Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak dla mnie to samo:) kwestia gustu:) Tak jak już pisałem najwięcej problemów to zły montaż i tego trzeba dopilnować. Ale z tych dwóch to teka ma wygodniejsze sterowanie ;)

 

Dziękuję bardzo za odpowiedź :)

 

co do montażu - pod płytą nie planuję szuflady na sztućce tylko szafkę na garnki itp a tu będzie większy odstęp od płyty niż w przypadku szuflady - jeśli o to chodziło. na coś jeszcze powinno się zwrócić uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to samo:) kwestia gustu:) Tak jak już pisałem najwięcej problemów to zły montaż i tego trzeba dopilnować. Ale z tych dwóch to teka ma wygodniejsze sterowanie ;)

 

Dziękuję bardzo za odpowiedź :)

 

co do montażu - pod płytą nie planuję szuflady na sztućce tylko szafkę na garnki itp a tu będzie większy odstęp od płyty niż w przypadku szuflady - jeśli o to chodziło. na coś jeszcze powinno się zwrócić uwagę?

Nie oto:) tylko żeby dobrze przylegała do blatu, miała zapewnioną wentylację i podłączona prze fachowca który się zna i czyta instrukcje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Czy komus zdarzyło, żeby po kilku tygodniach uzywania np. patelni na plycie, płyta zaczynała wariowac ? tzn mam na mysli nie wykrywnaie danego naczynia... :( mi się tak zdarzyło już z dwoma patelniami i nie mowie tu o jakiejs taniej podróbie, ale patelni Berghoffa do indukcji ?? :(

 

J.Sz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam Wszystkich

podpowiedzcie coś o płytach indukcyjnych, piekarnikach i mikrofalach Amica...

podobno bardzo dobrze sie sprawdzają przy stosunkowo niskich kosztach zakupu (porównując z Bosch, Siemens czy Elektrolux)

mam do urządzenia całą kuchnię a banku nie obrabowałem ;)

pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam.

Zastanawiam się nad zakupem takiej płyty:

 

http://www.amica.com.pl/pl,produkt,plyta-grzejna,pi6509l,417,2.html

Ma ktoś taką co sądzicie?

 

 

 

A z tym to chyba coś nie tak

 

.....idac za najnowsza Encyklopedia Sztuki Kulinarnej...

 

Czas potrzebny do ogrzania 2l wody od 20 do 100st.C

rodzaj plyty; moc (kW); przyblizony czas (min.); zuzyta energia (kWh); sredni koszt (kWh)

gazowa 2,8; 8,2; 0,45; 0,14

elektryczna 2,0; 9,45; 0,35; 0,11

ceramiczna 2,2; 8,15; 0,28; 0,09

indukcyjna 2,8; 4,45; 0,25; 0,08

 

Gazowa w kosztach (patrzac na to porownanie) z ceramiczna i indukcyjna wypada jednak gorzej, miedzy ceramika a indukcja koszt niemalze ten sam, ale czasowo juz widac spora roznice.

 

Jak może płyta ceramiczna i indukcyjna o podobnej mocy i prawie dwukrotnie dłuższym czasie gotowania pobrać tyle samo prądu.

 

A dowiedział się ktoś ile taka indukcja miesięcznie prądu pobiera i najważniejsze ile w czasie czuwania pobiera w instrukcji nie ma napisane.

A jak ma przyciski sensorowe to napewno coś bierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witam,

proszę o opinię na temat płyt:

Amica INARI PI6511 SF - ta ma chyba większość dostępnych funkcji ale podobno jest awaryjna ?

Teka GKST 60 I4 Basic Slider - nie ma pola na podłużne naczynie ale opinie na temat Teki są w większości pozytywne!

Obydwie mają suwak slider - czy w znacznym stopniu ułatwia on pracę (nie trzeba klikać + i - )?

Obecnie gotuję na gazie i wszelkie informacje od posiadaczy płyt indukcyjnych są dla mnie cenne

Edytowane przez katel2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planuję kupić tę szeroką mastrercooka (widziałam w sklepie - fajnie wygląda), ale od 15 lipca ma być w sprzedaży nowy model. Rozmawiałam z Mastercookiem i różnica jest taka, że nowa ma możliwość podłączenia do 230V. I troszkę wizualnie, ale to niuanse. Nie wiem czy warto czekać, bo siłę też.mam przygotowaną. Zakupiłam juz okap 90 i myślę, że z tym rozmiarem płyty fajnie się zgra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Mam prośbę : czy mogłby mi ktoś pomóc podjąć decyzję w temacie indukcja/ gazówka , co jest praktyczniejsze i łatwiejsze w użyciu jak się sporo gotuje , chwyt reklamowy , że jest zimna w dotyku mnie nie przekonuje bo uważam to za bajer w kuchence a nie za pomocne w np. ugotowaniu zupy a do tego ma służyć a nie do ozboby blatu kuchennego.

czy to prawda, że nie można używać patelni teflonowej np. tefal ?

przeraża mnie jeszcze jeden drobiazg ; kipiące mleko - płaskie szkło indukcji i póżniejsze sprzątanie wszystkich zakamarków w które to mleko wleci................................. w płycie gazowej jest zagłębienie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem długo, długo kuchenki gazowej, potem przez jakieś 3-4 lata elektryczną ceramiczną i w końcu indukcję. Nigdy z własnej nieprzymuszonej woli nie wrócę do elektrycznej, a i do gazu też mnie nie raczej nie ciągnie.

Zimna w dotyku płyta to nie jest bajer marketingowy, ale bardzo praktyczna rzecz, bo jak coś wykipi to się nie przypala i utrzymanie w czystości indukcji jest bajecznie proste.

Co do garnków i patelni to niestety trzeba używać takich, które są przeznaczone na indukcję. Są naturalnie dostępne patelnie teflonowe, również Tefal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agnie-cha pisze:

czy to prawda, że nie można używać patelni teflonowej np. tefal ?

Oczywiście, że są patenie Tefal przystosowane do indukcji. Obecnie mam jeszcze w bloku kuchenkę gazową. Kupowałem,jakiś czas temu patelnie za niemałe pieniadze własnie tefal. Wybór padł na taką, która może być używana na indukcji, bo mam zamiar sie w tym roku przeprowadzić i gotowac na płycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...