Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy na rodzimym rynku takowa znajdę?

- druga sprawa: szukam baterii zlewozmywakowej na blat zlicowany z parapetem, która się składa/łamie, umożliwiając otwarcie okna.

 

Ja równiez będe miała płyte induk. w rogu ale zamierzam kupić normalną w kwadracie płyte natomiast sam narożnik obudować płytą kartonogipsową :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

zastanówcie się czy naprawdę chcecie narożną! bo to że jest taka to nie znaczy, że jest praktyczna!

 

przepraszam za wykrzykniki, nie jest to zamiarem krzyczenia, ale zwrócenia szczególnej uwagi.... :)

 

ja mam na rogu kuchenkę i płytę indukcyjną, no i okap oczywiście ( mam kuchnię tradycyjną, drewnianą, a nie nowoczesną)

uważam, że pomysł z kuchceniem w rogu był genialny, bardzo sobię chwalę i widzę same zalety, po prawej mam zlew i okno na drogę (którą przyjeżdzają goście i mój :) ..) po lewej mam długi blat kuchenny do krojenia, przygotowywania itp. też zresztą z oknem na ogród..... więc róg jest maksymalnie wykorzystany, ja się dobrze czuję, widzę wszystko.... i mam dostęp do wszystkiego....

 

ale co w temacie... nie mam płyty indukcyjnej narożnej tylko prostokątną wstawioną tak równolegle do brzegu blatu... nad kuchenką... więc w rogu, z tyłu nazwijmy to... zostało mi trochę miejsca na to, żeby tam ustawić przyprawy i takie tam inne...

gotuję dużo i wierzcie mi, że nie wyobrażam sobie płyty narożnej! po pierwsze ściany chyba by się szybko brudziły... po drugie jak to miejsce przed płytą zagospodarować... po co taki wolny kawałek blatu? wydaje mi się, że to tylko taki bajer niepotzrebny...

 

jak ktoś ma to proszę o opinie, bo sama jestem ciekawa, jak się gotuje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam Was!

Właśnie podczas gotowania, przestała mi działać jedna strona mojej płyty! Nie ma żadnych komunikatów, po prostu jest martwa :| Kończę gotowanie na drugiej połowie, ale jestem nie bardzo szczęśliwa, ze coś się z nią dzieje :|

Czy ktoś z Was ma pomysł cóż to może być? Mam model: Teka GKST 60 FI4 HIGH...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy możecie mi popdpowiedziec, które z płyt indukcyjnych. dostepnych na naszym polskim rynku są dostosowane do zatapiania w blacie z kamienia/konglomeratu.

Jak na razie znalazłąm tylko taką informacje w opisach płyt SIEMENS. Linia ta nazywa sie "Plano Desing".

Czyzby tylko ta firma miała taką plytę???

Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z płytą ind. Amica

http://www.ceneo.pl/3157859

 

ma bardzo dobre opinie , co ciekawe na szkle jest napis Made In Germany , widziałam na żywo w sklepie.

 

Ja mam taką płytę. Napis ma większość płyt i to ten sam , same płyty robi firma która jest poddostawcą do różnych marek. Sama płyta sprawuje się ok, użytkowanie mega proste, rowki wyglądają bardzo fajnie no i duży plus za to , że nie ma tych kółek wyrysowanych ( co dla mnie było dość istotne przy wyborze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrówka75 ; dzięki za odzew, jak jest z tą wielkością pól , niby piszą, że można różnej wielkości garnki używać bo nie ma "kółka" wyznaczającego wielkość a w instrukcji napisane, że 4 pola o średnicy 21cm każde, najmniejszy garnek 14 cm , największy 21 ...? na co dzień używam patelni 32 cm więc pewnie będę smażyć na dwa razy a tego nienawidzę, wynika z tego, że w małym kubeczku też nie bo ma 7cm........... . Jak to jest ?

W przyszłym tygodniu ma być montowana a wtedy to ją przetestuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrówka75 ; dzięki za odzew, jak jest z tą wielkością pól , niby piszą, że można różnej wielkości garnki używać bo nie ma "kółka" wyznaczającego wielkość a w instrukcji napisane, że 4 pola o średnicy 21cm każde, najmniejszy garnek 14 cm , największy 21 ...? na co dzień używam patelni 32 cm więc pewnie będę smażyć na dwa razy a tego nienawidzę, wynika z tego, że w małym kubeczku też nie bo ma 7cm........... . Jak to jest ?

W przyszłym tygodniu ma być montowana a wtedy to ją przetestuję.

 

 

 

ja mam taka płyte, która ma w prawym górnym duże kółko, w prawym dolnym mniejsze, a po lewej ma jedno duże narysowane, ale mozna uzywac jako dwa takie jak po prawej lub jedno bardzo długie...

 

gotuje w duzych garnkach i małych, jak patelnia wystaje to nic sie nie dzieje i jak garnuszek za mały tez nic, wszystko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Proszę o radę. Jaką moc powinny mieć pola na płycie indukcyjnej?

Rozważam dwa typy TEKA IR 642 http://www.ceneo.pl/10656549s oraz MASTERCOOK I3D4MR http://www.ceneo.pl/7611627s.

Pierwsza ma dwa pola 1800/2500W, jedno pole 1400/1800W i jedno 2200/3200W.

Druga ma dwa pola 2800W, jedno 2000W i jedno 3000W.

Skłaniam się bardziej ku tej z TEKI, ale nie wiem jak z tymi mocami. Czemu taka rozpiętość i jak to wpływa na użytkowanie.

EDIT:

Czy funkcja power w TECE działa na tej samej zasadzie co booster w innych indukcjach? Nie doczytałam czy w tym modelu funkcja power jest dla każdego pola?

Edytowane przez BetaGreta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...

CZy dla tej płyty:

TEKA GKST 60 I4 Booster Slider

ma ktoś rozpisane moce na poszczególnych polach.

Nie chodzi mi o moc całkowitą pola ale o:

pole lewe górne ustawione na 1 moc z jaką pracuje to..., pole lewe górne ustawione na 2 moc z jaką pracuje to... itd. dla wszystkich pól i ustawień.

Jak ktoś ma taką rozpiskę to poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...