Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jesli chodzi o ekonomie to ok - indukcja jest drozsza ale co do garnkow to zalezy. My np dopiero kompletujemy zestaw i poprostu wybieramy takie ktore nadaja sie na indukcje (np z ikei) a jakiestam dostaniemy do płyty. Wiec duzej roznicy nie widze. Pozatym dla mnie liczy sie bardziej komfort a tu juz raczej indukcja przoduje. Pozatym ceramiczna wyglada strasznie jak sie cos poprzypala, po paru latach juz niejest taka blyszczaca. A promieniowanie niezbadane ?? To smieszne, jak juz ktos mowil - szczoteczki elektryczne tez laduja sie indukcyjnie. O komorkach tez wiele sie mowilo(i nadal mowi) ze mozg sie gotuje, powoduja raka, a jak miedzy dwie komorki wsadzi sie jajko to sie ugotuje. I co - swiat wymiera od komorek ? Zawsze jak jest innowacja to pojawiaja sie przeciwnicy. Pozatym ceramiczna tez w jakistam sposob promieniuje, ze o instalacji elektrycznej w domu nie wspomne :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

osoby nie korzystajace z indu nie powinny sie wypowiadac...

 

jasne....

 

 

forumowiczu, wypowiadałam sie jedynie co do ekonomiki zakupu, a chyba że koszt płyty indukcyjnej i garów jest wyższy niz zakup ceramicznej płyty jest bezsprzeczny..., chyba że mamy taką demokrację a.d. 2008 że już nie wolno mówić...???

 

Krysiu-prezentujesz faktycznie postawę godną naszej rodzimej demokracji-gdzie każy uważa się za eksperta -zwłaszcza w zakresie polityki. Dział Hyde Park jest w innym miejscu a to jest forum doradcze. Jak ktoś pyta :Jak wam się podoba...? to może się subiektywnie wypowiadać każdy. A jak pada pytanie z cyklu "Jak się użytkuje...", "zalety i wady...." to uczciwość nakazuje pisać o tym, o czym ma się pojęcie, co się używało/widziało itd. Poczytaj trochę forum na temat garów to dowiesz się, że na indukcji można używać nawet emaliowanych a kuchnię można ustrzelić już za jakieś 1400.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeszcze inne pytanie.

Czy warto dopłacić jeszcze więcej i kupić płytę szerszą niż 60cm.

Słyszałam, że jest dużo wygodniejsza, gdy gotuje się w kilku garnkach, lub używa dużej patelni.

Jakie są wasze opinie, czy przy indukcji ma to tak wielkie znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakup płyty indukcyjnej, plus z reguły kompletu nowych specjalnych garnków, to minimalnie 2 razy droższy zakup niz ceramiczna, uzasadnienie ekonomiczne wskazuje więc na płytę ceramiczną, by odrobić różnicę, trzeba pewnie nastu lat, a za nascie lat pewnie wyrzuce czy ceramiczną czy indukcyjna na szrot....

 

plus obawy o ewentualne promieniowanie indukcji..., jest to niezbadane...

Totalna bzdura :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d5620s, pomimo że także nie użytkowałam jeszcze indukcji pozwolę sobie na wypowiedź w tym temacie. Największą zaletą ceramiki nad indukcją jest dla mnie to że funkcjonuje już od tylu lat, wiadomo że nikt od tego się nie rozchorował ani nie kopnął w kalendarz. Ja jeszcze sama się waham co kupić, :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakup płyty indukcyjnej, plus z reguły kompletu nowych specjalnych garnków, to minimalnie 2 razy droższy zakup niz ceramiczna, uzasadnienie ekonomiczne wskazuje więc na płytę ceramiczną, by odrobić różnicę, trzeba pewnie nastu lat, a za nascie lat pewnie wyrzuce czy ceramiczną czy indukcyjna na szrot....

 

plus obawy o ewentualne promieniowanie indukcji..., jest to niezbadane...

 

osoby nie korzystajace z indu nie powinny sie wypowiadac...mam dokladnie ta plyte 2/2 i jest super. stosunkowo tania, nowe gary mam za 30zł -te z gazówki nie działają na zadnym polu bo dno zwichrowane i na elektrycznym tancza...

u mnie pola elektryczne nie uzywane-jak kipi gar indukcja reaguje w ciągu sekundy. na elektrycznej muszisz podniesc cały garnek (poparzenie) albo cały czas kontrolować gotowanie co mi sie nie udaje...

pol elektrycznych uzywam w razie większych imprez i korzystam z niektórych starych garnków

 

No to mnie bardzo ucieszyłaś :D Ja jutro odbieram moją płytę 2/2 :D

Przekonała mnie dlatego, że indukcja - znam gotowanie na tym, dla mnie same zalety, ale mam sporo niezniszczonych garnków do użytku na elektrycznej i szkoda by mi było kupować całości nadającej się do indukcji :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakup płyty indukcyjnej, plus z reguły kompletu nowych specjalnych garnków, to minimalnie 2 razy droższy zakup niz ceramiczna, uzasadnienie ekonomiczne wskazuje więc na płytę ceramiczną, by odrobić różnicę, trzeba pewnie nastu lat, a za nascie lat pewnie wyrzuce czy ceramiczną czy indukcyjna na szrot....

