Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dziękuję za odpowiedzi.

Bayzone, masz rację, niezbyt precyzyjnie się wyraziłam. Jako "bezpolową" miałam na myśli płytę bez narysowanych jakichkolwiek białych kółek, krzyżyków, czyli aspekt wizualny.

Wiem, że jest ta płyta, którą wskazałeś gdzie "bezpolowa"(chyba bardziej trafnie użyte) oznacza, że gdziekolwiek się stawia, tam się płyta załącza, ale to za wysoka półka cenowa, poza tym wizualnie jest brzydsza, ze względu na narysowane kreski.

 

Co do gotowania w brytfance, to nigdy nie gotowałam, ale pewnie dlatego, że nigdy nie miałam płyty z takimi polami, żeby można było na tejże płycie w brytfance gotowac :D

Ale jako, że wiele osób zachwalało w swoich płytach posiadanie takiego pola na brytfankę, to chciałam się dowiedzieć, co tez takiego mozna w takiej brytfance ugotować na płycie, bo do tej pory brytfanka kojarzyła mi się z pieczeniem w piekarniku.

I dopiero jak kilka osób napisze mi co w ten sposób gotuje, to będę mogła stwierdzić, czy ja też bym tak mogła gotować i czy koniecznie chcę pola do brytfanki :)

 

Masz rację, że nigdy jeszcze nie miałam płyty indukcyjnej, stąd wnikliwe przeczytanie caaaaałego wątku, i stąd kilka moich pytań.

 

Co do garnków Ikei, to ja wiem, liczy się średnica dna, a nie garnka, jesli chodzi o stosowanie na płycie, tylko chodziło mi o to, czy ktoś ma takie garnki i czy może mi napisać, czy podana na stronie średnica, to średnica najszerszego miejsca w garnku, czy średnica dna(u mnie nie ma Ikei, więc nie mogę podjechać i sobie zmierzyć.) A często używam takiego malutkiego garneczka(o wielkości zblizonej do tego małego, który planuję kupić z Ikei), więc trochę bym się wkurzyła jak by się okazało, że kupiłam super piękną płytę, a nie mogę na niej odgrzać małej porcyjki jedzenia, albo wręcz odwrotnie, nie mogę ugotować wielkiego gara bigosu, bo jego dno jest większe niż 21 cm, a tyle wg opisu powinien mieć największy garnek używany na płycie, która mi się podoba.

 

Mąż dzisiaj dzwonił na infolinię AEG pytać się o to Maxisense, ale mu trochę mętnie odpowiedzieli, że to oznacza, iż płyta "sama rozpoznaje" wielkość garnka i się dopasowuje, czyli to co na stronie i to o czym piszesz, ale mąż nie dopytał o te garnki większej wielkości, a jak później dzwoniłam, to ciagle było zajęte.

 

Ale z tego co piszesz, to widzę, że miałam rację, że większego garnka niż podane 21 cm nie można użyć i że do połączenia dwóch pól potrzebna jest ta podkładka, która kosztuje ponad 500 zł.

 

Więc chyba muszę zrezygnowac z tej płyty.

 

A czy moglibyście mi w takim razie podpowiedzieć płytę czarną, ok 80 cm, z 4 polami, z których jedno jest do garnków o średnicy 30 cm, dwa pola dają się połączyć dla brytfanki(o ile doczekam się odpowiedzi o sensowności tego rozwiązania ;) ) jest Booster na wszystkich polach, funkcja stop and go, płyta ma dużą mocą, żeby włączenie dwóch Boosterów nie powodowało spadku mocy w pozostałych polach, z regulacją na cztery suwaki, z czerwonym podświetleniem, a do tego z bardzo mało widocznymi polami po wyłączeniu płyty(najchętniej bez żadnego rysunku).

 

Wiem, że mam dużo konkretnych wymagań, ale tak już mamy, że szukamy po kolei sprzetu idealnego dla nas no i teraz utknęliśmy na indukcji :D

Cena najchętniej do 2500 zł, no chyba, że by się pojawił jakiś ideał, to może bym była skłonna z 500 zł dorzucić ;).

 

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A czy moglibyście mi w takim razie podpowiedzieć płytę czarną, ok 80 cm, z 4 polami, z których jedno jest do garnków o średnicy 30 cm, dwa pola dają się połączyć dla brytfanki(o ile doczekam się odpowiedzi o sensowności tego rozwiązania ;) ) jest Booster na wszystkich polach, funkcja stop and go, płyta ma dużą mocą, żeby włączenie dwóch Boosterów nie powodowało spadku mocy w pozostałych polach, z regulacją na cztery suwaki, z czerwonym podświetleniem, a do tego z bardzo mało widocznymi polami po wyłączeniu płyty(najchętniej bez żadnego rysunku).

 

Whirlpool ACM 795BA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy dylemat wybrałem juz płyte Whirpoola ACM 808BAS ale okazuje sie ze garki które posiadamy (duzy komplet Zeptera) maja z 15 lat ale sa w dobrym stanie nie beda działać z indukcja, nie przyciagaja wcale magnesu. Jest na to jakiś sposób ? nie chce rezygnowac z indukcji tym bardziej ze ta ma fajny kolor nie wiem czy zwykle płyty elektryczne tez sa w takim jasnym kolorze ? garków nie wyrzuca były kupione za ciekie pieniadze. Co tu zrobic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji remontu kuchni chcemy wymienić płytę ceramiczną na indukcję.

Pytanie brzmi:

W kuchni mamy kabel trzyfazowy, teraz podłączona jest do tego płyta cer. i piekarnik. Mamy na oku płytę indukcyjną Boscha na 230 V, moc grzewcza 7200 W. Bezpiecznik jest B16. Czy jak podłączymy płytę indukcyjną i piekarnik to nasza instalacja to wytrzyma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
a co sadzicie o piekarniku Bosch HBA43T350 i plycie Electrolux EHH 6340FSK lub AEG HK63420PXB

 

Piekarnik - bez rewelacji - za te same pieniądze masz dużo ciekawszy, pojemniejszy i lepszy - Amica EBI 8562AA

Płyta -

Electrolux jest słabszy od mojej propozycji - ścięty po bokach, bez timera

AEG - praktycznie to samo co zaproponowałem ale lekko licząc 100,- drożej

 

(dla przypomnienia Zanussi - Electrolux - AEG to jedno i to samo konsorcjum ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...