Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam, używam. Indukcja jak chyba każda inna. Kupiłem po awarii poprzedniej płyty dlatego, że nie był dostępny od ręki Bosch (chyba PIE615R14E), a do Teki jakoś już mi brakuje zaufania. W Boschu bardziej podobało mi się po prostu sterowanie.

Tak na marginesie, po mojemu im mniejszy panel sterujący tym lepiej - nawet na krawędziach można wtedy postawić naczynie tudzież położyć ściereczkę bez wywoływania alarmu o zwartych przyciskach.

Płyta działa sprawnie, jakoś się do niej przyzwyczaiłem już. To ciepło resztkowe to takie coś prawie niezauważalne - jeśli nastawia się timer płyta przestaje po prostu podgrzewać garnek na moment przed zakończeniem gotowania, więc nie chodzi tu o wykorzystanie ciepła powierzchni płyty, tylko raczej samego naczynia. Co do wykorzystania z patelnią, to chyba mało kto smaży z timerem :) Jednym słowem nie powinien być to argument decydujący o zakupie tego a nie innego modelu. Najlepszą funkcją, jaką posiada, to możliwość wyciszenia dźwięków - piszczy wtedy tylko przy błędach i włączaniu, natomiast nie przy zmianie mocy - dla mnie rewelacja. Dużych naczyń nie mam, więc nie wiem jak sprawdza się poszerzone pole.

Co moze irytować to wentylatory - włączają się tuż po właczeniu zasilania. W Tece startował (1) dopiero przy mocnym grzaniu - może właśnie dlatego się psuła, błąd projektu. Nie jest to jednak jakiś dramat, cecha wspólna AEG i Electroluxa, można się do tego przyzwyczaić i po pewnym czasie przestać zwracać uwagę na takie pierdoły :)

Mam zaufanie do AEG, choć nie lubię Electroluxa. Ta sama elektronika, to samo zachowanie. Ale działa, grzeje dobrze, póki co (odpukać) nie ma z nią problemów. Spotkałem się z opiniami, że skoro fabryka ta sama, to po co przepłacać - swoje pieniądze wydaję tak jak chcę. Pralka AEG jaką mam jest świetna, piekarnik (już drugi) jest świetny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pewnie już za późno :)

Jeśli masz już wybraną płytę, zerknij na jej rysunki montazowe. Tam jest powiedziane, jakiej wielkości ma być otwór w blacie, na tej podstawie zobaczysz, o ile płyta jest większa niż otwór - z reguły kilka cm z każdej strony.

Po mojemu montaż niepraktyczny - para z garnków będzie Ci się skraplać na ścianie szafki piekarnikowej. Duży garnek czasem potrafi wystawać poza obrys płyty - kolejny minus. Trzeba doposażyć się w kit do montażu płyty w szufladzie - w innym wypadku jakiś nóż czy widelec może niechcący pokiereszować Ci płytę od środka.

Kabel płyty zawsze możesz przedłużyć, z tym nie ma problemu. Gorzej z odprowadzeniem okapu. Nie widzę lodówki, może można byłoby coś poprzestawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 2 weeks później...

Podpinam się pod pytanie.

Interesują mnie stosunkowo tańsze płyty z funkcją pól łączonych.

Z tanich opcji mam do wyboru:

Whirlpool ACM816BA z polem "Flexi Coock".

Whirlpool ACM 814 BA - jak wyżej tylko większa płyta

Whirlpool ACM 751 BA - płyta o mocy 6000W z funkcją 6-ty zmysł i innymi. Posiada strefę "Flexible Zone"?, czy to się różni od "Flexi Coock:?.

Mastercook I3D4DZR - nowość Mastercooka, z polem Duo Zone.

Hotpoint-Ariston KIO 632 C C - Jest jakieś teoretycznie podwójne pole, ale mało jest o tym informacji (nawet na stronie producenta).

Candy CIE 6335 - teoretycznie 3 pola grzejne, lecz pole "Pro" umożliwia położenie dwóch mniejszych naczyń jednocześnie.

 

Ma ktoś w.w. płyty?, jak to się sprawuje?.

Bayzone czym się różnią funkcje "Flexi" w Whirpoolach?. Czy moc zmniejszona do około 6000W w stosunku do standardowych 7200W robi dużą różnicę?.

Co wiesz na temat tego nowego Mastercooka?, nawet na ich stonie jest mało informacji na temat tej płyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Zastanawiam się nad płytą indukcyjną (pierwsza w życiu).

 

Kompletnie się na tym nie wyznaję - wskoczyłem na skapiec.pl:

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/26140/filtr/_0_0-1500_0_0_0_0_0_0_0_0

 

i widzę, że głównym parametrem jest moc. Jaka powinna być moc tak standardowo, żeby nie kupić za słabej lub za mocnej?

