Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

zott36, w moim modelu TEKA 60 I4 ENTRY :

Wady:

1. gotowanie tylko na dwóch polach jednocześnie (ale to jak na razie wynika z mojego małego dochodzenia dotyczy tylko tego modelu )

2. cykanie i wiatraki mogą rzeczywiście doprowadzić niektórych do furii (mi to aż tak bardzo nie przeszkadza)

3. buczenie wydaje mi się zależy dużo od garnków jakie się używa, ja mam zwykłe pokryte emalią (czy coś takiego) i rzeczywiście wydają różne dźwięki (poziom wypełnienia płynem tez ma chyba wpływ)

Zalety:

1. Czas

2. Pieniądz - zdecydowanie mniejsze zużycie energii.

3. Estetyka (czystość) - jeżeli się chociaż trochę dba o powierzchnię, trudno jest coś przypalić, tak żeby nie można było tego później zmyć.

Neutralne?:

Powierzchnia może i jest gorąca po zdjęciu garnka, ale tego nie można chyba porównywać z temp. płyty ceramicznej

 

Myślę, że punkt 1 i 2 z wad, są zdecydowanie zależne od modelu jaki się używa, ale nt. temat powinni się wypowiedzieć użytkownicy innych płyt. Punktu 3 chyba się nie da wyeliminować.

pzdr

 

 

No to chyba sobie przeczysz, piszesz o swoim modelu i w zaletach podajesz czas.

Rozumiem, ze prowadziłeś badania w swym dochodzeniu i sprawdzałeś czas gotowania wody na twojej indukcji i na innych? I wynika z nich, ze twoja wolniej, tak?

 

W przytoczonym przez ciebie wcześniej wątku piszą inni, ze nie można porównywać cykliczności w indukcji z przerywaniem ognia na kuchni gazowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W przytoczonym przez ciebie wcześniej wątku piszą inni, ze nie można porównywać cykliczności w indukcji z przerywaniem ognia na kuchni gazowej.

mylisz chyba tutaj impulsowość z cyklicznością (przemiennością) - różnice opisałem powyżej,

 

No to chyba sobie przeczysz, piszesz o swoim modelu i w zaletach podajesz czas.

Rozumiem, ze prowadziłeś badania w swym dochodzeniu i sprawdzałeś czas gotowania wody na twojej indukcji i na innych? I wynika z nich, ze twoja wolniej, tak?

Nie porównywałem mojej indukcji z innymi indukcjami tylko przyjąłem proste rozumowanie logiczne - tzn. jeżeli coś nie działa przez cały czas (przerwy trzy sekundowa) to chyba musi wolniej działać od tego co przez cały czas działa? Tak jak już wielokrotnie opisałem, występuje to w przypadku gotowania na jednym module, zajrzyj do instrukcji, żeby dowiedzieć się co to jest moduł:

http://www.teka.com/html/pl/downloads/manual/PR-0001057.pdf

...więc jeżeli używam dwóch pól z rożnych modułów, to czas gotowania powinien być taki sam jak w innych modelach indykcyjnych.

 

Podałem czas jako zaleta indukcji w porównaniu do ceramicznej (odnośnie postu "zott36")- to nie ulega wątpliwości, do gazu - chyba czas jest porównywalny.

 

Może dla kogoś kto nie posiada indukcji ciężko jest to zrozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Teke, model Basic Facette czy jakos tak, najbardziej popularny na forum w zeszle wakacje ;)

 

buczą , jedne glosniej drugie mniej , na najwyzszej mocy , wyją .Fajnie jak gotują 2 minuty wode , ale jak robią 30-40 minut obiad , to moim zdaniem jest to uciazliwe .

 

moja buczy w stopniu wyraznie odczuwalnym ale tylko na najwyzszych obrotach, czyli na 8 i 9 poziomie. Na mniejszych tego prawie nie slychac. Do normalnego gotowania np. ziemniakow, zupy, kiedy garnek jest przykryty wystarczy poziom 4. I wtedy trzeba sie naprawde wsluchiwac mocno zeby cos uslyszec.

