Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Temat wyboru technologii płyty grzewczej, to chyba jeden z bardziej popularnych tematów na forum.

 

Też się interesowałem tym. Taka rada endriu1, każdy chwali to co ma. Ktoś korzysta z indukcji, będzie z niej korzystał dalej. Ktoś ma płytę ceramiczną, zostanie przy ceramicznej. Z gazową pewnie podobnie, ale tu przewaga ekonomiczna. Jakby nie patrzeć, tańsza taka płyta.

 

Nie trać czasu na pytania o takie rzeczy, tylko kupuj na co masz ochotę. Swoją drogą fennel bardzo fajnie opisał jak wygląda korzystanie z tych płyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Ja też zamierzam kupić do swojego mieszkanka płytę indukcyjną. Gazu w bloku w ogóle nie ma, więc jeden problem z wyborem z głowy. A ceramiczna co prawda tańsza w zakupie, ale podobno droższa w obsłudze czyli pozostała mi indukcja.

 

Zastanawia mnie czy wszystkie indukcje są podpinane pod siłę? Czy też są takie pod normalne gniazdka?

 

Chętnie przeczytam wszelkie opinie na temat płyt indukcyjnych, bo jeszcze mam chwilkę na zastanowienie się przed zakupem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją można podłączyć i tak i tak. Jedyne czego bym oczekiwał od nowej płyty gdybym kupował to żeby miała standardowe pokrętła a nie te guziczki dotykowe. Denerwuje mnie to pikanie przy każdym naciśnięciu i przechodzenie przez cały zakres jak chcę zmniejszyć moc z np. 8 na 2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją można podłączyć i tak i tak. Jedyne czego bym oczekiwał od nowej płyty gdybym kupował to żeby miała standardowe pokrętła a nie te guziczki dotykowe. Denerwuje mnie to pikanie przy każdym naciśnięciu i przechodzenie przez cały zakres jak chcę zmniejszyć moc z np. 8 na 2.

 

są jakies z pokrętłami? Nigdy nie widziałam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy chwali to co ma. Ktoś korzysta z indukcji, będzie z niej korzystał dalej. Ktoś ma płytę ceramiczną, zostanie przy ceramicznej. Z gazową pewnie podobnie, ale tu przewaga ekonomiczna. Jakby nie patrzeć, tańsza taka płyta.

Nieprawda, ja mam gazową i nigdy więcej!!! Różnica w cenie nie rekompensuje różnicy w użytkowaniu w najmniejszym stopniu ;)

Ceramiczną też miałam i też już podziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam płyty indukcyjnej z 3 polami grzejnymi w tym jedno podłużne np. na brytfankę, nie ma takich? albo ja źle patrzę, może ktoś już taką użytkuje i może polecić.

 

bosch ma takie zobacz na stronie wczoraj sam widziałem ze jedno pole bylo owalne za małym polem w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się ostatnio zastanawiam przy piątku i prawie weckendzie nad oszczędnością płyty indukcyjnej nad ceramiczną i ... szczerze w to wątpię. Nie znalazłem na forum żeby ktoś pisał że miał ceramiczną i na ugotowanie obiadu zużywa np.: 0,5 kw mniej prądu niż na ceramicznej, wszyscy piszą że po prostu jest oszczędniej bo ... się woda szybciej zagotowuje :o Według testów /też na tym forum/ żeczywiście się szybciej zagotowuje, ale z funkcją booster, która zużywa 30% więcej prądu, czyli co z tego że szybciej zagotuję jak prądu idzie więcej?

Druga żecz to to że dzisiejsze ceramiczne rozgrzewają się w kilkadziesiąt sekund, a przecież gotowanie obiadu chyba nie polega wyłącznie na grzaniu wody na maxa, większość się przygotowuje na jakimś stałym zakresiei temperatury i w czasie i tu ceramika i indukcja pobierają tyle samo prądu, i na koniec ceramiczną można wyłączyć i część potraw po prostu dochodzi wykorzystując ciepło z rozgrzanej płyty ceramicznej, więc ceramiczna na końcu jest "oszczędniejsza" a indukcja na początku. Tak to sumując to wychodzi na jedno :-?

