Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

ja mam osadzaną w blacie granitowym własnie

kupiliśmy normalną taką mastercooka, ale otwór to wycinał nam kamieniarz na miejscu przy montazu i pod zlew zreszta tez i radze tez tak Tobie zrobic, bo wiesz jak to jest z szblonami... niby do kazdej rzeczy dolaczany jest szablon, ale ja wole w razie czego zeby to kamieniarz bral odpowiedzialnosc za otwory.. :)

granitowy blat jest super na pewno nie bedziecie zalowac... :)

pozdrawiam

a...

zmywarke i piec bralismy typowo pod zabudowe i meble do tego sa standardowe nie wiem czym sie martwisz akurat w tym przypadku to nie ma czym tylko przemysl rozmieszczenie...

a mikrofala to nie wiem bo ja nie mam na razie i nie wiem czy szybko bede miala wiec nie doradze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

płyta indukcyjna jest super , ale i jest niebezpieczna jak się coś bezmyślnie zrobi:oops::

robiłam dzieciakom frytki ....na "P" , zapomniała na chwilę ,że mam na pełnej mocy ,podniosłam pokrywkę i olej się zapalił, płonęła cała patelnia , szok.

Mąż chwycił za patelnię i wyleciał z nią na plac rzucając na piach , po drodze się poparzył , oblał ścianę w wiatrołapie.

Nie wiedziałam co zrobić , byle daleko od firanek itp mnie uratowały płytki w salonie ,na których położyłam płonącą patelnię .

Trzeba uważać jak się coś robi na "P" , nie wolno zapomnieć ,że coś mamy na piecu a szczególnie olej,tłuszcz.

Przestrzegam syna ,że jak sobie podgrzewa obiad to niech stoi przy piecu i broń boże by nie szedł na komputer.

Frytki+komputer= POŻAR , tak znajomy wypalił mieszkanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

 

Zwracam sie do Was z prośbą o pomoc.

Za miesiąc przeprowadzam się do nowego mieszkania,i musze zdecydowac się płytę albo ceramiczną,albo indukcyjną.

Po przeczytaniu całego forum o płytach indukcyjnych jestem głupsza niz byłam w tym temacie.

 

Problemem jest to,że nowe mieszkanie znajduję sie w starszym bloku,a nie w nowym budownictwie.

Z tego co sie dowiedziałam,to w tym byudynku była wymieniana w tym roku instalacja elektryczna. W moim mieszkaniu tez Administracja ma wymienić instalacje elektryczną.

Ale bedzie to instalacja tradycyjna czyli na 220V.

 

I tu zaczynaja się moje watpliwości.

To ,że kuchenki elektryczne na 220V sa to wiem. tylko pytanie czy moc ich grzania bedzie odpowiednia,czy tez może przez to że podłaczenie bedzie na 220V to automatycznie moc grzania bedzie mniejsza. Choc na zdrowy rozsądek jeżeli producent przystosowuje kuchenkę na 220V to jej moc grzania nie powinna sie w niczym róznić od takiej która podłacza się pod siłę.Czy dobrze myślę?

 

Rozglądałam sie ostatnio po sklepach za kuchenkami i ceny wahały sie miedzy 1500-2000 zł. Na taka kuchenke mogę sobie pozwolić,ale czytajac niektóre wpisy boję się że sie wpakuje na minę,że taki sprzęt za mniejszą kasę jest gorszy od tego za 5 tys.

Czy faktycznie Mastercook bedzie duzo gorszy od siemensa? Czy działają na takich samych zasadach?

 

 

Szczerze mówiąc nie za bardzo rozumiem czym mogłyby sie te kuchenki różnić,poza producentem,i tym ze musiałabym dopłacić za firme.

 

 

Szczerzez mówiąc najbardziej podoba mi sie mastercook indukcyjny ID 64ES-ale czy jest on w wersji na 220 V?

 

Ponad to obawiam sie tego buczenia kuchenek indukcyjnych,które było wczesniej opisywane.

Obawiam się tej przerywanej pracy o której pisano.

 

 

Bardzo proszę Was o rade na co zwracac uwagę przy wyborze kuchenki-bo sprzedawcom w sklepach nie dowierzam. Powiedza wszystko co chcę usłyszec byle tylko sprzedac sprzęt. Zwłaszcza w Euro.

