Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Poprosiłem o wsparcie forumowicza z działu o elektryce i szczerze powiedziawszy w tym momencie wolałbym oddać głos ekspertowi w dziedzinie przyłącz.

 

Jeżeli chodzi o przewód, to z tego co wiem, gdy elektryk zakładał instalację u żony w zakładzie kupowaliśmy przewód 5-żyłowy o takim samym przekroju jak na zdjęciu (silnik maszyny ma moc przyłączeniową 5,5 kW).

 

Zgodnie z tym, co napisałem na wstępie poprosiłem o wsparcie bardziej doświadczonych w tematyce... Liczę na odpowiedź z ich strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U nas jest tak: przewód od rozdzielnicy do złącza płyty jest 5x2,5mm2 a przewód zamontowany w płycie do podłączenia jej do instalacji jest 4x5mm2.

 

Odnośnie ułożenia: płyta jest położona na blacie, pod nią wkleja się specjalną piankową uszczelkę, która jest w zestawie.

Dzięki, aniahubi, już prawie jestem zdecydowana. Jeszce myślę nad Teką, nikt o nich nie pisał, że sa głośne, a także nad ceramiczną z Elektruluxa, bo wizualnie też ładna, a na pewno cicha! A jak sprawuje się Twoja indukcyjna, nadal jesteś zadowolona?

 

czy ktoś orientuje się, ile w tych modelach jest sensorów na poszczególne pole? W sklepie sprzedawca porównywał pod tym względem podobne modele Boscha i Electroluxa, podobno Bosch ma ich więcej i to plus. Czy ilośc sensorów ma rzeczywiście praktyczne znaczenie?!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o czujniki, które są umieszczone w poszczególnych polach, tak, aby "rozpoznawały" kształt garnka. To coś musi być przykryte dnem, żeby kuchenka się włączyła..

Czy np. gdy stawiasz mały garnuszek na dużym polu, kuchenka działa podobnie, niezależnie w jakim miejscu go postawisz?

Jako laikowi, nie wydaje mi się to jakoś strasznie istotne, ale sprzedawca używał tego jako argumentu, ciekawa jestem, czy miał rację?..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o czujniki, które są umieszczone w poszczególnych polach, tak, aby "rozpoznawały" kształt garnka.

 

Tam nie ma żadnych takich czujników. Nie są potrzebne. Wystarczy sprawdzać częstotliwość generatora zasilającego cewkę i wiadomo jak duży garnek/przedmiot jest położony nad cewką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o czujniki, które są umieszczone w poszczególnych polach, tak, aby "rozpoznawały" kształt garnka.

 

Tam nie ma żadnych takich czujników. Nie są potrzebne. Wystarczy sprawdzać częstotliwość generatora zasilającego cewkę i wiadomo jak duży garnek/przedmiot jest położony nad cewką.

 

O, to ciekawe. Czy gdzies w necie znajdę materiały na ten temat? Zastanawia mnie, czy sprzedawca celowo mówił nieprawdę, czy ja coś żle zrozumialam? Ale na pewno wypowiedź dotyczyła ilości czujników.. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o czujniki, które są umieszczone w poszczególnych polach, tak, aby "rozpoznawały" kształt garnka. To coś musi być przykryte dnem, żeby kuchenka się włączyła...

Żeby uruchomić płytę naczynie do gotowania musi przykryć krzyżyk narysowany na środku każdego pola i mieć minimalną średnicę 12 cm.

Możesz też postawić długie naczynie, które zakryje dwa pola (górne i dolne), wtedy oba krzyżyki muszą być przykryte.

Ogólnie grzeje cały prostokąt pola grzejnego jeśli jest zakryty naczyniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o czujniki, które są umieszczone w poszczególnych polach, tak, aby "rozpoznawały" kształt garnka. To coś musi być przykryte dnem, żeby kuchenka się włączyła...