 

Wiatrak , chodzi prawie non stop , tez nie jest cichy.

 

Wiatraka nie slysze kiedy sie zalacza i pracuje, dopiero kiedy konczy chlodzic, kilka minut po zakonczeniu gotowania to slychac ze przestaje. Poziom jego glosnosci jest minimalny.

 

To nie prawda , ze plyta jest zimna , po zdjeciu garnka , jet goraca i mozna sie poparzyc , plyta przejmuje cieplo od garna w znacznym stopniu.

 

Zadna plyta nie jest zimna - ani gazowa, ani ceramiczna, ani indukcyjna. Ale indukcyjna jest najmniej goraca podczas gotowania. Ja podczas gotowania wycieram bez problemu scierka to co mi wykipialo.

 

U 1 osoby fatalne bylo pulsacyjne gotowanie (sama przyznala , ze to doprowadza momentmi do bialej goraczki).

U 2 osob , nie bylo mozliwosci gotowania na 4 polach jednoczesnie , zbyt mała moc , co dla mnie jest nie do przyjecia . Robie obiad na 2 dni(zupa + drugie danie ) i zawze uzywam 4 palnikow .

 

Tu duzo zalezy od modelu plyty. Moja moze gotowac na 4 polach jednoczesnie.

 

Ja jestem zadowolona z indukcji. Najwiekszy plus to to ze rachunki za prad nie zmienily sie nam wcale po przeprowadzce do nowego mieszkania, a wczesniej mialam gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy indukcję aristona. Trochę buczy, słychać wiatrak, ale ja osobiście nie widzę żadnego problemu, poziom dźwięków jest pomijalny. Lodówkę też słychać, czajnik elektryczny też szumi, radio gra i czasem też w kuchni rozmawiamy :-). Płyta jest ciepła - owszem, bo przecież grzeje - ale jak coś wykipi to nie przywiera, można natychmiast zetrzeć ścierką - miałem ceramiczną i groziło to kalectwem i spaleniem szmatki. Trzeba płytę podłączyć pod 3 fazy, można teoretycznie pod jedną, ale wtedy właśnie może być podobno problem z mocą (tak twierdził mój elektryk) - więc może to jest kwestia podłączenia elektryki. Często u nas chodzą 4 pola jednocześnie i nie ma problemu. Jak chcę żeby mi potrawa "doszła" to daję na 1 i po kłopocie. Jedyny problem to taki, że grzeje tak szybko, że jak się zostawi coś na pełnej mocy to często kipi (zwłaszcza jak ktoś jest na początku przyzwyczajony do ceramicznej), ale jak się zredukuje moc to od razu przestaje, a na ceramicznej to trzeba garnek odstawić. Moim zdaniem indukcja ma same plusy (oprócz konieczności zakupu specjalnych garnków oczywiście).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba płytę podłączyć pod 3 fazy, można teoretycznie pod jedną, ale wtedy właśnie może być podobno problem z mocą (tak twierdził mój elektryk) - więc może to jest kwestia podłączenia elektryki.

To nie to, mam 3 fazy,moja tak naprawdę jest podłączona pod dwie fazy, jedna faza na jeden moduł; podłączał elektryk i serwisant sprawdzał, więc podłączenie jest dobre.

Problem tkwi w samej płycie, bo sama TEKA twierdzi, a korespondowałem z ich głównym serwisem obszernie,że działanie mojej płyty jest najzupełniej prawidłowe ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważacie, że indukcja jest lepsza niż płyta gazowa? Ja mam płytę gazową Franke i powiem Wam, że nie żałuję zmiany z indukcji. Fakt, indukcje miałem jakieś taniej firmy, może przez to nie byłem z niej zadowolony... I w porównaniu tej co mam teraz do tamtej, gazowa wygrywa. Co najważniejsze, taniej jest... Co o tym sądzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie płyta indukcyjno - ceramiczna.

