Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

czy ktoś użytkuje płytę mieszaną, 2 grzejne + 2 indukcja? I następne: postraszono nas, że indukcja zmienia smak potraw, prawda? I jeszcze, ze smakuje jak z mikrofali... Ja nie mam mikrofali z premedytacją, a teraz się zastanawiam nad indukcją, bo na czymś muszę gotować..

 

Hmmm, ja nie wiem, jak smakuje obiad z mikrofali, bo w mikrofali nie gotuję - używam jej tylko do podgrzewania i rozmrażania... Jak dla mnie, smak potraw z płyty indukcyjnej nie jest ani zmieniony, ani gorszy, ani tymbardziej sztuczny. Nie wypowiem sie jednak na temat płyty mieszanej - mam całą indukcyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś użytkuje płytę mieszaną, 2 grzejne + 2 indukcja? I następne: postraszono nas, że indukcja zmienia smak potraw, prawda? I jeszcze, ze smakuje jak z mikrofali... Ja nie mam mikrofali z premedytacją, a teraz się zastanawiam nad indukcją, bo na czymś muszę gotować..

 

Ja tez jestem ciekawa jakiegos mieszanego rozwiazania.Moze ktos wie o plycie z tylko 2ma polami ? Moze 2 gaz +2 indukcja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, to mój pierwszy post :D

 

Mam pytanie jak wyżej. Czy płyta ceramiczna ma jakieś zalety w porówniau z indukcyjną ? Pytam dlatego iż ze względu na ograniczony budżet zamierzam kupić płytę Mastercook, która ma 2 pola ceramiczne i 2 indukcyjne. Ma ktoś może taką płytę ? Czy takie rozwiżanie 2/2 jest dobre ?

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie sie budujesz (małe miasto, czy duże), bo tam gdzie ja mieszkam, nie ma prądu czasami i wtedy ciesze sie że mam gazową płytę.

Ja bym rozwazył zastosowanie pół ceramiczna - pół gazowa i zastosował butlę.

 

Ale jelsi chodzi o twoje pytanie, to ja osobiście bardzo nieufnie podchodze do kwestii promieniowania elektromagnetycznego emitowanego przez płytę indukcyjną. To w końcu to promieniowanie jest tam czynnikiem grzewczym. Swojej żonie, zwłaszcza gdyby była w ciąży, nie powzoliłbym przy takiej płycie gotować. Ale to tylko moje zdanie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nowe osiedle, nie ma gazu, więc pozostaje tylko wybór kuchni elektrycznej (ceramika lub indukcja).

A ile jest w tym prawdy, że główną wadą kuchni ceramicznej jest brak mozliwości płynnej regulacji ciepła (tak jak w kuchniach gazowych i podobno ceramicznych). Tzn., na kuchni gazowej jest możliwość szybkiej regulacji płomienia, natomiast w ceramicznej zamin zmnieszy się ciepło, to trochę czasu mija zanim płyta się ostudzi. ? Czy to jest uciązliwe w codziennym gotowaniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nowe osiedle, nie ma gazu, więc pozostaje tylko wybór kuchni elektrycznej (ceramika lub indukcja).

A ile jest w tym prawdy, że główną wadą kuchni ceramicznej jest brak mozliwości płynnej regulacji ciepła (tak jak w kuchniach gazowych i podobno ceramicznych). Tzn., na kuchni gazowej jest możliwość szybkiej regulacji płomienia, natomiast w ceramicznej zamin zmnieszy się ciepło, to trochę czasu mija zanim płyta się ostudzi. ? Czy to jest uciązliwe w codziennym gotowaniu ?

 

Kolega pisał o gazie z butli 11-kilogramowej. Jeśli jest gdzie ją ustawić to nie jest to wcale złe rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......główną wadą kuchni ceramicznej jest brak mozliwości płynnej regulacji ciepła (tak jak w kuchniach gazowych i podobno ceramicznych). Tzn., na kuchni gazowej jest możliwość szybkiej regulacji płomienia, natomiast w ceramicznej zamin zmnieszy się ciepło, to trochę czasu mija zanim płyta się ostudzi. ? Czy to jest uciązliwe w codziennym gotowaniu ?

Z tą regulacją nie jest tak źle, przeprowadzając się z bloku miałem obawy co do gotowania na płycie elektrycznej. Mam płytę Indesit i nie widzę żadnego problemu z utrzymaniem temperatury, a po wyłączeni bardzo szybko obniża się temperatura. Jeśli chodzi o kuchnię indukcjną, to jest ona bardziej ekonomiczna. Ale trzeba brać pod uwagę, że dotychczasowe garnk,i patelnie, rondelki czy czajnik stają się bezużyteczne, bo musisz stosować specjalne naczynia przeznaczone do kuchni indukcyjnej, czytaj wykonane ze specjalnych stopów metali nieżelaznych, bo inaczej kuchenka nawet się nie załączy. Czyli, dużo większy koszt zakupu kuchenki indukcyjnej i wymiana wszystkich garnków, czy warto? Kwestia gustu i kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale trzeba brać pod uwagę, że dotychczasowe garnk,i patelnie, rondelki czy czajnik stają się bezużyteczne, bo musisz stosować specjalne naczynia przeznaczone do kuchni indukcyjnej, czytaj wykonane ze specjalnych stopów metali nieżelaznych, bo inaczej kuchenka nawet się nie załączy. Czyli, dużo większy koszt zakupu kuchenki indukcyjnej i wymiana wszystkich garnków, czy warto? Kwestia gustu i kieszeni.

