Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam, budujemy bellę - odbicie lustrzane.

Projekt kupiliśmy w innym biurze projektowym.

Zapraszam na wymianę na forum budowy belli

http://pprojekt.pl/projekt378-bella,opinie.html

 

Jeśli chodzi o zmiany to wyprostowaliśmy okna u góry, wejście z garażu zrobiliśmy w wykuszu, wyprostowaliśmy spiżarnię od strony wykusza, powiększyliśmy okno w kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Projekt bardzo mi sie podoba, jednak brakuje mi dodatkowego pokoju na parterze. Pokoj ewent. moglby powstac w miejscu pomieszczenia gospodarczego, po zrownaniu sciany tego pomieszczenia ze sciana salonu. Czy ktos z Was robil cos takiego? A moze ten pokoj ustawiliscie w innym miejscu?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Bella jest super a robią pokoje, ale z garażu . Wc przenoszą spod schodów za pokój w miejscu garażu i dalej kotłownia. Ja robię normalnie jak plan przewiduje. Zerknij na pprojekt do Belli masz opinie zdjęcia itd.

 

Witaj tacim widzę że też tu jesteś

pozdrawiamy

Anetta i Robert z forum pprojekt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam projektu odpowiedniego dla nas i juz na glowe dostaje :evil: Projektow jest cala masa ale zaden nie spelnia oczekiwan w chociazby 95 %.

 

Bella jest atrakcyjna z zewnatrz, prosta i tania w budowie, ma jeden komin ale:

1. ma za maly wiatrolap (wiec jak sie na nia zdecydujemy nie zmienimy wejscia do garazu)

2.za mala spizarka (czy tam sie wogile da wejsc?)

3.w wc nie wiem czy zmiesci sie umywala (macie moze pomysly jak powiekszyc wc?)

4.miejsce na tv bedzie chyba tylko jak przesunie sie kominek w strone schodow

5.na gorze brakuje mi pralni czy schowka, ale chyba da sie to zrobic kosztem czesci lazienki i pokoju nr 12 (czy wie ktos ile lazienka ma m2 po podlodze?)

 

W Belli cieszy mnie tez to ze tyle osob jest nia zainteresowana, tyle rad i zdjec mozna znalesc co ulatwia budowe i ogranicza bledy.

 

Czy wiecie ile kosztuje poszerzenie projektu o 0.5-1m od strony garazu? Chodzi mi o koszta architekta. Tak sobie mysle ze poszerzylo by to najmniejszy pokoj i lazienke na gorze, garaz bylby wygodnieszy no i moze cos z wc dalo by sie wykombinowac by byla wieksza.

 

Chetnie wyslucham waszych przemyslen na temat moich spostrzezen.

 

Pozdrawiam wszytskich, aha, budowe zaczynamy wiosna 2009 w bydgoskim :wink: Czy ktos w okolicy buduje juz Belle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

celdom wszystko się da a ile zapłacisz projektantowi to kwestia dogadania jedni biorą mało ale za kreski liczą jak za zboże inni biorą np 3.000 zł nie zaleznie od ilości zmian to musisz już ustalić na wstępie i zobaczyć ile zawoła.

Co do twoich uwag są na miejscu a drzwi do garażu przesunąłem do wiatrołapu, zrezygnuje ze spiżarni kominek przesunięty na maxa do schodów zlikwidowane drzwi na ścianie tam gdzie schody ale masz namiary na pprojekt tam wsio jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Jestem "świeżak" na forum i to mój pierwszy post :lol: . Razem z żoną planujemy budowę domku BELLA z pracowni Krajobrazy. Obecnie jesteśmy w trakcie oczekiwania na akt notarialny działki. Projekt wybrała żona i na 99% jesteśmy na niego zdecydowani. Zamierzamy wprowadzić tam kilka zmian: usunięcie drzwi z zewnątrz do kotłowni, usuniecie i tak małej spiżarni, likwidacja wykuszu i wstawienie dużego jednego okna (zostanie balkon nad wykuszem), nie będzie przypór bocznych. Chcemy również zamienić drzwi balkonowe na pojedyncze z oknami po bokach i zlikwidować boczne drzwi balkonowe na taras. Z tego co wyczytałem na forum pprojekt zmany te są do wykonania.

Jak tylko otrzymamy akt notarialny zaczynamy załatwiać wszelką papierologię potrzebną do budowy. Aha może ktoś może podpowiedzieć gdzie znaleźć jakiś wzór zawiadomienia o rozpoczęciu budowy ogrodzenia? Gmina chce coś takiego wraz z informacją jak planuję stawiać ogrodzenie. Z góry dziękuję za pomoc. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

generalnie takie zmiany są dopuszczalne i zrobi je Wam architekt albo kierownik budowy z uprawnieniami w ramach adaptacji. Na jakimś forum czytałem wiele zmian do Belii zrobionych przez użytkowników - czasem warto poczytać aby zaoszczędzić albo mieć lepsze rozwiązania. My też budujemy Belle i zmian było sporo - drobnych bo drobnych ale sporo.

co do płotu to nie wiem nic o żadnym wniosku po tym jak działkę wytyczy geodeta można stawiać płot ale może co kraj to obyczaj:)

 

Pozdrawiamy

WM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...