Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

To dziwne, mnie kilka dni temy totalnie wykipiało mlkeo, nic się nie przypaliło.

Jeśli coś długo się gotuje, to po zdjęciu garnka przez chwilę świeci się kontrolko H - hot,ale płyta nie jest wrząca,jeśli stawiam coś na krótko, płyta jest zimna po zdjęciu garnka..

 

jaksie : mnie ciekawi co się stało z tym wykipiałym mlekiem , czy zdążyłas je "złapać" czy powlewało się we wszystkie zakamarki , szuflady, za szafki .. itd.

u mnie na porządku dziennym jest wykipiałe mleko ( dzieci /młodzież ) sobie często gotuje i tylko na chwilkę się odwróci........................... ale z płyty gazowej z "dołkiem", kórą użytkuję obecnie,to nie ma problemu "wybrać " tego mleka ale z płaskiej indukcji to co innego ,...... i podobnych sytuacji sie obawiam, może to śmieszne ale takie jest życie............codzienne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja uparłam się przy płycie indukcyjnej Teki i ciekawa byłam jednej rzeczy, więc zadzwoniłam do serwisu Teka. Chcę kupić GKST 60 i4 Basic Slider, a wg ceneo najtaniej można ją kupić w sklepie, w którym oferują GKST 60 i4 Booster Slider. Dowiedziałam się, że to jest ta sama płyta, niczym się nie różni. Pytałam też o wielkość pól i powiedział, że najmniejsze naczynie ustawione na polu 16 cm musi mieć średnicę co najmniej 10 cm, a na największym 23 cm mogę postawić naczynie większe, ale ogrzewane będzie tylko do 23 centymetrów. Pozostałe podobne Teki nie mają pola 23 cm.

Amica PI 6511 SF i Electrolux EHD 682 10 mają pola po 21 cm.

I teraz moje pytanie: jak myślicie, czy upierać się przy tym polu 23 cm ? Chodzi mi o postawienie duużej patelni. Czy jednak olać to pole i wybrać wszystkie po 21 cm ?

Czy warto zapłacić 1300 zł za zróżnicowane pola, w tym 23 cm; czy też 1800-2000 zł i mieć wszystkie pola po 21 cm ?

Edytowane przez MonkaD
pomyłka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam płytę indukcyjną Siemensa. Użytkuję dopiero od 12 dni. Nie umiem jeszcze na niej normalnie gotować, jak gotuję np. ziemniaki, makaron - to niemal stoję i się patrzę, czy nie wykipi. Nie umiem chyba dobrać odpowiedniej mocy jeszcze. Ale jak coś wykipi, to bez problemu mozna to zmyc wilgotną szmatką.

Szybko trzeba zmyć, gdy wykipi cos, co zawiera sól, przyprawy. Co do plam - na razie poleruję płytę kilka razy dziennie: wkurza mnie każda plamka. Mam taką zółtą ściereczkę (nie wiem jak się nazywa, kupiona w rossmanie) i najpierw przecieram płytę wilgotną szmatką, a potem wycieram do sucha tą żółtą szmatką i nią poleruję. Wszystko schodzi :) Raz użyłam mleczka do płyty indukcyjnej i musiałam polerowac chyba przez 5 minut, żeby pozbyć się wszystkich świecących smug. Więc teraz tylko ta szmatka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że niektóre osoby mają problem z kipieniem i przypalaniem na płycie indukcyjnej.

 

Od 10 miesięcy jestem użytkowniczką płyty indukcyjnej AEG 68002K-MN. Jest to płyta z ramką. Kiedy się rozglądałam za płytą, bardziej podobały mi się bez ramek, ale bardzo dziękuję sprzedawcy, który mnie przekonał właśnie do takiej.

 

Nawet, jeśli coś wykipi, to nie wylewa się na meble, tylko zostaje w ramce. Jeden raz przelało ramkę, ale wtedy wykipiało mi naprawdę dużo i szybko. Zaletą tej płyty jest to, że jeśli coś wykipi, to zaraz się wyłącza (wtedy nie zdążyło).

 

Polecam więc płyty ramkowe z funkcją wyłączania, jeśli coś wykipi.

 

Nigdy też nic mi się na płycie nie przypaliło (w garnku i owszem). Myślę, że to tez dzięki tej funkcji wyłączania.

 

Jeśli chodzi o zachowanie czystości, to płyta mocno się kurzy i trzeba ją często przecierać. Ja nie stosuję żadnych płynów. Zmywam ją wodą ścierką od zlewu (nie pozostawiającą smug) i to wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli zamierzacie kupic indukcję, sprawdźcie uważnie, czy wszystkie pola to indukcja. Mnie niestety przydarzył się kłopot - kupowałam płytę w sklepie internetowym, opis wskazywał na indukcję, ale na zdjeciu widać było, że dwa pola zawierają taki napis, pozostałe dwa nie. Skontaktowałam się ze sklepem, zapewniono mnie, ze to pełna indukcja. Po montazu okazało się, że dwa pola są ceramiczne. A że monaż przebiegał dwa dni przed Wigilią, nie było czasu na wymianę, reklamację itp., na czyms musiałam gotować.

I teraz niestety to gotowanie jest niewygodne - mylą mi się garnki (problem zniknie, gdy dostosuje wszystkie do indukcji), na polu indukcyjnym zdąży wykipić, gdy na ceramicznym jeszcze się nie zagotuje, - koszmar. Dlatego przestrzegam przed takim rozwiązaniem !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie dotyczące indukcji: użytkuję ją od jakiś 2 tygodni, wiec brak mi doświadczenia i liczę na rady :)

Na płycie pojawiły m ie się dziwne plamy, takie jakby tęczowe(benzynowe), wystąpiły po używaniu na polu patelni, być może patelnia była od spodu zatłuszczona??? Niczym nie mogę zmyć tych plam, sa jakby wżarte w płytę, poradźcie jak się ich pozbyć? :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kupiłem płyte 60020P.

I mam pytanie co do podłączenia i podbicia gwarancji.

Wiem że musi podłączyć płytę elektryk z uprawnieniami i podbić gwarancje ale w karcie gwarancyjnej nie ma miejsca na podbicie przez elektryka.

Więc co on tak na prawdę ma mi podbić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...