 

plus obawy o ewentualne promieniowanie indukcji..., jest to niezbadane...

Totalna bzdura :D

 

a koleżanko uzasadnisz, bo może jak krytykujesz podasz powody...

 

napisałam o względach ekonomicznych:

porównajmy popularną na forum firmę teka

najtańsza indukcja: 1650 zł

http://www.best-media.pl/product_info.php?products_id=8370

 

najtańsza ceramika: 844 zł

http://www.feni.pl/index.php?item_number=29826&c=259

 

ile oszczędność jest mięsięcznie na indukcji, 10 zł??? 100 zł??? 1000zł????

 

w ile lat pokryjemy różnicę??

 

a garki???

 

a teraz może ktoś poda bezsprzeczne badania o braku jakichkolwiek negatywnych wpływów na człowieka indukcji???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do pytania głównego. Mam właśnie taką płytę 2+2 z mastercooka i jestem bardzo zadowolony. Kupiłem ją ze względu na cenę (w porównaniu do czysto indukcyjnej) i możliwość używania starych garów aluminiowych. W znakomitej większości działają na indukcji stare garnki emaliowane i stalowe patelnie toteż najczęściej korzystam tylko z pól indukcyjnych. Gotowanie na nich jest szybsze i oszczędniejsze. Przewagą ceramicznych jest tylko to, że mogę na nich warzyć w starych aluminiakach - szybkowarze i ekspresie. Nie ma problemu regulacji, hałasu czy innych podobnie podnoszonych. Czasami zdaża się, że duże garnki nie mieszczą się obok siebie. Nie stanowi to dotąd jakiegoś krytycznego problemu (trzeba czasem pomieszać) ale szersza płyta jest na pewno godna zastanowienia. Wadą jej (tej szerszj płyty) jest wyższy koszt.

Są w tym dziale przynajmniej ze dwa wątki o kuchniach indukcyjnych. Tam znajduje się większośćodpowiedzi na zadawane pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do pytania głównego. Mam właśnie taką płytę 2+2 z mastercooka i jestem bardzo zadowolony. Kupiłem ją ze względu na cenę (w porównaniu do czysto indukcyjnej) i możliwość używania starych garów aluminiowych. W znakomitej większości działają na indukcji stare garnki emaliowane i stalowe patelnie toteż najczęściej korzystam tylko z pól indukcyjnych. Gotowanie na nich jest szybsze i oszczędniejsze. Przewagą ceramicznych jest tylko to, że mogę na nich warzyć w starych aluminiakach - szybkowarze i ekspresie. Nie ma problemu regulacji, hałasu czy innych podobnie podnoszonych. Czasami zdaża się, że duże garnki nie mieszczą się obok siebie. Nie stanowi to dotąd jakiegoś krytycznego problemu (trzeba czasem pomieszać) ale szersza płyta jest na pewno godna zastanowienia. Wadą jej (tej szerszj płyty) jest wyższy koszt.

Są w tym dziale przynajmniej ze dwa wątki o kuchniach indukcyjnych. Tam znajduje się większośćodpowiedzi na zadawane pytania.

 

Cemik1, czy używasz jednocześnie dwóch pól indukcyjnych? Gdzieś czytałam że można tylko jednego na raz (ale i tak zamówiłam :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a teraz może ktoś poda bezsprzeczne badania o braku jakichkolwiek negatywnych wpływów na człowieka indukcji???

 

Rozumiem że telefonu komórkowego nie używasz, bo ten to ma potwierdzony negatywny wpływ na człowieka :roll:

 

I komputera, samochodu, ze o paleniu papierosow i niezdrowym odzywianiu nie wspomne :)

 

Edit-tutaj wiadomo ze to szkodliwe. Przy plycie indukcyjnej niewiadomo. Gdyby to bylo tak bardzo szkodliwe to napewno by o tym bylo glosno. A skoro nie moga tego stwierdzic to nawet jesli to szkodliwe to w tak minimalnym stopniu ze nikt nie odczuje roznicy. No chyba ze ma rozrusznik serca, o tym warto informowac jesli to rzeczywiscie przeciwskazanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a teraz może ktoś poda bezsprzeczne badania o braku jakichkolwiek negatywnych wpływów na człowieka indukcji???