Żeby uruchomić płytę naczynie do gotowania musi przykryć krzyżyk narysowany na środku każdego pola i mieć minimalną średnicę 12 cm.

Możesz też postawić długie naczynie, które zakryje dwa pola (górne i dolne), wtedy oba krzyżyki muszą być przykryte.

Ogólnie grzeje cały prostokąt pola grzejnego jeśli jest zakryty naczyniem.

No właśnie. Dodatkowo zwróćcie jeszcze uwagę że wszyscy producenci zalecają dostosowanie wielości garnka do średnicy pola:) żeby zminimalizować straty energii. Cóż marketing i reklama robią swoje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o czujniki, które są umieszczone w poszczególnych polach, tak, aby "rozpoznawały" kształt garnka. To coś musi być przykryte dnem, żeby kuchenka się włączyła...

Żeby uruchomić płytę naczynie do gotowania musi przykryć krzyżyk narysowany na środku każdego pola i mieć minimalną średnicę 12 cm.

Możesz też postawić długie naczynie, które zakryje dwa pola (górne i dolne), wtedy oba krzyżyki muszą być przykryte.

Ogólnie grzeje cały prostokąt pola grzejnego jeśli jest zakryty naczyniem.

No właśnie. Dodatkowo zwróćcie jeszcze uwagę że wszyscy producenci zalecają dostosowanie wielości garnka do średnicy pola:) żeby zminimalizować straty energii. Cóż marketing i reklama robią swoje:)

Jak to rozumieć? Że reszta energii pola nei przykrytego garnkiem jest niewykorzystana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o czujniki, które są umieszczone w poszczególnych polach, tak, aby "rozpoznawały" kształt garnka. To coś musi być przykryte dnem, żeby kuchenka się włączyła...

Żeby uruchomić płytę naczynie do gotowania musi przykryć krzyżyk narysowany na środku każdego pola i mieć minimalną średnicę 12 cm.

Możesz też postawić długie naczynie, które zakryje dwa pola (górne i dolne), wtedy oba krzyżyki muszą być przykryte.

Ogólnie grzeje cały prostokąt pola grzejnego jeśli jest zakryty naczyniem.

No właśnie. Dodatkowo zwróćcie jeszcze uwagę że wszyscy producenci zalecają dostosowanie wielości garnka do średnicy pola:) żeby zminimalizować straty energii. Cóż marketing i reklama robią swoje:)

Jak to rozumieć? Że reszta energii pola nei przykrytego garnkiem jest niewykorzystana?

Coś ci się popey111 pomyliło - przecież indukcja polega na tym, że energia wytwarza się w naczyniu a nie na płycie, więc jest idealnie dopasowana do naczynia - zarówno jego kształtu jak i wielkości.

Marnuje się energia w zwykłych kuchenkach elektrycznych z płytą ceramiczną - tam średnica pola grzejącego zależy od ustawionej mocy. Jak dasz za małe naczynie, to będzie grzać powietrze :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak:) ciepło wytwarza się w naczyniu ale pole elektromagnetyczne które tą energię dostarcza ma kształt określony przez kształt (średnicę) zwoju znajdującego się pod płytą. Im garnek lepiej dopasowany kształtem do zwoju tym mniej energii się rozprasza. Tak na chłopski rozum. Chyba że jest jakiś fizyk na forum który lepiej to wytłumaczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak:) ciepło wytwarza się w naczyniu ale pole elektromagnetyczne które tą energię dostarcza ma kształt określony przez kształt (średnicę) zwoju znajdującego się pod płytą. Im garnek lepiej dopasowany kształtem do zwoju tym mniej energii się rozprasza. Tak na chłopski rozum. Chyba że jest jakiś fizyk na forum który lepiej to wytłumaczy.

hm, ciekawe, jaki kształt ma zwój pod taka płytą? :roll:

http://www.megamedia.pl/_p/64/n/plyty-indukcyjne-electrolux-ehd-68210-p-p64424.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...