Chyba że ktoś się znajdzie i napisze że na ugotowanie czegośtam na indukcji zużywa ileś tam kw a na ceramicznej na przyżądzenie tego samego zużywał ileś tam kw.... ale wątpię w to.

Pomijam istotne drobiazgi typu że indukcja ma lepszy marketing, jest trendi /chociąż podobno w warszawie słowo trendi już nie jest trendi :-? :wink: /, no i indukcja jest znacznie droższa więc zrobi zdecydowanie lepsze wrażenie na znajomych niż jakaś ceramika za 9 stów ze sklepu internetowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy indukcyjna jest oszczędniejsza czy też nie (przynajniej w zauważalnym stopniu), ale znam kilka powodów dla których może być oszczędniejsza:

- nie grzeje otoczenia, a jedynie garnek (czyt: mniejsze straty)

- ma ciut większą efektywność elementu "grzejącego" (np. nie zużywa prądu na świecenie polem ;-) )

- potrawy przygotowuje się szybciej - temperatura może i ta sama, ale gotuje się jednak krócej

- całość wygenerowanego ciepła "ląduje w garnku" - nikt normalny nie wyłącza płyty ceramicznej 3 minuty przed końcem, żeby trochę prądu zaoszczędzić (zwłaszcza, że często ciężko stwierdzić kiedy owe 3 minuty przypadają).

 

Czy to wystarczy, żeby uzasadnić zakup płyty indukcyjnej? Moim zdaniem nie. Ale indukcja znacznie bardziej przypomina gotowanie na gazie (z pełną kontrolą temperatury i czasu grzania) niż witroceramiczna, więc jest też moim zdaniem znacznie przyjemniejsza w użytkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się ostatnio zastanawiam przy piątku i prawie weckendzie nad oszczędnością płyty indukcyjnej nad ceramiczną

 

zastanawiasz się i chciałbys rady przy wyborze płyty?

 

Nie wiem jak z oszczędnościa ale na pewno indukcja jest wygodniejsza.

Na elektrycznej podgrzewanie jest tak skokowo, płyta rozgrzewa się i jakby wyłącza a indukcja ma super regulację i mi osobiście o wieeele bardziej odpowiada.

Gdybym miała zrobić ranking płyt to na pewno na I miejscu byłaby indukcja, potem płyta gazowa a na końcu ceramiczna.

 

 

jedno :-?

no i indukcja jest znacznie droższa więc zrobi zdecydowanie lepsze wrażenie na znajomych niż jakaś ceramika za 9 stów ze sklepu internetowego.

 

czy sugerujesz, że ktos wybiera indukcje, żeby zrobić wrażenie na znajomych :o :o :o

Nie wpadłabym na to. :roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam płyty indukcyjnej z 3 polami grzejnymi w tym jedno podłużne np. na brytfankę, nie ma takich? albo ja źle patrzę, może ktoś już taką użytkuje i może polecić.

 

bosch ma takie zobacz na stronie wczoraj sam widziałem ze jedno pole bylo owalne za małym polem w środku.

 

A można jakiegoś linka? Pewnie sporo stron do przewalenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiasz się i chciałbys rady przy wyborze płyty?

 

Nie, poprostu tak mi przyszło do głowy aby powalczyć z żekomą oszczędnością płyt indukcyjnych.

Ze względu na promieniowanie elektromagnetyczne w opcji jest ceramiczna lub gazowa /tylko co wybrać: łatwość gotowania czy łatwość utrzymania w czystości? oto jest pytanie!/.

 

 

jedno :-?

no i indukcja jest znacznie droższa więc zrobi zdecydowanie lepsze wrażenie na znajomych niż jakaś ceramika za 9 stów ze sklepu internetowego.

 

czy sugerujesz, że ktos wybiera indukcje, żeby zrobić wrażenie na znajomych :o :o :o

Nie wpadłabym na to. :roll: :roll:

Tak obserwując niektórych ludzi jeszcze nie tak dawno też bym nie wpadł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...