Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Parametry:

Gwarancja: 24 miesiące

 

Fizyczne:

Wysokość [cm]: 5

 

Szerokość [cm]: 57.6

 

Głębokość [cm]: 51.8

 

Wykonanie płyty: 2 szlifowane brzegi

 

Ramka: Nie

 

Panel sterujący:

Własne sterowanie: tak

 

Wygląd: Sterowanie dotykowe z przodu na płycie

 

Funkcje:

Sterowanie: Elektroniczne

 

Komunikacja: Timer

 

Ilość stopni mocy: 9

 

Wskaźnik opadania ciepła: Tak

 

Zastosowane technologie: Funkcja Booster - płyty

Automatyczne rozpoznawanie naczyń

 

Płyta:

Rodzaj płyty: Indukcyjna

 

Ilość pól grzejnych: 4

 

Pole 1: Pole indukcyjne Moc [W]: 900 Średnica [mm]: 145

 

Pole 2: Pole indukcyjne Moc [W]: 1400 Średnica [mm]: 180

 

Pole 3: Pole indukcyjne Booster Moc [W]: 1400/2800 Średnica [mm]: 180

 

Pole 4: Pole indukcyjne Booster Moc [W]: 1500/3000 Średnica [mm]: 210

 

Pole 5: Nie dotyczy

 

Techniczne:

Zabezpieczenia: Przed przypadkowym włączeniem

 

Moc całkowita [W]: 5800

 

Współpracuje z panelem / piekarnikiem: Nie dotyczy

 

Zastosowane technologie:

Inne: brak danych

 

Wyposażenie:

Załączone wyposażenie: brak danych

 

Do nabycia oddzielnie: brak danych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam wszystkich

przymierzam się do zakupu sprzętu do zabudowy do kuchni i największy problem to kuchnia indukcyjna. Wybrałam model z electroluxa ehd 60150 p lub 68200 p . Wśród użytkowników kuchni słyszałam opinie o piszczeniu ,byczeniu itp kuchni.Proszę o opinie na ten temat, może ktoś ma te modele i chciałby podzielić się swoimi doświadczeniami. Mnie to bardzo ułatwi podjęcie decyzji .

pozdrawiam

Basia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam my mamy 62800p i jesteśmy z niej bardzo zadowoleni...a piszczenie to ponoc jest we wszystkich indukcjach...tylko w jednych bardziej lub mniej słyszalne....moja wydaje jakieś dzwięki ale nienazwałabym tego piszczeniem ani tym bardziej czymś uciązliwym...plusy tej indukcji to przedewszystkim jej wielkość,słyszalnosc dzwięków duzo mniejsza od modelu EHD 60020 P(ma ja moja siostra)bo akurat z takim mam porównanie...gdybym miała wybierac wybrała bym jeszcze raz 68200.....jedyna jej wada ze niepodaje do stołu :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez mamy plyte 68200P i z obserwacji moge powiedziec,ze ten dzwiek okreslany jako buczenie to nie jest tak do konca buczenie. Mozna to uslyszec tylko przez pierwsze kilka sekund po postawieniu naczynia na pole, i wlaczeni go na maxa. Z czasem ten dzwiek zanika,a moze raczej przestaje byc slyszalny z normalnej odleglosci.Chyba,ze ktos przyklada ucho do plyty.

Generalnie jestesmy bardzo zadowoleni z jej zakupu no i uzytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich. Zarejestrowałem się specjalnie na tym forum, żeby wyrazić swoją opinię nt. płyty GKST 60 i4 ENTRY.

 

Wszystkim ODRADZAM kupno tej płyty z jednego prostego powodu:

4 pola grzejne nigdy nie są używane JEDNOCZEŚNIE, równie dobrze mogłem kupić płytę z DWOMA polami !!! Dlaczego?

Jeżeli się gotuje na trzech lub czterech polach to używane są jednocześnie tylko DWA POLA !!!

Jest to związane z modułami, gdzie 2 pola grzejne przypadają na jeden moduł (POWERMANAGAMENT). Taki sposób działania nigdzie nie jest opisany, teka nazywa to "cyklicznym grzaniem". Jeżeli gotuje się na jednym module, następuje przełączanie pomiędzy polami co kilka sekund, tzn. jedno pole grzeje kilka sekund, następnie słychać przełączenie i drugie pole grzeje przez kilka sekund. Moim zdaniem jest to zwykłe oszukiwanie ludzi i będę to zgłaszał w UOKiK.

Dzieje się tak, bez względu na poziom mocy grzania.

Nie wspomnę już, że to cykanie jest dosyć głośne + wiatraki chłodzące pracują prawie bez przerwy...

 

...

1. GKST 60 I4 Entry - TEKA;

...

