Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

czy ktoś z szanownego grona narzeka na takową kuchenkę?

 

na co powinnam zwrócić uwagę przy wyborze? jakie cechy są pożądane a jakie zbędne?

 

mam i nie narzekam,

cechy - to fajnie jak jest dużej mocy powyżej 6,8kW, fajnie jak są 4 pola booster. i ważne żeby była na siłę a nie na 230V

lepsze płyty mają slider zamiast standardowego +-,

jeszcze lepsze mają pole indukcyjne tak skonstruowane, że nie ma standardowych pól w kształcie koła, tylko np cała połowa płyty grzeje, wtedy na takiej płycie można położyć kilka garnków, nie ma też problemu z brytwanną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mam i nie narzekam,

cechy - to fajnie jak jest dużej mocy powyżej 6,8kW, fajnie jak są 4 pola booster. i ważne żeby była na siłę a nie na 230V

lepsze płyty mają slider zamiast standardowego +-,

jeszcze lepsze mają pole indukcyjne tak skonstruowane, że nie ma standardowych pól w kształcie koła, tylko np cała połowa płyty grzeje, wtedy na takiej płycie można położyć kilka garnków, nie ma też problemu z brytwanną

Ale przecież praktycznie każdą płytę możemy podłączyć pod 230V

jedynym ograniczeniem jest moc jaką w stanie jest przekazać instalacja. Wiadomo że standardowa instalacja pociągnie max 3,5 kw.

Poza tym co co napisałeś warto jeszcze zwrócić uwagę na moc poszczególnych pól (zdarzają się płyty o polu 18 cm i mocy max 1,2(1,4)kw.

Dodatkowo lepiej mieć większe pola (najlepiej takie żeby działały z garnkami również o małej średnicy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem na myśli żeby nie brać płyt na 230 zakończonych wtyczką. tylko te przystosowane do przyłączenia 2-fazowego

Niby każdą płytę można podłączyć pod 230 tylko trzeba mieć kabel 4mm2 i zabezpieczenie 32A, w praktyce nikt takich instalacji w domu nie ma

 

pisałem też że mają być dużej mocy, i wtedy palniki też mają z automatu większą moc niż 1,2 (1,4)kW.

Edytowane przez 1igor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest raptem kilka płyt, i to raczej tych nowych, ale z reguły mają większą moc, zawsze znajdziesz płyty które mają coś nie tak. Ale juz np amica pi6511sf jako jedne z nielicznych ma wszystkie 4 pola tej samej mocy

Co racja to racja dodatkowo nie ma problemu z wielkością naczyń. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huh, przekopałam się przez wątek i na podstawie lektury mam 4 typy:

ELECTROLUX EHD 60015 P

Bosch PIE 611T14E

Siemens EH651TA11E

Teka IBR 641

 

ta sama półka cenowa a jednak nie jest wszystko takie samo - chyba nie będę przepłacać za Siemensa, który nie posiada boostera. O Tece się naczytałam wielu pozytywów a czy ktoś ma opinię na temat Bosha i Electroluxa z tej listy?

Aha, takie banalne pytanie - taniej wyjdzie kupić zestaw płyta+piekarnik czy oddzielnie? I rozumiem, że nawet jak oddzielnie się kupuje to można sobie to jedno pod drugim spokojnie zamontować? Bo nie sądzę, że zmieszczę na blacie słupek z piekarnikiem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huh, przekopałam się przez wątek i na podstawie lektury mam 4 typy:

ELECTROLUX EHD 60015 P

Bosch PIE 611T14E

Siemens EH651TA11E

Teka IBR 641

 

ta sama półka cenowa a jednak nie jest wszystko takie samo - chyba nie będę przepłacać za Siemensa, który nie posiada boostera. O Tece się naczytałam wielu pozytywów a czy ktoś ma opinię na temat Bosha i Electroluxa z tej listy?

Aha, takie banalne pytanie - taniej wyjdzie kupić zestaw płyta+piekarnik czy oddzielnie? I rozumiem, że nawet jak oddzielnie się kupuje to można sobie to jedno pod drugim spokojnie zamontować? Bo nie sądzę, że zmieszczę na blacie słupek z piekarnikiem :/

Pomyśl o boschu albo electroluxie ale raczej ehd60020 czyli to samo co 60015 ale z timerem i w sumie tańsza bo popularniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl o boschu albo electroluxie ale raczej ehd60020 czyli to samo co 60015 ale z timerem i w sumie tańsza bo popularniejsza.

O racja, timer się bardzo przyda. Ciekawe czemu tamta jest droższa :> W ceneo jest opis że 60020 ma dwa szlifowane brzegi a ta 60015 ma szkło ceramiczne - to znaczy, że tylko jedna z nich jest ze szkła ceramicznego czy jak?

I czy ja dobrze rozumiem, z opisu w ceneo, że Bosh nie ma boostera dla pojedynczych pól tylko dla całej płyty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do głośności to robiłam wywiad i nie są takie bardzo uciążliwe. Na własne uszy słyszałam, albo właściwie nie słyszałam, siemensa (modelu nie pamiętam ale dość nowa ze średniej półki). Moim zdaniem bardziej denerwujące są piszczące płyty gazowe (nie wszystkie oczywiście, ale spora ich część).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O racja, timer się bardzo przyda. Ciekawe czemu tamta jest droższa :> W ceneo jest opis że 60020 ma dwa szlifowane brzegi a ta 60015 ma szkło ceramiczne - to znaczy, że tylko jedna z nich jest ze szkła ceramicznego czy jak?

I czy ja dobrze rozumiem, z opisu w ceneo, że Bosh nie ma boostera dla pojedynczych pól tylko dla całej płyty?

 

szkło ceramiczne mają obie,

co do Boscha do booster się włacza dla każdego pola osobno, przy czym tak jak prawie dla wszystkich płyt płyta indukcyjna jest podzielona na stronę lewą i prawą, i booster działa zawsze na jednym polu na jedną stronę, czyli naraz możesz włączyć 2 boostery jeden po lewej (obojętnie czy góra czy dół) drugi po prawej stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Z płyt najbardziej wpadły nam w oko te

Teka GKST 80 i4 Multi Slider http://www.ceneo.pl/11020264

 

Teka IRS 643 http://www.ceneo.pl/10656520

Teka podobno ma solidne płyty więc mamy nadzieję ,że się nie zawiedziemy.

Powiedzcie proszę jak z głośnością tych płyt.

 

z tych dwóch zdecydoawnie tą Teka GKST 80 i4 Multi Slider bym brał

co do głośności, zależy to od wielu czynników, generalnie nie są głośne, ale zalezy do od ustawionej mocy i najbardziej od rodzaju garnka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest żaden zestaw. to jest osobny piekarnik i płyta, tylko zaoferowane przez sklep razem. Jak cena jest korzystniejsza to można kupić razem. Co do piekarnika to jest to jeden z najniższych modeli z boscha, jeżeli pieczesz bardzo mało to może być OK.

 

Ok, czy coś stoi na przeszkodzie do umieszczenia tego w tradycyjny sposób piekarnik pod płytą a nie w słupku gdzieś opodal? Aktualnie piekę co tydzień chleb i to w piekarniku z jedną grzałką górną i bez funkcji typu termoobieg, tak więc nie wiem czy potrzebuję wysokich modeli - cudów nie wyprawiam w zakresie pieczenia. Fakt, że każdy niemiennie się dziwi, że ja cokolwiek mogę upiec na takim sprzęcie jaki mam (jakaś amica sprzed potopu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...