Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator jakiej firmy?


Recommended Posts

Witam,

czy ktoś jest w stanie podpowiedzieć w związku z GWC :confused:

W zasadzie już wybrałem rekuperator o wydajności 550 i nawilżacz powietrza, do powierzchni 180m2,

Potrzebuję jakiś konkretów bo zbliżają się prace ziemne i muszę zdecydować.

Przemawia do mnie GGWC, bo mniej roboty przy montażu a i szybka możliwość czyszczenia.

z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dostałem wczoraj ofertę na wykonanie rekuperacji. Dom z lat 70-tych, powierzchnia ok. 100 m2, parter + piętro.

 

Oferta obejmuje wykonanie instalacji wentylacji mechanicznej z rekuperacją w systemie Pe-Flex:

· rozprowadzenie orurowania

· montaż puszek rozprężnych

· montaż rozdzielaczy wg indywidualnego wykonania (stal nierdzewna/pe)

· montaż orurowania czerpni i wyrzutni w otulinie energochłonnej (wełna lamelowa)

· montaż czerpni i wyrzutni

· dostawa elementów zakańczających (anemostaty)

· przewierty diamentowe w stropach i ścianach

· dostawa i montaż centrali wentylacyjnej

· uruchomienie i regulacja systemu wentylacyjnego

 

Robocizna - 8 900 zł

Dostawa i montaż centrali IZZI 300ERV + panel dotykowy - 6 400 zł

Uruchomienie - 200 zł

 

Powiedzcie, proszę, czy to dobra oferta i warto z niej skorzystać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Holenderski Orcon Max Comfort 350 lub 450.

Podaję krótką specyfikację, dajcie znać co o tym myślicie:

- sprawność do 97%,

- Constant Flow z dokladnoscia >99%

- najnowsze wentylatory EBM 3D Scroll z anemomertycznymi miernikami przeplywu powietrza (poza Orconem tylko w Brink Flair),

- 100% modulowany bypass,

- nagrzewnica wstepna,

- czujnik RH

- sterownik bezprzewodowy

- wersja uniwersalna prawa=lewa z możliwością podłączenia kroccow od góry lub z boku w dowolnej konfiguracji

- waga 37 kg (obudowa w calosci z EPP) a po wyjeciu wymiennika 21 kg - do montazu wystarczy 1 osoba

- jeden z najcichszych reku na rynku

A teraz najwazniejsze:

Cena w zakupie taniej o 15-20% od Zehndera/Thessli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dzień Dobry wszystkim.

Dostałam dwie wyceny na rekuperatory z instalacją i montażem. Pierwsza z użyciem reku AERISnext 350 VV TR, w zależności od rodzaju instalacji od 26 do 30tyś z montażem, druga AirPack 400 HOME całość za 24,5tyś.

To co na pewno wiem po lekturze tego wątku - będę łosicą jeśli wydam taką kasę, bo można dużo taniej. Nie doktoryzuję się z rekuperatorów, dlatego proszę Was, mądrzejszych o pomoc, na jakie marki (porównywalne jakością z wyżej wymienionymi) powinnam zwrócić uwagę, jeśli chcę wydać na rekuperację te magiczne 12-18tyś, o których często tu się pisze (a może mniej?) z montażem? A może ktoś poleci na priv firmę działającą na Dolnym Śląsku? Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Czy ktoś ma doświadczenie z rekuperatorem Frapol Onyx Pride 400? Czy w cenie ~7500 jest jakaś lepsza alternatywa?

 

Cześć. sam się zastanawiam nad nim. On jest następcą Onyx Dream i jest ulepszony. W cenie ok.8.3k jest też sterownik Smart. Żeby sterować z telefonu, to trzeba dokupić moduł EcoNet. Pełny bypass, wymiennik przeciwprądowy,silnikami EC, nagrzewnica wstępna w zestawie. Firma jest już długo na rynku więc raczej łatwiej o części oraz serwis. Chyba jedyne co brakuje to odzysk wilgoci, ale w tej cenie to chyba coś za coś.