W wątku o Tece można poczytać o tzw. pracy przerywanej czyli pełna moc przez klika sekund, potem przerwa, ponownie praca przy pełnej mocy itd. Wyczytałem że tylko droższe modele grzeją ciągłą, nieprzerywaną mocą przy niższych ustawieniach

...

W skrócie, trzeba rozróżnić grzanie:

1.impulsowe(przerywane)

2.cyklicznnie(przemiennie) - GKST 60 i4 ENTRY, ... ?

 

1. Impulsowe prawdopodobnie posiada każda płyta (może w niektórych tego po prostu nie słychać)i dzieje się to przypadku grzania na niskich wartościach, czyli poniżej mocy nominalnej (w moim przypadku wartość 5) pola grzewczego

2. (opisane na początku tego postu)

więcej nt. temat można poczytać tutaj:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=6580458#6580458

gdzie toczy się mała dyskusja

 

Moje pytanie brzmi, czy wszystkie płyty oparte na modułach działają w ten sam sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem jakiego producenta i jaki model wybrać indukcję reszta sprzetu agd praktycznie wybrana zostaje tylko indukcja gdzie nie mam zielonego pojęcia co wybrać. Co byście wybrali sami?

Dziekuje za pomoc.

 

Ja dałem się namówić na AEG - mam piekarnik i płytę indukcyjną. 2 pola zwykłe, 2 typu "power", czyli mające opcję przeączania na pełną moc. Grzeje kulturalnie, choć przy wyższych nastawach nieco ją słychać. Celowo wybraliśmy płytę ze stalową ramką aby w razie nieuwagi nie obtłuc krawedzi płyty.

Na płycie stawiamy garnki Tefal - są pięknie wykonane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem od bardzo niedawna użytkownikiem płyty Elektrolux EHD68200P.

http://www.electrolux.pl/node38.aspx?productid=10451

 

Użytkujemy ją dopiero 3 tygodnie .

Jak narazie jestem zadowolona z jej pracy .

Nie muszę się zastanawiać jaki garnek gdzie postawić .....

to jest wielką jej zaletą .

Dużą owalną brytfannę stawiam na dwóch polach jednocześnie

i się grzeje bez problemu - rewelacja .

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Zarejestrowałem się specjalnie na tym forum, żeby wyrazić swoją opinię nt. płyty GKST 60 i4 ENTRY.

 

Wszystkim ODRADZAM kupno tej płyty z jednego prostego powodu:

4 pola grzejne nigdy nie są używane JEDNOCZEŚNIE, równie dobrze mogłem kupić płytę z DWOMA polami !!! Dlaczego?

Jeżeli się gotuje na trzech lub czterech polach to używane są jednocześnie tylko DWA POLA !!!

Jest to związane z modułami, gdzie 2 pola grzejne przypadają na jeden moduł (POWERMANAGAMENT). Taki sposób działania nigdzie nie jest opisany, teka nazywa to "cyklicznym grzaniem". Jeżeli gotuje się na jednym module, następuje przełączanie pomiędzy polami co kilka sekund, tzn. jedno pole grzeje kilka sekund, następnie słychać przełączenie i drugie pole grzeje przez kilka sekund. Moim zdaniem jest to zwykłe oszukiwanie ludzi i będę to zgłaszał w UOKiK.

Dzieje się tak, bez względu na poziom mocy grzania.

Nie wspomnę już, że to cykanie jest dosyć głośne + wiatraki chłodzące pracują prawie bez przerwy...

 

...

1. GKST 60 I4 Entry - TEKA;

...

W wątku o Tece można poczytać o tzw. pracy przerywanej czyli pełna moc przez klika sekund, potem przerwa, ponownie praca przy pełnej mocy itd. Wyczytałem że tylko droższe modele grzeją ciągłą, nieprzerywaną mocą przy niższych ustawieniach

...

W skrócie, trzeba rozróżnić grzanie:

1.impulsowe(przerywane)

2.cyklicznnie(przemiennie) - GKST 60 i4 ENTRY, ... ?

 

1. Impulsowe prawdopodobnie posiada każda płyta (może w niektórych tego po prostu nie słychać)i dzieje się to przypadku grzania na niskich wartościach, czyli poniżej mocy nominalnej (w moim przypadku wartość 5) pola grzewczego

2. (opisane na początku tego postu)

więcej nt. temat można poczytać tutaj:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=6580458#6580458

gdzie toczy się mała dyskusja

 

Moje pytanie brzmi, czy wszystkie płyty oparte na modułach działają w ten sam sposób?

 

Wiesz co,z tego co wiem, to tak działa płyta indukcyjna, dzięki temu też jest energooszczędna właśnie.

 

Czy ta cykliczność wpływa na sposób gotowania? Spowalnia je?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że je spowalnia, wyobraź sobie dwa palniki gazowe, które grzeją garnki na nich postawione na przemian..., tzn. przez 3 sekundy pali się jeden a później drugi itd.

