Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

 

Zastanawiam się nad wyborem płyty indukcyjnej, chciałbym, żeby płyta miała wbudowane pole łączone i mieściła się maks w kwocie 1700-1800 pln. Mam kilka opcji, ale z tego co czytałem to w tej cenie nie dostanę prawdziwego pola łączonego (jego środkowa część nie będzie grzała). Jak to wygląda z Waszego doświadczenia?

 

Zastanawiam się nad :

Electrolux EHI6740FOK

Samsung CTN464NC01

TEKA IRF644

Whrilpool ACM 816/BA (czytałem opinie, że elektronika bardzo wadliwa?)

 

Czy może bez sensu przepłacać i wziąć: Electrolux EHI6540FOK / EHH 46540FK?

 

Będę wdzięczny za pomoc.

Edytowane przez savve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

moja plyta indukcyjna chyba nie działa dobrze, nie jestem w stanie upiec naleśników bo przypalają sie na środku, ? sprawdzałam inne patelnie i jest to samo, np kotlet spalony na środku, brzegi nie usmażone, da sie cos z tym zrobić?

 

Kupic patelnię dobrze przewodzącą ciepło.

Na jkim polu smazysz? Może za małym w stosunku do średnicy naczynia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są specjalnie podkładki do garnków na indukcję.

 

są też specjalne adaptery pozwalające grillować. Electrolux ma taki fajny patent

 

Savve - Electrolux EHI6740FOK będzie jak najbardziej ok. Myślę że będziesz zadowolony.

 

"moja plyta indukcyjna chyba nie działa dobrze, nie jestem w stanie upiec naleśników bo przypalają sie na środku, ? sprawdzałam inne patelnie i jest to samo, np kotlet spalony na środku, brzegi nie usmażone, da sie cos z tym zrobić? "

 

Oznacza to ze za dużą moc dajesz. A patelnia też jest jakaś słaba bo nierównomiernie rozprowadza ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Mam pytanie dotyczace płyty z Ikea Folklig. Czy ktoś ma taką płytę i też mu ona brzęczy nawet w nocy gdy nie pracuje. Moja tak się dziwnie zachowuje a panowie z serwisu twierdzą że wszystko jest w porządku. Mnie jednak to brzęczenie niepokoi. Edytowane przez Susełka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzęczy ci wyłączona?

 

U mnie Electrolux czasem brzęczy na najwyższej mocy jak mam kiepskiej jakości garnek, który źle przylega dnem. A tak to czasem sobie cicho pstryka i szumi wentylator.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak brzęczy wyłączona. ALe nie jest to brzęczenie takie jak przy gotowaniu. Jest to ciche brzęczenie. Nie mam piekarnika jeszcze zamontowanego i pod płytą jest dziura, więc słychać. Jak wyłączyłam esa od płyty w rozdzielni to nie brzęczy, więc mniemam że pobiera prąd podczas tego brzęczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mpoplaw rezonuje jak jest wyłączona? Serwis potraktował mnie jak blondynkę, która aby najeść się dżemu rozłupuje pączki. Zagrozili mi karą finansową za ich niepotrzebne przyjazdy do mojej sprawnej płyty. Ręce mi opadły. Dla tego jeśli ktoś ma płytę z Ikea proszę o odpowiedź. Dodatkowo podobno w Whirlpoolu jest tak, że przyjźdźa serwis podporządkowany do danej miejscowości i innego nie mogę wezwać, pomimo, że ma do mnie tyle samo km.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...