Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator jakiej firmy?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wydaje mi się że: lepsze silniki Papsta, pełny przekrój baypassu, nowocześniejszy, silniki przed wymiennikiem, obudowa na magnesy, cichszy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

jestem zainteresowany kupnem domku (ok. 100m2) z możliwością montażu rekuperacji firmy Zehnder (tylko tej firmy). Ponieważ nie znam się na tym, mam pytania:

- czy to jest dobra firma?

- na co szczególnie muszę zwrócić uwagę przy otrzymaniu projektu?

- czy od razu dodatkowo zamontować GWC (zależy mi na niższej temperaturze latem)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

jestem zainteresowany kupnem domku (ok. 100m2) z możliwością montażu rekuperacji firmy Zehnder (tylko tej firmy). Ponieważ nie znam się na tym, mam pytania:

- czy to jest dobra firma?

- na co szczególnie muszę zwrócić uwagę przy otrzymaniu projektu?

- czy od razu dodatkowo zamontować GWC (zależy mi na niższej temperaturze latem)?

Dlaczego tylko tej firmy? Jest wiele więcej marek na rynku tańszych. Tańszych i na dodatek o podobnych parametrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Witam, czy jest tu ktos kto ma w posiadaniu rekuperator moderowano firmy S:spam:? instalator przedstawil mi projekt dla mojego domu (117m2) z centrala HX400 z wymiennikiem przeciwpradowym, 6 nawiewow, 8 wywiewow, instalacja na rurach elastycznych. Jak szukalem informacji o niej w necie to pisza ze jest cicha i dobrze zaizolowana, więc moze stac na poddaszu nieocieplonym, tyle ze pozostaje kwestia czy w rzeczywistości ja słychac czy nie? Nie wiem czy ryzykowac z centrala o ktorej nic nie wiem czy brac Bartosza albo Nikola, o ktorych duzo piszecie... Do wykonania instalacji jeszcze trochę czasu dlatego chcialem sie wglebic w temat. Edytowane przez Tomaszs131
Lokowanie produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Witam, czy jest tu ktos kto ma w posiadaniu rekuperator moderowano firmy S:spam:? instalator przedstawil mi projekt dla mojego domu (117m2) z centrala HX400 z wymiennikiem przeciwpradowym, 6 nawiewow, 8 wywiewow, instalacja na rurach elastycznych. Jak szukalem informacji o niej w necie to pisza ze jest cicha i dobrze zaizolowana, więc moze stac na poddaszu nieocieplonym, tyle ze pozostaje kwestia czy w rzeczywistości ja słychac czy nie? Nie wiem czy ryzykowac z centrala o ktorej nic nie wiem czy brac Bartosza albo Nikola, o ktorych duzo piszecie... Do wykonania instalacji jeszcze trochę czasu dlatego chcialem sie wglebic w temat.

 

ja akurat jestem w posiadaniu VX400 z wymiennikiem krzyżowym, stoi na poddaszu nieużytkowym nad przedpokojem, w nocy w sypialniach go nie slychac, takze o to nie musi sie Pan martwic, mimo mniejszej sprawnosci zdecydowalem sie na troche tanszy. poki co nie zaluje wyboru i smialo moge polecic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu miało by mu brakować ??

 

U mnie wentylacja działa od 100 do 150m3/h , ale od dłuższego czasu mam ustawione na 40% czyli 120m3.

Rodzina 4 osobowa.

 

Kubatura nie ma żadnego znaczenia , bo wentylacja jest dla ludzi.

 

Z tego co pamiętam na 1 osobę poiwnno zapewnić się 20-30m3/h przepływu powietrza więc od 80m3 do około 120m3.

 

Do nowego domu też kupuję Kinecta 250 , bo w tej cenie nic ciekawszego się nie kupi.

 

To jak to w końcu jest z tą wydajnością?

Mam dom około 160m2, 4 osoby.

Według zapotrzebowania na osobę 120m3/h, a z kolei

wg. wyliczeń pomieszczeń wychodzi mi 220m3/h.

Której wydajności się trzymać przy ustawieniu rekuperatora?

 

Tak pozatym mój rekuperator to Vents VUT 350 pe ec, czy ktoś używa

też jeszcze takiego?

Narazie działa bez zarzutu, jedynie tłumik na nawiew dorzuciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Witam ostatnio namysliłem się na reku dom postawiony w tym roku i teraz pytanie jakie srednie koszta instalacja plus reku tak wiem wszystko uzaleznione od jakosc sprzetu mysle raczej o sprzecie ze srodka stawki czyli nie najtaniej ale i nie ferrari wsrod reku :) Dom 170m uzytkowej 40m garaz 20 kotłownia calosc ok 230 projekt Dom w Kannach . Ewentualnie kogo polecacie z forum zeby cos doradził i na wiosne wykonał mieszka w Łochowie 70km od Wawy :) dzieki za pomoc Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ostatnio namysliłem się na reku dom postawiony w tym roku i teraz pytanie jakie srednie koszta instalacja plus reku tak wiem wszystko uzaleznione od jakosc sprzetu mysle raczej o sprzecie ze srodka stawki czyli nie najtaniej ale i nie ferrari wsrod reku :) Dom 170m uzytkowej 40m garaz 20 kotłownia calosc ok 230 projekt Dom w Kannach . Ewentualnie kogo polecacie z forum zeby cos doradził i na wiosne wykonał mieszka w Łochowie 70km od Wawy :) dzieki za pomoc Tomek

U mnie koszt instalacji, trzy lata temu z rekuperatorem wyszedł 20k zł.

Jeśli sam zabrałbyś się za robotę to myślę, że w 12-13k mógłbyś się zmieścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...