Nie wiem czy posiadasz płytę indukcyjną, ale energooszczędność wynika z faktu, że czas gotowania dzięki indukcji jest o wiele krótszy niż w przypadku tradycyjnych płyt grzewczych.

 

"Honia74" użytkuje płytę Elektrolux EHD68200P, w innym wątku

http://forum.muratordom.pl/teka-plyta-indukcyjna,t134547-60.htm

"aka-jonek" użytkuje GKST 60 Fi4 High, obie te płyty są oparte na modułach, a nie zaobserwowali oni takiej pracy jaką ja opisuję ...

oraz nie wszystkie płyty są oparte na modułach ...

 

Co to są moduły, wyjaśniłem dokładnie na forum na elektroda.pl (link powyżej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że je spowalnia, wyobraź sobie dwa palniki gazowe, które grzeją garnki na nich postawione na przemian..., tzn. przez 3 sekundy pali się jeden a później drugi itd.

Nie wiem czy posiadasz płytę indukcyjną, ale energooszczędność wynika z faktu, że czas gotowania dzięki indukcji jest o wiele krótszy niż w przypadku tradycyjnych płyt grzewczych.

 

nie bardzo rozumiem, skoro na indukcji gotuje się szybciej niz na tradycyjnej, a piszesz o spowalnianiu, to oczekiwałeś jeszcze szybszego gotowania :roll:

Czy twoja płyta indukcyjna gotuje wolniej niż inne płyty indukcyjne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napaliłam sie na indukcję , wybrałam model ... w między czasie odwiedziłam znajomych ( 3 rożne osoby ), ktorzy indukcję mają i polecają .

Myslałam , ze wizyty utwierdzą mnie w przekonaniu, ze indukcja jest strzałem w 10 . Niestey strasznie sie rozczarowałam :( . Własciwie tak bardzo , ze mysle o zwykłej ceramicznej.

Owszem , ogromny plus , ze szybko gotuje ale...

buczą , jedne glosniej drugie mniej , na najwyzszej mocy , wyją .Fajnie jak gotują 2 minuty wode , ale jak robią 30-40 minut obiad , to moim zdaniem jest to uciazliwe .

Wiatrak , chodzi prawie non stop , tez nie jest cichy.

To nie prawda , ze plyta jest zimna , po zdjeciu garnka , jet goraca i mozna sie poparzyc , plyta przejmuje cieplo od garna w znacznym stopniu.

U 1 osoby fatalne bylo pulsacyjne gotowanie (sama przyznala , ze to doprowadza momentmi do bialej goraczki).

U 2 osob , nie bylo mozliwosci gotowania na 4 polach jednoczesnie , zbyt mała moc , co dla mnie jest nie do przyjecia . Robie obiad na 2 dni(zupa + drugie danie ) i zawze uzywam 4 palnikow .

Owszem na ceramicznej gotuje się dłuzej , ale nie buczy , nie słychac wiatraka , dłuzej trzyma cieplo i potrawa przez jakis czas moze jeszcze dochodzi ( co dal mnie jest plusem ), mozna gotowac na 4 polach.

Własciwie sama nie wiem co zrobic , bo jak bucza tak wszytkie , to lekka załamka , dla mnie to jest zbyt głosne buczenie .

Czy Wy tez macie takie spostrzezenia z tym buczeniem? .

Napiszcie tez czy mozecie gotowac na 4 polach jednoczesnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zott36, w moim modelu TEKA 60 I4 ENTRY :

Wady:

1. gotowanie tylko na dwóch polach jednocześnie (ale to jak na razie wynika z mojego małego dochodzenia dotyczy tylko tego modelu )

2. cykanie i wiatraki mogą rzeczywiście doprowadzić niektórych do furii (mi to aż tak bardzo nie przeszkadza)

3. buczenie wydaje mi się zależy dużo od garnków jakie się używa, ja mam zwykłe pokryte emalią (czy coś takiego) i rzeczywiście wydają różne dźwięki (poziom wypełnienia płynem tez ma chyba wpływ)

Zalety:

1. Czas

2. Pieniądz - zdecydowanie mniejsze zużycie energii.

3. Estetyka (czystość) - jeżeli się chociaż trochę dba o powierzchnię, trudno jest coś przypalić, tak żeby nie można było tego później zmyć.

Neutralne?:

Powierzchnia może i jest gorąca po zdjęciu garnka, ale tego nie można chyba porównywać z temp. płyty ceramicznej

 

Myślę, że punkt 1 i 2 z wad, są zdecydowanie zależne od modelu jaki się używa, ale nt. temat powinni się wypowiedzieć użytkownicy innych płyt. Punktu 3 chyba się nie da wyeliminować.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...