Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator jakiej firmy?


Recommended Posts

post nr 1:

 

 

co to k..wa jest?

kolejny samarytanin śpieszący z bezinteresowną pomocą?

ciekawe gdzie w takich przypadkach jest moderator?

 

 

1. Moderator nie jasnowidz

2. Ty wspierasz spamera, kopiując cały jego post, włącznie z reklamą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

1. Moderator nie jasnowidz

2. Ty wspierasz spamera, kopiując cały jego post, włącznie z reklamą...

 

no to tutaj się mylisz... zanim coś powiesz to może kliknij w link, który jest w moim cytacie... no ale w sumie po co się męczyć, w końcu i tak administracja wie lepiej i ma zawsze rację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek - ile razy należy Tobie tłumaczyć, że posty spamerskie zgłasza się do moderacji klikając trójkąt z wykrzyknikiem (ramka postu) i się ich nie komentuje?

 

nikt mi tego wcześniej nie tłumaczył ani razu jak raczyłaś zasugerować ani mnie nie informował o takim zwyczaju w żaden inny sposób a cytując tego posta zmieniłem link, który był w oryginale właśnie po to żeby nie reklamować spamera, ale tego już jolisce nie chciało się sprawdzić zarzucając mi przekopiowanie reklamy...

a tak na marginesie: czemu wywołałem takie pospolite ruszenie moderatorskiej braci? jakaś nagonka na mnie się rozpoczęła? przypominam, że to nie ja spamowałem i stosowałem niedozwoloną reklamę, no ale może w ferworze walki to po prostu umknęło....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, bo ja już tyle razy tłumaczę ludziom o tym wykrzykniku i o tym by nie odpowiadać spamerom, że myślałam, że tobie też.

 

Nie ty wywołałeś nalot, tylko ktoś zgłosił spamera wykrzyknikiem i wszyscy moderatorzy otrzymali powiadomienia. Dlatego zajrzałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi proszę

Mam zrobioną wentylacje na kanałach elastycznych. Tych kanałów jest w sumie jakieś 80 m. Do tego mam trzy skrzynki rozdzielcze. Dom powierzchnia uzytkowa 120 mkw. Anemostatów nawiewnych jest 6 i wywiewnych jest 6.

Do wyboru mam dwa rekuperatory

Jeden z nich ma wykres wydajności

wykres_wydajnosci_centrali_onyx_dream_200.jpg

Drugi

spadek_cisnienia_onyx_dream_400.jpg

 

Pytanie czy ten pierwszy wystarczy, żeby ta wentylacja jakoś działała ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dom 200 m2 będzie miał kubaturę ok 550 m3/h i w zależności od ilości pomieszczeń i ich przeznaczenia

powinna wystarczyć centrala 450 m3/h lub 520 m3/h

 

nie robię reklamy :-)

tylko zapraszam do kontaktu na priv - chętnie zaproponuję ciekawe rozwiązania.

 

Ciekawego rozwiązania brak :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki reku polecacie o wydajnosci 700m3/h przy sprezu dyspozycyjnym (dla 700m3/h) nie nizszym 200Pa. Dodam ze istotna plynna regulacja w jak najszerszym zakresie, zeby zima pracowalo mozliwie najwolniej ( nie chce wysuszyc za mocno powietrza) a latem maxymalnie bo lacze to z ggwc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może napiszę tak : chłodzenie latem nie jest najważniejsze. Najważniejsze jest żeby wentylować, wentylować z odzyskiem oraz żeby mi drewniane podłogi się nie powyginały zimą ( dlatego ważna dla mnie jest płynna regulacja i skala wydajności zaczynająca się od jak najmniejszych wartości z uwzględnieniem oczywiście geometrii kanałów wentylacyjnych). Co radzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...