Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam. Jestem zainteresowany kupnem płyty indukcyjnej. Mam mieszkanko w którym poprzednio był gaz. W fakturze za prąd mieszczą się następujące dane: moc umowna 4.40 kw, zabezp. (A):20 ilość faz: 1. W mieszkaniu nie ma siły. Czy przy tych parametrach jest możliwość kupna i podłączenia płyty indukcyjnej czy czeka mnie jakaś modernizacja, jeżeli nie proszę podać jakich płyt i o jakich parametrach szukać żeby nie było problemów z pozostałą częścią urządzeń. Dziękuje i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego colt9, ja mam taką płytę:

 

http://www.siemens-home.pl/produkty/p%C5%82yty-grzewcze/indukcyjne/EH651TA16E.html?source=browse

 

Jest to płyta jednofazowa. Przy pierwszym uruchomieniu ustawia się maksymalną wartość natężenia prądu (do wyboru jest: 10A, 13A, 16A oraz maksymalna 20A) pobieranego przez urządzenie. Przypuszczam, że w Twoim przypadku można byłoby się pokusić o ustawienie 13A. Oczywiście w takim przypadku nie będzie możliwe jednoczesne korzystanie z 3-4 pól z pełną mocą. W każdym razie u mnie jest ona podpięta do 1 fazy, maksymalne natężenie ustawiłem na 16A (zabezpieczeniem jest bezpiecznik 16A) i po roku użytkowania mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że jestem zadowolony z takiego rozwiązania.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastawa 13A daje moc 3kW. Czyli mając 4 pola mamy kaganiec 3kW. Jeżeli jedno pole pójdzie na maksa to zostanie 1,2kW na pozostałe. Komfort użytkowania nikły. Jeżeli włączymy 4 palniki mamy max.750W na każdy. Wtedy kuchenka indukcyjna traci przewagę nad innymi rodzajami kuchenek.

 

Ja od blisko roku funkcjonuję z, jak to ładnie określiłeś, "kagańcem" na poziomie 3,7 kW (mam ustawione I max=16A) i nigdy nie stwierdziłem (moja lepsza połowa także), aby brakowało mocy. A w okresie świątecznym użytkowaliśmy jednocześnie 3-4 pola. Opisywana przeze mnie płyta ma 17 poziomów mocy. Prawda jest taka, że najwyższy poziom (i to nie zawsze) wykorzystujemy tylko w początkowym okresie podgrzewania naczynia. Z chwilą uzyskania wymaganej temperatury / rozpoczęcia wrzenia moc obniżamy z poziomu 17 (pobór mocy 1,4 lub 1,8 kW w zależności od pola) na 6-8 (pobór mocy rzędu kilkuset W) i na tym poziomie prowadzimy właściwe gotowanie / smażenie. Oczywiście jednoczesne załadowanie na płytę 4 zimnych naczyń i uruchomienie wszystkich pól spowoduje, że podgrzewanie potrwa zdecydowanie dłużej. Pytanie tylko, jak często użytkownikowi zdarza się taka sytuacja ?

 

Prawda jest taka, że nawet producent narzucił na tą płytę "kaganiec" - przy 20A mamy maksymalną moc 4,6 kW, a sumaryczna moc wszystkich 4 pól to 6,4 kW! Inny model tego samego producenta:

 

http://www.siemens-home.pl/produkty/p%C5%82yty-grzewcze/indukcyjne/EH651TA66E.html?source=browse

 

moc przyłącza - 3,68 kW (a więc maksymalny prąd 16A), sumaryczna moc pól - 6,4 kW!

 

A byłaby możliwość przy tych parametrach ustawić na 16A i ile by to dało mocy

 

Przy 16A masz 3,7 kW (jak u mnie). Podejrzewam, że u Ciebie także można byłoby spróbować ustawić 16A. W sporadycznych sytuacjach (intensywne użytkowanie płyty + jednoczesne włączenie innego urządzenia typu odkurzacz, pralka) może jednak "wybijać" bezpiecznik główny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S76 bardzo Ci dziękuje za odpowiedź. A który z tych modeli EH651TA16E i EH651TA66E byłby lepszym rozwiązaniem ?

 

Po przejrzeniu specyfikacji obu płyt wydaje się, że główna różnica polega na tym, że w nowszym modelu EH651TA66E kabel jest zakończony wtyczką. Przypuszczam także, że producent ograniczył w tym modelu prąd maksymalny do 16A. I to chyba jedyne różnice pomiędzy tymi produktami. Biorąc pod uwagę, że model EH651TA66E jest o jakieś 200 - 300 zł droższy, bez wahania brałbym starszą EH651TA16E.

 

I jeszcze żeby całkowicie rozwiać wątpliwości - przejrzyj opinię o EH651TA16E (szczególnie opinię osoby o nicku "radzik"):

 

http://www.euro.com.pl/plyty-do-zabudowy/opinie-siemens-eh651ta16e.bhtml#opinie

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego colt9, mamy coś takiego:

http://www.siemens-home.pl/produkty/piekarniki-i-kuchenki-mikrofalowe/piekarniki-kompaktowe-i-parowe/HB84K552.html?source=search

 

Pod płytą można zapewne zamontować dowolny piekarnik, który się fizycznie zmieści (w końcu urządzenie będzie niezależne od płyty). Zakup sugeruję jednak skonsultować z osobą, która będzie Wam zabudowywała ten sprzęt w kuchni.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego colt9, mamy coś takiego:

http://www.siemens-home.pl/produkty/piekarniki-i-kuchenki-mikrofalowe/piekarniki-kompaktowe-i-parowe/HB84K552.html?source=search

 

Pod płytą można zapewne zamontować dowolny piekarnik, który się fizycznie zmieści (w końcu urządzenie będzie niezależne od płyty). Zakup sugeruję jednak skonsultować z osobą, która będzie Wam zabudowywała ten sprzęt w kuchni.

 

Pozdrawiam

 

Ten Wasz piekarnik to prawdziwy kombajn, napewno ślicznie się prezentuje z tą płytą. Widzę, że jesteście wierni jednej marce :), a czy mógłbyś mi coś doradzić z lodówek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Wasz piekarnik to prawdziwy kombajn, napewno ślicznie się prezentuje z tą płytą. Widzę, że jesteście wierni jednej marce :), a czy mógłbyś mi coś doradzić z lodówek ?

 

Piekarnik faktycznie dobrze prezentuje się z tą płytą. Jak chodzi o wierność marce - cały sprzęt w kuchni mamy od tego producenta :-) Generalnie sugerowałbym konsultować wybór sprzętu z osobą, która będzie Wam projektowała i wykonywała meble kuchenne. U nas wyglądało to tak, że po dopracowaniu projektu kuchni wybraliśmy z żoną konkretne modele płyty, piekarnika, okapu, lodówki oraz zmywarki i następnie przekazaliśmy tą informację panu, który projektował i robił kuchnię. Jego zadaniem było sprawdzenie, czy wybrany sprzęt będzie pasował. Okazało się, że wybrana przez nas lodówka nie zmieści się, w związku z czym człowiek ten podał nam, jakie modele będą pasować. Lodówkę wybraliśmy taką:

 

http://www.siemens-home.pl/produkty/ch%C5%82odnictwo/urz%C4%85dzenia-do-zabudowy/ch%C5%82odziarko-zamra%C5%BCarki/jednodrzwiowe/KI34VX20.html?source=browse

 

i jesteśmy z niej zadowoleni. Myślę, że dla typowej rodziny 3-4 osobowej rodziny ma wystarczającą pojemność. Lodówka ta, co nas niezmiernie cieszy, jest bardzo cicha.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...