Czy ktoś taką użytkuje czy może się podzielić swoimi doświadczeniami i opiniami?

Byłabym wdzięczna za podanie producenta i symbolu.

Nie mam doświadczenia z płytami elektrycznymi , do tej pory używałam wyłącznie gazowych, chciałabym wybrać optymalne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

swego czasu przez rok użytkowałam płytę Elecktrolux, przy pozimach powyżej 6 buczała - ale była niezawodna i łatwa w utrzymaniu. Dlatego też do nowego domu również kupiłam tą samą płytę - a poza tym koszt 1600 zł - więc całkiem znośnie.

Czyżby to był electrolux EHD 60020P?

 

Zostało mi parę dni na podjęcie decyzji w sprawie sprzętu i mam problem m.in. z płytą. Przeczytałam wszystko co się da w internecie: opinie w porównywarkach cenowych, forum nasze i inne. Akurat z moich znajomych nikt nie użytkuje i muszę zdać sie na inne opinie. Powyższa płyta jest jednym z faworytów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby to był electrolux EHD 60020P?

 

Zostało mi parę dni na podjęcie decyzji w sprawie sprzętu i mam problem m.in. z płytą. Przeczytałam wszystko co się da w internecie: opinie w porównywarkach cenowych, forum nasze i inne. Akurat z moich znajomych nikt nie użytkuje i muszę zdać sie na inne opinie. Powyższa płyta jest jednym z faworytów.

 

Tak, dokładnie to ta płyta.Ja śmiało ją polecam, ale może wynikać to z tego, że nie użytkowałam nigdy innej a z tej byłam bardzo zadowolona (uzytkowałam ją wczęśniej w kuchni w bloku od 2007 r.) i wybór padł ponownie na nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważacie, że indukcja jest lepsza niż płyta gazowa? Ja mam płytę gazową Franke i powiem Wam, że nie żałuję zmiany z indukcji. Fakt, indukcje miałem jakieś taniej firmy, może przez to nie byłem z niej zadowolony... I w porównaniu tej co mam teraz do tamtej, gazowa wygrywa. Co najważniejsze, taniej jest... Co o tym sądzicie?

 

Masz trochę złe rozeznanie, kupiłeś marną namiastkę indukcji i porównujesz do dobrej płyty gazowej, efekt może być tylko jeden ;). Ja osobiście wolę indukcje, ale moja mama na przykład wydała 1600zł na płytę gazową i za nic na świecie nie nie namówisz jej na nic innego, bo ona się na tym zna, umie na takiej gotować, ma swoje garnki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Akurat jestem na etapie zakupu płyty indukcyjnej. Oczywiście cena jest istotnym argumentem, więc ustawiłem sobie próg na 2.000 zł.

W necie znalazłem 4 interesujące urządzenia:

1. GKST 60 I4 Entry - TEKA;

2. GKST 60 I4 B - TEKA;

3. PI 6508TF - Amica;

4. ID 64 S - Mastercook.

W wątku o Tece można poczytać o tzw. pracy przerywanej czyli pełna moc przez klika sekund, potem przerwa, ponownie praca przy pełnej mocy itd. Wyczytałem że tylko droższe modele grzeją ciągłą, nieprzerywaną mocą przy niższych ustawieniach. Ciekawe jaki wpływ ma praca przerywana na trwałość elementów płyty, na przyrządzane potrawy...

Druga sprawa to timer obsługujący w Tece tylko jedno wyznaczone pole (w modelu "B" podobno wyświetlacz może obsłużyć dowolne pole).

Czy wyszczególnione wyżej modele Amici i Mastercooka też się tym charakteryzują?

Pozdrawiam.