 

W kwocie do 1500 PLN da się kupić coś dobrego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz doprowadzony gaz do domu? Taniej będzie na gazie. Nie masz - indukcja. O rysowaniu się "niektórych" płyt pierwsze słyszę, szkło pochodzi od tego samego producenta, Schott-Ceran, więc bujda na resorach. Ja korzystam i z gazu i z indukcji. Obie lubię, każdej używam do czego innego. W lecie używam wyłącznie indukcji - przy gazie w kuchni tropiki. Edytowane przez Diedra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. oglądam polecanego tu Electroluxa EHH46540FK

 

http://www.electrolux.pl/Additions/ImageResize/ImageExternal.aspx?src=http%3a%2f%2fservices.electrolux-medialibrary.com%2fdownload.php%3fsrc%3dehppdb-pictures%2fE%2fE%2fWS_PN%2fPSEEHO110P000099.png&width=415&height=415&interpolation=HighQualityBicubic&forcejpeg=true

 

I nijak nie mogę znaleźć jednego szczegółu, którym się różni od EHH6540FOK

http://www.electrolux.pl/Additions/ImageResize/ImageExternal.aspx?src=http%3a%2f%2fservices.electrolux-medialibrary.com%2fdownload.php%3fsrc%3dehppdb-pictures%2fE%2fE%2fWS_PN%2fPSEEHO110P000099.png&width=415&height=415&interpolation=HighQualityBicubic&forcejpeg=true

 

Dlatego producenci nie potrafią porządnie opisywac produktów na swoich stronach, by klient na piwerszy rzut oka widział różnice pomiędzy konkretnymi modelami?

W opisie w zasadzie to samo, jedyna różnica to na rysunku montażowym jedna płyta ma przewód elektryczny wrysowany a druga nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. oglądam polecanego tu Electroluxa EHH46540FK

I nijak nie mogę znaleźć jednego szczegółu, którym się różni od EHH6540FOK

Dlatego producenci nie potrafią porządnie opisywac produktów na swoich stronach, by klient na piwerszy rzut oka widział różnice pomiędzy konkretnymi modelami?

W opisie w zasadzie to samo, jedyna różnica to na rysunku montażowym jedna płyta ma przewód elektryczny wrysowany a druga nie.

 

Odpowiadam na pytanie.

produkty są dobrze opisane.

różni je jedna rzecz która jest również opisana.

EHH6540FOK jest modelem na rok 2012 a EHH46540FK jest modelem aktualnym :)

Technicznie niczym się nie różnią - jest to ta sama płyta ze zmienionym wg aktualnej polityki oznaczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. nie łapie systemu zmieniania oznaczeń tego samego produktu. Moim zdaniem dla klienta byłoby przejrzyściej jakby zostali przy starym oznaczeniu, albo napisali, że ta płyta ma dwa numery oznaczajace tylko roczniki. Ja porównywałam opisy tych modeli a nie daty.

 

W każdym razie bardzo dziękuję, jak zwykle jesteś niezastąpiony i dużo robisz dla tego działu :)

 

Każde pole ma osobny panel strujący, jak widzę? Zwracano mi uwagę, że przelączanie jednym panalem czterech pól jest niefunkcjonalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a próbowałaś z innymi garnkami?? bo to raczej wina garnków a nie płyty ...

 

 

Próbowałem z innymi garnkami oraz TE garnki próbowałem na innych płytach (Whirpool, Teka)- niestety wychodzi na to że jest to wina tej płyty indukcyjnej z Gorenje- nawet serwis zamówiłem by na to spojrzał i wg nich to jest w porządku....

 

Właśnie o to chodzi ze mam doswiadczenie z innymi płytami i wiem że nie musze znosić takich brzęków- bo jakoś inni producenci potrafią wyciszyć swoje układy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. nie łapie systemu zmieniania oznaczeń tego samego produktu. Moim zdaniem dla klienta byłoby przejrzyściej jakby zostali przy starym oznaczeniu, albo napisali, że ta płyta ma dwa numery oznaczajace tylko roczniki. Ja porównywałam opisy tych modeli a nie daty.

 

taki ich urok - co poradzisz.

 

Każde pole ma osobny panel strujący, jak widzę? Zwracano mi uwagę, że przelączanie jednym panalem czterech pól jest niefunkcjonalne.

 

zgadza się.

 

Pozdrawiam i dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

A silikonem tego wykończyć nie można? Oczywiście nie mówię o wałku silikonu naokoło kuchni, tylko o silkonowym wypełnieniu pod krawędzią płyty tak, żeby tylko to równo leżało i było szczelne.

O ile nie ma jakichś specjalistycznych uszczelek (nie wiem, może są?) to możnaby tez próbować użyć uszczelki montażowej do zlewów kuchennych, je zdaje się można kupić luzem.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Stoję przed decyzją zakupu indukcji vs ceramika. Zdecydowałem sie prawie na AEG HK 65425 PFB. Ale czytając rożne opinie o indukcji natknąłem sie na info o zapaleniu oleju na patelni. Rzeczywiście indukcja potrafi konkretnie szybko zagrzać. Wiem , ze niektóre (wszystkie?) płyty mają zabezpieczenie prze przegrzaniem garnka ( nie chłodzenie płyty) , wyłączają sie albo ograniczają moc powyżej jakiejś temperatury. Czy znacie jakieś modele mające taką funkcje? Czy płyty AEG/Electrolux mają takie cosik? Jeszcze pytanie do użytkowników AEG. miałem taka płytę przez pewien krótki czas i zaraz po włączeniu płyty startował wentylator. Czy wszystkie tej firmy tak mają, czy inni producenci tez w ten sposób konstuują płyty? Trochę mnie to denerwowało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...