Edytowane przez jjb_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

Czy ktoś może słyszał o centrali Salda RIRS 400 HW EKO 3.0?

http://www.salda.lt/en/products/item/5637221078

 

Coś takiego zaproponował mi potencjalny wykonawca zamiast rekuperatorów z wymiennikiem przeciwprądowym- tutaj jest wymiennik obrotowy/kołowy. Coś mi się tutaj nie klei, bo nie mogę znaleźć żadnych opinii... W projekcie przewidziany miałem rekuperator AERIS Next 350 VV TR, a szukając po opiniach spodobał mi się Thessla Green AirPack 400 HOME.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Czy moglibyście coś sensownego polecić do 6 tysięcy. Potrzebuje reku o wydajności 350-400m3/h. Instalację mam zrobioną na peflexie. Przerabiam wszelkie opcje ale powoli głowa mała i wymyśliłem że budżet ograniczę do 6 tysięcy. Tylko czy znajdę coś sensownego?

 

Podłączam się. Reku 300-400 za nie więcej niż 6k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.olx.pl/oferta/thessla-green-airpack-300h-modul-cf-air-CID628-IDBdmvw.html

 

Czy moglibyście coś sensownego polecić do 6 tysięcy. Potrzebuje reku o wydajności 350-400m3/h. Instalację mam zrobioną na peflexie. Przerabiam wszelkie opcje ale powoli głowa mała i wymyśliłem że budżet ograniczę do 6 tysięcy. Tylko czy znajdę coś sensownego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz dotyczy centrali z rotorem (Komfovent Domekt).

Istnieje w dwóch wersjach - rotor aluminiowy kondensacyjny L/A lub rotor aluminiowy z powłoką zeolitową sorpcyjny L/AZ

Ten sorpcyjny ma większy odzysk wilgoci ale czy ten zwykły aluminiowy ma dużo gorszy odzysk wilgoci?

Czy faktycznie brać sorpcyjny czy ten drugi jest zbliżony i nie ma różnicy?

Zależy mi na odzysku wilgoci, żeby nie cierpieć zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się. Reku 300-400 za nie więcej niż 6k.

Ja stałem się szczesliwym posiadaczem rekuperatora Jan-Gaz, na dniach będzie uruchomiony, sam sprzęt wygląda solidnie, szczegóły znajdziesz na stronie. Właściciele otwarci na rozmowę, pomocni, można ponegocjowac cenę, dołożyłem do rekuperatora nowy system Flowcontrol rownowazacy nawiew/wywiew. Cena minimalnie poza twój budżet ale napewno warto rozważyć. Z samej transakcji jestem mega zadowolony, co do samego urządzenia napisze jak odpale sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stałem się szczesliwym posiadaczem rekuperatora Jan-Gaz, na dniach będzie uruchomiony, sam sprzęt wygląda solidnie, szczegóły znajdziesz na stronie. Właściciele otwarci na rozmowę, pomocni, można ponegocjowac cenę, dołożyłem do rekuperatora nowy system Flowcontrol rownowazacy nawiew/wywiew. Cena minimalnie poza twój budżet ale napewno warto rozważyć. Z samej transakcji jestem mega zadowolony, co do samego urządzenia napisze jak odpale sprzęt.

 

Również myślałem o tej jednostce, ale jej minimalna prędkość to 105m3/h. W zimę może być za dużo. Z tego co czytałem to ma bardzo duży filtr co oczywiście jest wielkim +.

Ilu masz mieszkańców i jaka wielkość domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również myślałem o tej jednostce, ale jej minimalna prędkość to 105m3/h. W zimę może być za dużo. Z tego co czytałem to ma bardzo duży filtr co oczywiście jest wielkim +.

Ilu masz mieszkańców i jaka wielkość domu?

 

Dom 110m użytkowej, 2 dorosłych i 2 dzieci więc prędkość min dla mnie ok, ale i dla 3 osób nie będzie za dużo. Tak filtr jest duży, dostałem w kpl na wymianę. Po weekendzie będę mógł napisać więcej bo odpale reku. Wiem jedno wycenialem parę urządzeń, nikt nie podszedł tak do tematu jak Jan gaz, a obsługa posprzedazowa jest mega ważna, przekonałem się na przykładzie okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...