Mam pokrewną Amicę PIM 6507 TF dwa pola indukcyjne i dwa ceramiczne. Podejrzewam że bebechy sterujące są dokładnie takie same tylko wykonawcze inne.Timer jest dla każdego pola, płyta działa pracą przerywaną. IMHO praca przerywana dla indukcji nie ma znaczenia elementem mocy jest tranzystor i nie ma styków. Dla pól ceramicznych jest przekaźnik a ten ma już jakąś trwałość łaczeniową tyle że mierzoną w milionach cykli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie płyta indukcyjno - ceramiczna.

Czy ktoś taką użytkuje czy może się podzielić swoimi doświadczeniami i opiniami?

Byłabym wdzięczna za podanie producenta i symbolu.

Nie mam doświadczenia z płytami elektrycznymi , do tej pory używałam wyłącznie gazowych, chciałabym wybrać optymalne rozwiązanie.

PIM 6507 TF Amiki i ID 62S Mastercooka (chyba). Była jeszcze chyba jakaś teka i Candy. Ogólnie wybór mały a szkoda bo łączy cechy obydwóch.

Co do użytkowania normalka. Indukcja rozgrzewa szybciej ale szybko stygnie i gotowanie na niej jest bardziej "gwałtowne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważacie, że indukcja jest lepsza niż płyta gazowa? Ja mam płytę gazową Franke i powiem Wam, że nie żałuję zmiany z indukcji. Fakt, indukcje miałem jakieś taniej firmy, może przez to nie byłem z niej zadowolony... I w porównaniu tej co mam teraz do tamtej, gazowa wygrywa. Co najważniejsze, taniej jest... Co o tym sądzicie?

 

Jeśli kupiłeś dobrą i pewnie dosyć drogą płytę gazową, nie ma co teraz przesiadać się na indukcje. Najważniejsze, żeby tobie było wygodnie, te tanie indukcje, dają tylko pobieżne rozeznanie o co w tym chodzi, niestety są bardzo uproszczone, mała moc i parę innych niedomagań. Tym bardziej, że jak rozumiem masz normalne garnki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołączę się do tematu. ralf1, skoro masz dobrą płytę gazową, nie wymienił byś jej na indukcje? Jestem na etapie wyboru technologii płyty i im więcej czytam to forum i opinie ludzi o tych płytach, tym mniej wiem. A czy jest tu jakiś użytkownik ceramicznej?

Jak widzę polecacie firmy z różnych półek cenowych. Od Amicy, Cany, Mastercook, po Teka, Franke. Jak myślałem, sporo zależy od własnych doświadczeń. Jak ktoś kupił coś co się nie psuje, to poleca. I dobrze, tylko zamęt większy.............. Powiem Wam, że od budowy domu gorszy jest tylko remont domu... Niestety, robie remont.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest tu jakiś użytkownik ceramicznej?

 

Jest :). Znowu sie powtorze uzywam wszystkich trzech, tzw. domino gaz+ceramiczna (w obecnie wynajmowanym mieszkaniu) i indukcja we wlasnym m.

Indukcja:

- szybko nagrzewa/rozgrzewa/gotuje

- nie przypala sie nic na plycie

- oszczednosc energii

- nie wydziela oparow jak gaz

- natychmiastowa reakcja na zmiany

 

Ceramika:

- wyglada jak indukcja

- nagrzewa wolniej jak indukcja

- z racji, ze plyta jest duzo bardziej goraca (od indukcji) lubi sie "przypalic" na plycie cos co np. wykipi

- nie jest tak oszczedna jak indukcja

- po wylaczeniu jeszcze sie gotuje

 

Gaz:

- wydziela opary

- utrzymanie czystosci

- niebezpieczenstwo przypalenia np. sciery

- nagrzane raczki od garow jak i opalone gary od spodu

- to jak funkcjonuje taka kuchenka to opisywac nie musze, bo chyba kazdy mial z tym do czynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...