Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam Forumowiczów :)

 

Czytałam kilkanaście stron wstecz aby dowiedzieć się jakie płyty są sprawdzone i polecane. Nie udało mi się znaleźć żadnego modelu ,który by odpowiadał moim kryteriom :( może moglibyście mi coś doradzić.

 

Szukam płyty indukcyjnej 60cm z funkcjami:

1) rozszerzone pole

2) proste boki/brzegi/kanty aby móc ją "wtopić" w blat

3) przyspieszone grzanie (booster czy jakoś tak)

4) najlepiej aby miała blokadę przed dziećmi

5) szybko stygła

6) z prostą intuicyjną obsługą /wyświetlaczem

7) dodatkowym atutem będzie funkcja ,że gdzie nie postawie garbek tam płyta ją wykryje i zacznie grzać

 

będę wdzięczna za pomoc :)

 

Proszę bardzo:

Siemens EH601FB17

http://www.siemens-home.pl/produkty/plyty-grzewcze/indukcyjne/EH601FB17.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ta wydaje się być ok ale znalazłbyś inne w niższej cenie

 

Niestety, niewiele firm robi płyty dedykowane do zabudowy na równi z blatem - a jeśli dołożyć do tego Twoje wymagania to znalazłem Ci prawdopodobnie najtańszą... swoja drogą.. jeśli wpuszczasz płytę w blat to masz blat kamienny... a wtedy taki wydatek na płytę to pikuś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzieki Bayzone za polecenie tej plyty. Jest naprawdę super . Odpowiada moim oczekiwaniom ,ale niestety ze względu na nieoczekiwane wydatki musze zacząć ciąć koszty ;/ Znalazlam coś takiego . nie spełnia wszystkich moich kryteriów ,ale jestem ciekawa co o niej sądzisz . http://www.siemens-home.pl/produkty/plyty-grzewcze/indukcyjne/EH651FT17E.html polecasz ?

 

wiem ,że to forum o płytach ,ale może na zmywarkach też się znasz ? http://www.siemens-home.pl/produkty/zmywarki/zmywarki-do-zabudowy/60-cm/SN66N098EU.html?source=search

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

Planuje zakup plyty indukcjyjnej, wstępnie myślałem o BOSCH PIE651B17E, ale zauważyłem zę podłącza się ją do zwykłego gniazdka 230V, a mam w kuchni wyprowadzoną siłe , specjalnie z myślą o indukcji. Czy wg was w takim razie poszukać czegoś innego w podobenj cenie, podłaczanego do siły, czy też nie ma to większego znaczenia w użytkownaiu i brać tego Boscha na zwykły prąd?

Byłem przekonany, że większość plyt indukcjyjnych jest na siłe, a widzę, że chyba jest na odwrót.

Czy podłączenie do siły daje jakieś zalety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Siła" to też zwykły prąd. Ogromna większość płyt (wszystkie mi znane) zezwala na podłączenie zarówno do "siły" jak i do zwykłego gniazdka (o ile instalacja na to pozwoli), ten Bosch jak najbardziej również. To, że w danych technicznych jest napisane "zasilanie 220-240V" nie oznacza, że ona nie jest na siłę. Siła to jak najbardziej 230V, tyle, że powtórzone trzy razy i z pewnymi niuansami, które tutaj są nieistotne, a z punktu widzenia płyty to jest zwykle tylko kwestia odpowiedniego podłączenia przewodów i ustawienia zworek na zaciskach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Bayzone za polecenie tej plyty. Jest naprawdę super . Odpowiada moim oczekiwaniom ,ale niestety ze względu na nieoczekiwane wydatki musze zacząć ciąć koszty ;/ Znalazlam coś takiego . nie spełnia wszystkich moich kryteriów ,ale jestem ciekawa co o niej sądzisz . http://www.siemens-home.pl/produkty/plyty-grzewcze/indukcyjne/EH651FT17E.html polecasz ?

 

wiem ,że to forum o płytach ,ale może na zmywarkach też się znasz ? http://www.siemens-home.pl/produkty/zmywarki/zmywarki-do-zabudowy/60-cm/SN66N098EU.html?source=search

 

Płyta jak płyta, ale nie spełnia wymogów więc...

Zmywarka dobra - nawet bardzo dobra ale równie dobry będzie choćby model SN66M083EU - i już jesteśmy bliżej wymarzonej płyty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o pomoc co do płyty indukcyjnej. Po długiej analizie tematu wiem, że chcę płytę m.in. z funkcją boster dla każdego pola. Dla posiadaczy takiej płyty Electrolux EHI6540FOK , czy ta płyta ją posiada ? Tzn. pisze, że ma boster, ale nie potrafię nigdzie czy to znaczy to samo, że dla każdego pola... Z góry dziękuję za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o pomoc co do płyty indukcyjnej. Po długiej analizie tematu wiem, że chcę płytę m.in. z funkcją boster dla każdego pola. Dla posiadaczy takiej płyty Electrolux EHI6540FOK , czy ta płyta ją posiada ? Tzn. pisze, że ma boster, ale nie potrafię nigdzie czy to znaczy to samo, że dla każdego pola... Z góry dziękuję za pomoc

 

mam tę płytę i ma booster (nazwany "power") osobno na każde pole. Z resztą sterowanie na każde pole osobno ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie po to masz wyprowadzoną siłę kolego xmichal79x żeby odciążyć resztę instalacji od płyty ? Ja mam dwie fazy z siły podłączone pod płytę jedna pod piekarnik. Coś elektryk tłumaczył, że jak wszystkie sprzęty będą włączone to mogłoby dojść do przeciążenia instalacji, chyba, że jestem w błędzie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@julo - wybacz, odpowiadając przypadkowo skasowałem treść twego posta (jako moderator mogę to zrobić, dziś najwyraźniej mi kawy zabrakło i kliknąłem nie tam, gdzie trzeba, sorry).

 

Odpowiedź zaś brzmi: obie płyty możesz podłączyć pod siłę, kup tą, która Ci się bardziej podoba. Siła to zarówno 230 jak i 400V, zależy tylko od sposobu podłączenia odbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz, ale przecież na siłę jest kabel z 3 fazami. Rozumiem że taki odbiornik ma możliwość takiego podpięcia mimo że ma oznaczenie 230V. Bo przecież moc 7,2 kW jest potężna.

 

Wkleje jeszcze raz nazwe płyty która mnie interesuje:

Bosch PIE611F17E.

Edytowane przez julo23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...