Jakie funkcje w kuchenkach sa przydatne a jakie są zbyteczne i bez sensu za nie dopłacac.

 

Z góry dziękuje za pomoc.

 

Pozdrawiam serdecznie

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

230V to jedna faza.

Da się podłaczyć płyty do jednej fazy ale mogą byc problemy z wykorzystaniem większej liczby pól jednocześnie i z dużymi mocami.

 

Zaleca podłaczać sie płyty do dwóch faz (ponieważ płyty mają dwa moduły mocy, zazwyczaj po jednym na stronę lewą i prawą). Wówczas moc całkowita płyty rozłożona jest na dwa przewody (z przewodem N w sumie 3 przewdy).

 

Tyle mojej wiedzy, którą uzyskałem z netu i z instrukcji urządzeń. W praktyce jeszcze nie wiem bo nie podłaczałem. Sprzęt kupiony ale czeka w hurtowni aż będę miał trochę miejsca w domu żeby to wnieść.

 

Pzdr

QbaB

 

 

Witam

 

Czy dotyczy to równiez płyt przystosowanych na 220V?

 

pozdr

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, to ciekawe. Czy gdzies w necie znajdę materiały na ten temat? Zastanawia mnie, czy sprzedawca celowo mówił nieprawdę, czy ja coś żle zrozumialam? Ale na pewno wypowiedź dotyczyła ilości czujników.. :-?

 

Wcale bym sie nie zdziwiła gdyby sprzedawca sciemniał tylko po to rzeby sprzedac sprzet.

Miałam tę nieprzyjemność,że ktoś mnie nabrał na TV-na szczęście sprawe udało sie odkręcić,dlatego teraz nie ufam sprzedawcom,tylko szukam rad na takich forach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... a czy nie wystarczy po prostu kupic plyty do obudowy? bo ja taka wybralam i chcemy ja osadzic w blacie granitowym.... czy do takiego blatu musza byc jakies specjalne plyty? bo kurka.... o tym to nie wiedzialam!

 

boooosze czy powinam w takim razie na cos wiecej zwracac uwage wybierajac np piekarnik czy mikrofale? bo sie gubie juz....

 

 

kolejna rzecz, wczoraj byliśmy w innym salonie kuchennym i pan nam powiedział, że jako że płyta indukcyjna jest grubsa to granit musi mieć 4cm grubości bo 3 to za mało... pytanie jest takie - czy ktoś coś wie w tym temacie? bo przeciez 4cm to jest to i bardzo grubo i też bardzo ciężko w przypadku granitu!

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze!!!

Przede mną jeszcze chwila do zakupu sprzętu AGD, jednakże już zaczynam się rozglądać. Na początek interesuje mnie płyta grzewcza - postawiliśmy na gaz, ale płyta ma być ceramiczna, co daje nam płytę gazową ceramiczną.

 

I tu proszę nie mylić z płytami pół na pół gazowo-elektrycznymi ani gazem na szkle.

 

Interesuje nas gaz przykryty w całości płytą ceramiczną. Znalazłam takie rozwiązanie w firmiy DYNAXO, robią płyty gazowe ceramiczne do campingów i na tej bazie zrobili 2 warianty domowe: płytę Dyna Cook X5 i X2 (odpowiednio z 2 i 5 palnikami). W związku z powyższym mam następujące pytania:

1. Czy ktoś z Was ma taką płytę i jak się ona sprawdza w praktyce? (a jeśli jest z Wrocławia lub okolic, to czy możnaby było "ją zwiedzić"?)

2. Czy widzieliście jakieś inne płyty gazowe ceramiczne ? (Widziałam jeszcze ofertę Mastercook-a, ale na jakiejś stronie o kuchenkach, a na stronie Mastrecook-a niestety nic na ten temat nie ma)

 

Pozdrawiam i czekam na wieści

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też poszukuję od kilku dni białej płyty,

z tego co przejrzałam oferty, to : znalazłam około 8 białych, w tym 2elektryczne a nie indukcyjne,

z opisów wynikało, że za białą indukcję z wieloma funkacjami płacimy ok. 400- 500zł więcej niż przy czarnej

 

może już ktoś kupił, albo ma namiary na więcej płyt białych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...