 

Ewentualnie zamiast specjalnych garnkow na indukcje kupujesz najtansze garnki emaliowane (50zl za komplet) i gotujesz az milo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakup płyty indukcyjnej, plus z reguły kompletu nowych specjalnych garnków, to minimalnie 2 razy droższy zakup niz ceramiczna, uzasadnienie ekonomiczne wskazuje więc na płytę ceramiczną, by odrobić różnicę, trzeba pewnie nastu lat, a za nascie lat pewnie wyrzuce czy ceramiczną czy indukcyjna na szrot....

 

plus obawy o ewentualne promieniowanie indukcji..., jest to niezbadane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakup płyty indukcyjnej, plus z reguły kompletu nowych specjalnych garnków, to minimalnie 2 razy droższy zakup niz ceramiczna, uzasadnienie ekonomiczne wskazuje więc na płytę ceramiczną, by odrobić różnicę, trzeba pewnie nastu lat, a za nascie lat pewnie wyrzuce czy ceramiczną czy indukcyjna na szrot....

 

plus obawy o ewentualne promieniowanie indukcji..., jest to niezbadane...

 

osoby nie korzystajace z indu nie powinny sie wypowiadac...mam dokladnie ta plyte 2/2 i jest super. stosunkowo tania, nowe gary mam za 30zł -te z gazówki nie działają na zadnym polu bo dno zwichrowane i na elektrycznym tancza...

u mnie pola elektryczne nie uzywane-jak kipi gar indukcja reaguje w ciągu sekundy. na elektrycznej muszisz podniesc cały garnek (poparzenie) albo cały czas kontrolować gotowanie co mi sie nie udaje...

pol elektrycznych uzywam w razie większych imprez i korzystam z niektórych starych garnków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

osoby nie korzystajace z indu nie powinny sie wypowiadac...

 

jasne....

 

 

forumowiczu, wypowiadałam sie jedynie co do ekonomiki zakupu, a chyba że koszt płyty indukcyjnej i garów jest wyższy niz zakup ceramicznej płyty jest bezsprzeczny..., chyba że mamy taką demokrację a.d. 2008 że już nie wolno mówić...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="krysia2006

jasne....

 

 

forumowiczu, wypowiadałam sie jedynie co do ekonomiki zakupu, a chyba że koszt płyty indukcyjnej i garów jest wyższy niz zakup ceramicznej płyty jest bezsprzeczny..., chyba że mamy taką demokrację a.d. 2008 że już nie wolno mówić...???

 

specjanych garnkow nie trzeba kupowac..juz nie raz i nie dwa zostalo to udowodnione..jezeli przechodzisz z gazu to czy na ceramike czy na indukcje i tak tzreba kupic nowe..

co do ceny samej plyty to tak jest drozsza ale roznice nie sa jakies strzasnie powalajace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jelsi chodzi o twoje pytanie, to ja osobiście bardzo nieufnie podchodze do kwestii promieniowania elektromagnetycznego emitowanego przez płytę indukcyjną. To w końcu to promieniowanie jest tam czynnikiem grzewczym. Swojej żonie, zwłaszcza gdyby była w ciąży, nie powzoliłbym przy takiej płycie gotować. Ale to tylko moje zdanie.

 

Kuchnia indukcyjna - urządzenie służące do gotowania potraw, działające na zasadzie indukcji elektromagnetycznej. Pomiędzy powierzchnią płyty a umieszczonym na niej naczyniem wytwarza się zmienne pole magnetyczne. Jego działanie generuje ciepło, które pozwala na podgrzanie potrawy znajdującej się wewnątrz naczynia.

 

Szklana płyta nie nagrzewa się, ponieważ indukcja działa tylko na metal ferromagnetyczny, czyli taki, do którego przywiera magnes. W ten sposób pominięta zostaje przeszkoda, która powodowała stratę energii. Dodatkowo pole indukcyjne emituje ciepło (a tym samym zużywa energię) tylko jeśli jest w bezpośrednim kontakcie z metalowym naczyniem, do którego wielkości automatycznie się dostosowuje

 

Czyli:

a) żadnego promieniowania tu nie ma, tylko pole magnetyczne

b) garnki nie muszą być specjalne tylko takie do których przywiera magnes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...