym.Nie mialam zielonego pojecia o alarmach a teraz cos juz wiem i to dzieki Panu.

Wybralam taki oto zestaw,jakby Pan mogl zerknac i ocenic ewentualnie cos doradzic,bede bardzo wdzieczna.

1.Kontaktrony we wszystkich oknach +czujki zbicia szyby(po jednej w pomieszczeniu z oknem)

2.Okna dachowe jak wyzej

3.Garaz z oknem wiec kontrakton,zbicia szyby,kontaktron na drzwi +inercyjna

oraz czujka dualna w pomieszczeniu.

4.Wiatrolap(maly 2.5m2) drzwi kontrakton+inercyjna

okno nie otwierane wiec tylko czujka zbicia szyby.Dac dualna czy dostanie klaustrofobii??

5.Czujka dymu -na wyjsciu z kuchni,oraz na poddaszu w holu

6.Czujak gazu w kotlowni

7.W kotlowni centralka.

8.strych czujka dualna + kontaktron w oknie i zbicia szyby.

W sumie :

kontaktron 25sztuk(Alarmtech model MC370)

zbicia szyb 10(Paradox model Glasstreck)

dualne 3(Optex model MX40QZ lub Bosh Model DS 835IT)

inercyjne 2(Texecom model Impaq+)

Sygnalizator Satel SD 3001

PYTANIA

-2 klawiatury LCD.JAKIE??

-Czy wystarczy centralka Satel Integra 64 czy musze miec 128??(2 max 3 strefy)

-Jaki nadajnik Model???

-Okablowanie czy dobrze wyczytalam???(wszystkie czujki 6zyl,klawiatura 8,sygnalizator 6,nadajnik 6)???

No i jeszcze jedno:Dwa labradory w domu,one raczej do obronnych nie naleza.

Bede bardzo wdzieczna za porade.Niestety nie potrafie tu zalaczyc planow domku,jakby byl potrzebny moge przeslac na prive.

Pozdrawiam Daria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba była skierowane do ZBYCHa, ale zanim on odpowie wtrącę swoje skromne zdanie.

 

Wg mnie na okna na parterze lepsze byłyby czujki inercyjne zamiast stłuczeniowych - po prostu wcześniej alarmują.

Brakuje informacji jakie będą okna (szyby, okucia, ramy), bo jeśli szyby będą zwykłe (nie P2/P4) to być może da się je rozbić bez wzbudzania czujki inercyjnej i wtedy stłuczeniowa byłaby lepsza.

Ale tutaj niech się wypowiedzą fachowcy.

 

Poza tym w wiatrołapie chyba nie trzeba dualnej, powinien wystarczyć PIR.

Na strychu może wystarczy tylko dualna. Czy na strychu będzie okno z szybą czy zwykły wyłaz dachowy z plexi? Jeśli strych nieogrzewany to bardziej prawdopodobne to drugie. Wtedy czujka zbicia raczej nie zadziała.

 

Co do centrali: krytyczna jest tu liczba wejść.

W tym momencie potrzebne jest jakieś 25+10+3+2+3=43 wejść (doliczyłem 3 czujki gazu i dymu).

Integra 64 powinna wystarczyć bo obsługuje do 64 wejść i 64 wyjść.

Integra 64 (128 też) ma 16 wejść na płycie, więc trzeba i tak dodatkowo kupić ekspandery wejść (być może z zasilaczem) na 27 wejść czyli 4 ekspandery po 8 wejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie moga byc przyczyny samoczynnego wlaczania sie alarmu. system oparty na centrali Sintony 410, czyjki ruchu IRM 270C, kontraktony MC 440.

Czujki ruchu ( 4 szt. ) wpiete w jedna linie, podobnie kontraktony. Pomieszczenie to sala serwerow z klimatyzorami (temp. ok 20-21 stopni). Czujki ruchu umieszczone w naroznikach z lustrem kurtynowym.

Co ciekawe alarm jest wzbudzany w nocy, gdy nikt w sali nie przebywa.

Zazwyczaj maja miejsce 2-3 takie zdarzenia w jednej godznie, a potem

jest spokoj. Zastanawiamy sie co moze byc tego przycznyna - problem

gryzoni raczej nie wystepuje. Alarm wystapil 30 grudnia czujki ruchu byly wzbudzone od 9:41 do 18:30 dopiero, po tym czasie udalo sie uzbroic nowa sale. 31 grudnia czujki uaktywnily sie o 21:12 ale tym razem po zatwierdzeniu alarmu udalo sie uzbroic ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje damiang!

 

Wiec odpowiadam i dalej pytam:

1.kupilismy dom w stanie surowym,juz z oknami.Jak sprawdzic co to za szyby i okucia ,nie mamy zadnej dokumentacji???

2.wiatrolap maly,wiec bez dualnej.Okno stale bez otwierania wiec bez kontaktronu.Pozostaje kontaktron i inercyjna w drzwiach i PIR.

3.Na strychu jak Pan juz zgadl plexi,wiec dualna i bez stluczeniowej.

4.do kotlowni wchodzi sie z korytarzyka,ma tam byc jednoczesnie pralnia(pralka i suszarka),zmiana miejsca raczej nie wchodzi w gre bo sa juz tam wszystkie kable od tv telefonow itd.

5.Jaki sygnalizator zeby byl z akumulatorem i gdzie go zawiesic?Na widoku?

6.Czy jak centralka w kotlowni to klawiatura tez tam musi byc?Myslalam raczej o sypialni na pietrze i druga w gabinecie na parterze lub garazu.Mozna tak?

Dziekuje za podpowiedzi pozdrawiam daria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie moga byc przyczyny samoczynnego wlaczania sie alarmu. system oparty na centrali Sintony 410, czyjki ruchu IRM 270C, kontraktony MC 440.

Czujki ruchu ( 4 szt. ) wpiete w jedna linie, podobnie kontraktony. Pomieszczenie to sala serwerow z klimatyzorami (temp. ok 20-21 stopni). Czujki ruchu umieszczone w naroznikach z lustrem kurtynowym.

Co ciekawe alarm jest wzbudzany w nocy, gdy nikt w sali nie przebywa.

Zazwyczaj maja miejsce 2-3 takie zdarzenia w jednej godznie, a potem

jest spokoj. Zastanawiamy sie co moze byc tego przycznyna - problem

gryzoni raczej nie wystepuje. Alarm wystapil 30 grudnia czujki ruchu byly wzbudzone od 9:41 do 18:30 dopiero, po tym czasie udalo sie uzbroic nowa sale. 31 grudnia czujki uaktywnily sie o 21:12 ale tym razem po zatwierdzeniu alarmu udalo sie uzbroic ponownie.

 

Nie doszukuj się przyczyn , takie działanie systemu to efekt

- szukania oszczędności ( pozornych )

- głupoty instalatora ( złamana zasada linia - czujnik ).

 

Moja rada - postaw system od początku tylko tym razem zgodnie ze sztuką .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...