 

Rozumiem że telefonu komórkowego nie używasz, bo ten to ma potwierdzony negatywny wpływ na człowieka :roll:

 

I komputera, samochodu, ze o paleniu papierosow i niezdrowym odzywianiu nie wspomne :)

 

Edit-tutaj wiadomo ze to szkodliwe. Przy plycie indukcyjnej niewiadomo. Gdyby to bylo tak bardzo szkodliwe to napewno by o tym bylo glosno. A skoro nie moga tego stwierdzic to nawet jesli to szkodliwe to w tak minimalnym stopniu ze nikt nie odczuje roznicy. No chyba ze ma rozrusznik serca, o tym warto informowac jesli to rzeczywiscie przeciwskazanie

 

Tak - indukcja ma wpływ na rozrusznik serca, jest to napisane w instrukcji.

Ale z pozostałym wpływem - nie przesadzałabym, konserwanty w żywności nas szybciej zabiją niż indukcja :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cemik1, czy używasz jednocześnie dwóch pól indukcyjnych? Gdzieś czytałam że można tylko jednego na raz

Można korzystać z dwu ale nie na pełnej mocy. Jak jedno było ustawione na maksa i drugie też się chce tak ustawić, to w tym pierwszym obniża się moc. Praktycznie jest to bez znaczenia. Nie zdażyło mi się jednocześnie chcieć szybko zagotować dwu garów wody. Dla innych czynności moc (ta ograniczona) jest zupełnie wystarczająca. I tak czasami (jak nastawię za dużą moc) przypalają się gotowane ziemniaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a teraz może ktoś poda bezsprzeczne badania o braku jakichkolwiek negatywnych wpływów na człowieka indukcji???

 

Rozumiem że telefonu komórkowego nie używasz, bo ten to ma potwierdzony negatywny wpływ na człowieka :roll:

 

oczywiście że używam telefonu komórkowego....

 

tak jak oczywiste jest że telefon komórkowy ma wpływ negatywny na człowieka, zwieksza ryzyko nowotworów mózgu

 

dopiero co 2-3 dni temu jednym z głownym newsów na onecie było:

Obszerne studium, w ramach którego przebadano ponad 13 tysięcy dzieci, wykazało, że korzystanie z komórki zaledwie dwa-trzy razy dziennie w okresie ciąży wystarcza, by zwiększyło się ryzyko wystąpienia u dzieci nadpobudliwości oraz trudności ze sprawowaniem, emocjami i relacjami międzyludzkimi przed osiągnięciem wieku szkolnego. Prawdopodobieństwo to jest jeszcze większe, gdy dzieci same używają telefonów przed siódmym rokiem życia.

http://wiadomosci.onet.pl/1488675,242,1,0,1,kioskart.html

 

Natomiast nierozumiem złosliwości, nigdzie nie napisałam że indukcja ma negatywny wpływ na człowieka, wyraziłam obawy i stwierdziłam brak badań co do tego faktu....

 

a dwa przewagę ceramicznej podkreśliłam po stronie ekonomiki, podałam linki że ceramiczna jest 2 razy tańsza...

 

czyżby bycie posiadaczem indukcji zwlaniało z obiektywnego myślenia i zaprzeczaniu faktom..???

 

oczywiście rozumiem argumenty zwolenników indukcji jakie tu padły że palenie papierosów, samochody i tak nas zabiją szkoda że w takim gronie stawiają płyty indukcyjne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałam o względach ekonomicznych:

 

ile oszczędność jest mięsięcznie na indukcji, 10 zł??? 100 zł??? 1000zł????

 

w ile lat pokryjemy różnicę??

 

a garki???

 

cos ty sie tak zaparla o tę stope zwrotu ?

a tzw. uzytecznosc nie ma znaczenia ?

 

zaloze sie, ze np. na kibelek czy wanne nie zalowalas pieniedzy .... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałam o względach ekonomicznych:

 

ile oszczędność jest mięsięcznie na indukcji, 10 zł??? 100 zł??? 1000zł????

 

w ile lat pokryjemy różnicę??

 

a garki???

 

cos ty sie tak zaparla o tę stope zwrotu ?

a tzw. uzytecznosc nie ma znaczenia ?

 

zaloze sie, ze np. na kibelek czy wanne nie zalowalas pieniedzy .... ;-)

I krótszy czas siedzenia w kuchni przy garach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałam o względach ekonomicznych:

 

ile oszczędność jest mięsięcznie na indukcji, 10 zł??? 100 zł??? 1000zł????

 

w ile lat pokryjemy różnicę??

 

a garki???

 

cos ty sie tak zaparla o tę stope zwrotu ?

a tzw. uzytecznosc nie ma znaczenia ?

 

zaloze sie, ze np. na kibelek czy wanne nie zalowalas pieniedzy .... ;-)

I krótszy czas siedzenia w kuchni przy garach :D

 

Krysia 2006 sam nie gotuje. Robi to za niego żona. :D

Krysiu wróć do starego nicka. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...