Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja również zbieram informacje na temat płyt indukcyjnych i mam kilka wstępnych typów:

-Samsung CTN 364N006 lub CTN 464KC01

-eLECTROLUX EHD68210P

-mASTERCOOK IDE 64ZS

-SIEMENS EH 675MV11E

 

Ogólnie to interesuje mnie płyta w rozmiarze ok 60, najbardziej podobają mi się te bez zaznaczonych pól grzecwzych, i mile widziane funkcje takie jak np booster, z funkcją oznajmiania gotujacej się wody, z funkcją podtrzymujacą daną temp przez jakis czas, rozpoznawanie garnka, chce zeby były duze pola grzewcze, a interesuje mnie funkcja wyłączania się płyty gdynp mleko wykipi czy jest to funkcja przydatna, czy nastepuje to zaraz , czy musi pół mleka się wylac zeby ta funkcja zadziałała ???

 

Prosze o porady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co racja to racja dodatkowo nie ma problemu z wielkością naczyń. :)

 

Popey, czy na pewno tak jest?

Zaczęłam sprawdzać płyty i zaglądać do instrukcji, bo wyczytałam, że producenci podają minimalne wymiary naczyń. W Aimce Pi75... jest napisane, że minimalna średnica naczynia to 14 cm a maksymalna 21 cm (!?). Większe naczynie trzeba stawiać tak, aby zakryło dwa trójkąciki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
czy to prawda ze elektryczna płyta indukcyjna jest najbardziej energooszczędnym urządzeniem kuchennym bardziej niż płyta gazowa?

 

I tak i nie.

 

- jak mieszkasz w mieszkaniu i nie ogrzewasz gazem, to możesz skasować licznik gazu (o ile taki jest) i wtedy indukcja bedzie prawdopodobnie tańsza od płyty gazowej, bo odpadną ci wcale nie małe opłaty stałe za gaz.

 

- jak ogrzewasz mieszkanie/dom gazem i nie mozesz pozbyć się licznika, wtedy gazowa jest ciągle tańsza.

 

Natomiast indukcja ma inne zalety które za nią przemawiają :

 

- bezpieczeństwo

- wygoda (np. timer)

- indukcja jest czystsza (zero problemów z czyszczeniem zwykłymi detergentami + brak tłustego nalotu na meblach po kilku latach)

 

Ma i wady, wymaga zasilania najlepiej trójfazowego i dobrej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznam ze nie kumam tego

- jak mieszkasz w mieszkaniu i nie ogrzewasz gazem, to możesz skasować licznik gazu (o ile taki jest) i wtedy indukcja bedzie prawdopodobnie tańsza od płyty gazowej, bo odpadną ci wcale nie małe opłaty stałe za gaz.

 

- jak ogrzewasz mieszkanie/dom gazem i nie mozesz pozbyć się licznika, wtedy gazowa jest ciągle tańsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznam ze nie kumam tego

- jak mieszkasz w mieszkaniu i nie ogrzewasz gazem, to możesz skasować licznik gazu (o ile taki jest) i wtedy indukcja bedzie prawdopodobnie tańsza od płyty gazowej, bo odpadną ci wcale nie małe opłaty stałe za gaz.

 

- jak ogrzewasz mieszkanie/dom gazem i nie mozesz pozbyć się licznika, wtedy gazowa jest ciągle tańsza.

 

 

Do podgrzania litra wody na gazie czy indukcji musisz dostarczyć takiej samej ilości energii. Pomijając sprawność obu urządzeń, energia z gazu będzie tańsza niż energia z kabla.

 

Jest jedno ale -> posiadając gaz, płacisz nie tylko za "czyste" metry sześcienne paliwa które zużywasz, ale również opłaty stałe związane z tym że masz gaz. U mnie są to opłaty abonamentowa i sieciowa stała. W zależności od taryfy, wcale nie sa to takie małe kwoty. I teraz, jeżeli zrezygnujesz z licznika gazowego to moze się okazać ze całościowo prąd do gotowania na indukcji będzie tańszy niż gaz wraz ze wszystkimi opłatami towarzyszącymi.

 

Z prądu zrezygnować nie sposób; z gazu - czemu nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, zamiast zakładać nowy temat, przeszukajcie forum!

 

Łączę :p

 

A tu dyskusja o płytach, czyli o wyższości świąt...

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?30319-KUCHNIA-jaka-p%C5%82yta-gazowa-elektryczna-ceramiczna-indukcyjna-do%C5%9Bwiadczenia&highlight=p%C5%82yta

 

a tu o opłacalności:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?130070-ile-kosztuje-gotowanie-na-kuchence-elektrycznej&highlight=kosztuje

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie do użytkowników płyt indukcyjnych. Jeżeli pole grzewcze ma np. średnicę 18cm to mogę na nim postawić (no i gotować) garnek o średnicy 20cm? No i czy dobrze się będzie gotowało? Pytanie moje wzięło się stąd iż posiadam garnki o średnicy 20 - 24 cm zaś większość płyt ma co najmniej dwa pola mniejsze, takie 14 - 18 cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Channel, ja ostatnio wertowałam instrukcje płyt i u niektórych producentów pojawiają się informacje o wielkościach minimalnych i czasami maksymalnych na dane pole.

Możesz dać większy garnek, ale wtedy lepiej mieć naczynie z grubym dnem, aby rozprowadziło to ciepło. Jak pytałam się osoby, która doradzała mi przy wyborze sprzętu, o postawienie patelni 28 cm na palniku 21, to raczej niezbyt uda się dobrze usmażyć. Optymalnie do 24 cm. Jeśli większe, to trzeba byłoby brać szerszą płytę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Właśnie stałam się właścicielką płyty indu Bosch Pie 611T14E - poczytałam i wybrałam (nie wiem czy trafiłam w 10 ale tak wybrałam i już) teraz choć jeszcze nie gotuję pełną parą ale serce mi drży kiedy stawiam na niej czajnik bo mam wrażenie (a jest to mój pierwszy taki sprzęt) że zaraz ją zarysuję, utrącę albo zrobię jej inną krzywdę. Najlepiej bym tylko na nią patrzyła i jadła kanapki.

Mam pytanie- czy ktoś słyszał coś o garach firmy Rosenthal Thomas Cook& Pour??? mają niby promocję w Tesco i gar który normalnie (tzn u nich normalnie bo dla mnie cena nie jest normalna) koszutje 430 zł (7,5 litra) można kupić za 126 zł. Mają taką promocę znaczkową aż do 70 % taniej. Nie wiem co zrobić bo garów mi będzie trzeba (do tej pory był gaz i każda emalia była dobra) a dostałam od znajomej strasznie dużo tych znaczków (pomyślała że mi zrobi prezent do nowego domku)

Nigdzie na necie nic nie mogę znaleźć na temat tych garów ;-(((( to jest aż niemożliwe żeby nikt nic o nich nie pisał ;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś po raz pierwszy ugotowałam obiad używając płyty i tych garnków o których pisałam w poście wyżej. Płyta chodziła ciszej niż przy czajniku (za 60 zł) jestem z nich zadowolona ;-) ... po jednym dniu. Chociaż małż przyuważył że to Made in China...;-(

Napiszcie czy za ronedle z pokrywką na ok. 3 litry 87 zł , 4,7 litra za 98 zł -to dużo??? czy standard?

Co mi się podoba w tych garach to że mają miarkę w środku i "sitko" w pokrywce- to jest rzeczywiście fajny patent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...