Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator jakiej firmy?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pozwolę sobie skopiować:

 

"są wady:

- bez nagrzewnicy będzie zamarzać

- z gwc raczej sobie nie poradzi - na najwyższym biegu centrala dysponuje wyłącznie 100 Pa sprężu

- sterownik wcale nie jest tak łatwo kupić

- idea wymiennika z celulozy jest dobra (odzysk wilgoci), ale celuloza wieczna nie jest, kiedyś trzeba będzie ten wymiennik wymienić i co wtedy?

za 5 - 6 lat do tej jednostki nie dokupi się nic

- centrala oprócz tej zewnętrznej pianki praktycznie nie posiada izolacji, więc do pracy na strychu konieczna będzie dodatkowa izolacja"

 

Hej, sprawdziłem sobie ten rekuperator, i z tą nagrzewnicą to chyba problem wszystkich rekuperatorów? Czy to wina wymiennika?

- co do GWC to teraz rzadki temat, a model 350m3 ma 160Pa na najwyższym biegu a to już przyzwoicie.

-Sterownik jest w komplecie.

-Gwarancja jest na ten rekuperator 5 lat, a części Mitsubishi udostępnia przez 10lat od wejścia modelu na rynek.

-Wewnątrz jest izolacja ze styropianu.

Z ciekawych dodatków to jeszcze wsparcie czujnika CO2, oraz sterowanie wejściem napięciowym 0-10V

 

Temat skroplin które nie odpływają nam do kanalizacji to jak dla mnie bardzo fajna sprawa, ponieważ w wielu rekuperatorach powietrze jest osuszane a w Mitsubishi dostajemy przyjemne nawilżone powietrze do wewnątrz budynku.

 

2017-02-14 12.13.33.jpg2017-02-14 12.13.42.jpg2017-02-14 12.13.48.jpg2017-02-14 12.13.53.jpg2017-02-14 12.14.00.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jeżeli zastanawiają się Państwo nad wyborem sprawdzonego rekuperatora, polecam centralę wentylacyjną z odzyskiem ciepła Logavent HRV2 marki Buderus. Urządzenie cechuje wysoka efektywność odzysku ciepła, wynosząca nawet do 90% i bardzo cicha praca. Centrala wentylacyjna dostępna jest w trzech wielkościach o nominalnych przepływach powietrza: 140 m3/h, 230 m3/h oraz 350 m3/h.

Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.

Pozdrawiam,

________________________________

Konsultant marki Buderus

Edytowane przez Tomaszs131
link reklamowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, a powiedzcie mi proszę ile spodziewacie się oszczędności rocznie po zamontowaniu rekuperacji??

 

Względem czego?

Ja spodziewam się ciepłego, świeżego powietrza wpadającego do domu zamiast mroźnego które motywuje do przytykania wentylacji grawitacyjnej jak tylko się da. Oszczędności nie będę miał, bo nie będzie z czym porównać i nie będę wiedział jak na koszt ogrzewania wpływa izolacja ściany, jak okna, jak strop, a jak rekuperator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy za Montaż i uruchomienie rekuperatora firmy ThesslaGreen (AirPack 300V - sterownik Air++). Założenie czerpni i wyrzutni oraz anemostatów.

Kwota 8tys jest do przyjęcia?

 

Taki oto opis:

 

ThesslaGreen AirPack wyposażony jest w holenderski wymiennik przeciwprądowy RecAir o sprawności maksymalnej 92,0%. Wymiennik zapewnia przekazanie ciepła z powietrza usuwanego z budynku do powietrza nawiewanego do domu, samo powietrze w wymienniku Thessli nie ulega zmieszaniu. Urządzenia marki Thessli wyposażone są w standardzie w automatyczny bypass, który jest używany głownie latem. W tym okresie chłodniejsze nocne powietrze wprowadzane jest bezpośrednio do budynku z pominięciem wymiennika ciepła. ThesslaGreen wyposażony jest również w standardzie w automatyczny inteligentny system antyzamrożeniowy, który zabezpiecza wymiennik ciepła przed zamarzaniem w chłodne zimowe dni. Centrala produkowana jest w Polsce.

Dbając o brak nieprzyjemnych zapachów i świeże powietrze w domu przez cały rok nie proponujemy tańszych rekuperatorów działających na recyrkulacji w chłodniejsze dni.

Rekuperator dostarczany jest wraz ze sterownikiem. Jednostka ma możliwość dodatkowego podłączenia przycisku łazienkowego do szybkiego przewietrzania pomieszczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrałbym w zależności od tego które łatwiej będzie tam upchać a optymalizował ceną.

Brałbym z identycznych te tańsze.

W podłodze piętra na potrzeby parteru dobre są metalowe 50 x 150. Na przykład.

Da się po nich chodzić.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozglądam się za rekuperatorem i miałem na oku VUT300 z EC. Im bliżej przeprowadzki muszę dokładnie oglądać każda złotówkę i zastanawiam się nad sprzętem bez silnika EC - cena o ponad 1000 zł niższa. Trafiłem też na alledrogo na reku produkowany przez Polską firmę w rozsądnych cenach, ale nie wiem co to jest za sprzęt. http://allegro.pl/centrala-wentylacyjna-rekuperator-300m3-h-jonizato-i6705624241.html czy ktoś coś wie na temat rekuperatorów firmy o3ozon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

sam się zastanawiam nad tym rekuperatorem, cena bym powiedział bardzo dobra, nawet robiąc samemu taki rekuperator cenowo by wyszło pewnie podobnie.

http://allegro.pl/centrala-wentylacyjna-rekuperator-300m3-h-jonizato-i6705624241.html

3 osoby zakupiły ten rekuperator więc jakieś zainteresowanie jest, napewno wykonany jest lepiej niż jakaś luna, no i ma w sobie jonizator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

staram się zgłębić temat już od jakiegoś czasu, ale im więcej wiem tym mniej wiem.

Doradźcie rekuperator dla domu 160 m2, 4 osoby.

Wykonawca polec mi SAMSUNG AN050JSKLKN/EU, ale nie jestem do końca przekonany. Możecie polecić jakiś konkretny sprawdzony model? cena 6- 8 tys. max 10 :)

Z góry dziękuję za merytoryczne odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...