Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator jakiej firmy?


Recommended Posts

Ja mam Brink Renovent Excellent 180 i jestem z niego bardzo zadowolony. Kupiłem dlatego, że wówczas nie mogłem znaleźć nigdzie Kinetica (może słabo szukałem) co się akurat dobrze złożyło, bo spoglądając na wątek o Kineticu to ja takich problemów nie mam, a konkretnie nie mam żadnych. Brink pracuje u mnie już ponad rok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja mam Brink Renovent Excellent 180 i jestem z niego bardzo zadowolony. Kupiłem dlatego, że wówczas nie mogłem znaleźć nigdzie Kinetica (może słabo szukałem) co się akurat dobrze złożyło, bo spoglądając na wątek o Kineticu to ja takich problemów nie mam, a konkretnie nie mam żadnych. Brink pracuje u mnie już ponad rok.

 

jak masz go w ogrzewanym pomieszczeniu to żadnych problemów nie będziesz miał....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Za jakiś czas bede montował instalacje u siebie i zastanawiam sie nad reku. Powierzchnia do obsłużenia 132m2 - kubaruta około 340.

Brak GWC - reku w kotlowni w ktorej bedzie zawsze ciepło.

Budżet wiadomo im mniej tym lepiej ale chce jednostke niezawodną i cichą.

Jak narazie wytypowałem 2:

Airpack 300

Brink Renovent 300

Czy ktoś ma jeszcze jakiekieś inne propozycje?

 

Jeśli nie - który z tych 2 byłby lepszym wyborem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

Poszukuje rekuperatora dla powierzchni ok 160 m2 uzytkowej.

 

Wstepnie planowalem Kinetic B, jednak obawiam sie czy nie bedzie za slaby (pewie musialby ciagle pracowac na jakies 60% mocy), martwie się też o spręż. Czy w mojej sytuacji warto doplacic do Kinetic B plus ?

 

Rozwazam tez druga opcję HRU-MinistAir 450, bedzie lepszym wborem od Kinetica ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Nagrzewnica jest w standarcie. Pyka co jakiś czas przy niskich temp. tak po 10 -15 sek gdzieś co 2 - 3 minuty. W każdym bądź razie nabija licznik gdzieś o 300 - 400W na dobę więcej niż standartowo.

 

400 W dodatkowej mocy to koszmarnie dużo. Daje to 288 kWh na miesięc. Przy cenie prądu 53 gr/kWh daje to 150 zł miesięcznie dodatkowo do rachunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... Rekuperator do domu o powierzchni użytkowej 105m2? 2 sypialnie, salon, korytarz z kotłem gazowym kondensacyjnym, toaleta i kuchnia.

Celuje coś do 4000zł, +/- 500zł, im mniej tym lepiej.

Z tego co wyczytałem to Kinetic 250 będzie najlepszym wyborem? Czy znajdzie się jeszcze coś wartego uwagi?

 

Jak sam planujesz go podłaczać i robić całą instalację wentylacyjną to daj sobie spokój ..

Jak sam podłączysz to od razu tracisz gwarancję , jak nie zrobisz minimum 2 przeglądów na rok (oczywiście musi to wykonać specjalistyczna firma) to też tracisz gwarancję.

 

Raczej poszukaj czegoś innego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

mam problem z zamarzającym rekuperatorem na nieocieplonym strychu. Nie bardzo już mogę zejść z nim do kotłowni. Pomyślałem że mógłbym wykorzystać nieużywany kanał dymny i nim przepuścić powietrze z kotłowni. Wiem że będzie się lało z kanału czerpni w kotłowni oraz to że wychłodzę kotłownie. Ale chyba nie mam wyjścia. Reku dłużej się rozmraża niż dmucha. Poniżej rysunek poglądowy.

 

reku_czerpnia.jpg

 

Kanał dymny ma średnice 28cm. Włożę tam przewód 16cm i obsypię go granulatem styro żeby zmniejszyć wychładzanie się garderoby. Odcinek w kotłowni miałby ok 3m. Mogę jeszcze puścić to przez garaż dokładając kolejne 6m. Uda się na tych 9m podnieść temp np z -15 do ok 0 stopni?? Garaż nieogrzewany ale temp. tam panująca to ok 10stopni, kotłownia ogrzewana 16-17 stopni. Co o tym myślicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Witam,

 

Poszukuje rekuperatora dla powierzchni ok 160 m2 uzytkowej.

 

Wybrałeś coś? Ja sobie myślę nad Brinkiem 300 2/2. Na piętrze wrzucę reku w pralni, czerpnie i wyrzutnie dam na poddasze do przeciwległych ścianek szczytowych, na północ wyrzutnie, na południe czerpnię. Od dołu kanały nawiewu i wywiewu do posadzki i skrzynek rozdzielczych. Ktoś, coś na temat tego rozwiązania?

Zastanawiam sie też na poprowadzeniem w tej samej posadzce nawiewów piętra w postaci kratek ściennych. Widziałem takie w systemie unifexplus. Za to nie widzę w tym systemie skrzyżowań kanałów. A takie niestety będę miał u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No OK. Nawet do północnej ściany mam bliżej a południowa jest niechroniona. Ale co ze skroplinami z pionowej wyrzutni na dach (wentylacyjna dachówka), nie zaleją mi rekuperatora?

Skropliny w kanale wyrzutni pojawią się dopiero w miejscu, gdzie się skończy ocieplenie. Ociepl do samego końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam szanowne grono

 

Mam pytanie odnośnie montażu rekuperacji z projektu wychodzi nam 340 m3/h rodzina 3 osobowa dom 160m.

 

Nasi faworyci to:

 

1. Zehnder ComfoAir Q350 PL V Basic wygląda obiecująco - wydajność i sprawność na wysokim poziomie ale widzę, że nie jest to na forum zbyt popularna centrala a z chęcią bym się czegoś o niej dowiedziała od obecnych użytkowników.

Lub dobrze znany na forum Thessla Green 400 tylko nie wiem czy już można by było pokusić się o nowszą wersje Home czy zostać przy AirPack?. I z jakim panelem sterowania:

 

panel AirS 230,00 zł

panel AirL+ 415,00 zł

panel Air++ 910,00 zł

moduł AirMobile 1 125,00 zł

 

Opcjonalnie:

moduł Expansion 330,00 zł

moduł CF - 695,00 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...