Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKA WILGOTNOŚĆ PRAWIDŁOWA??


milak

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 153
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wprowadzilismy się w sierpniu 2010 roku i przez sezon grzewczy skraplała się woda na oknach. Teraz (minęła druga zima w domu) tak się nie dziaje (może raz czy dwa sie zdarzylo). Generlnie jestem przewrżliwiona na tym tle, bo po pierwsze mieszkalam już z grzybkiem, po drugie poziom wód gruntowych wysoki. Ale czuję sie jak najbardziej dobrze w tym domu:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

a u nas 80-85% i nie mogę tego zbić nijak, wczoraj paliłem w kominku, wietrzyłem, co prawda dom jeszcze nie zamieszkały, ale już na ukończeniu, staram się wietrzyć kiedy mogę, ale wilgotność nie spada.

Całą zimę ogrzewanie włączone, temp około 13 stopni, wilgotność z tego co pamiętam wtedy byłą ok, a teraz nie można jej obniżyć.

Jest co prawda instalacja pod reku, ale pewnie zostanie założony dopiero przed zimą.

Czy to standard w nowych domach, bo trochę mnie to martwi, a może to wina tynków gipsowych, mam takie w domu, dom z ytonga, 15 styro sciany, podloga 10, dach 25-30 wełny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
nie da rade z tymi otwartymi drzwiami od kominka, nawet na te upały wilgotność nie spada, tak się zastanawiam czy reku w ogóle coś da, jak okna pootwierane cały weekend, po weekendzie od rana do 16tej na wietrzenie później pootwierane do wieczora i wilgotność 80 % :( porażka...

 

A sprawdzałeś sprzęt pomiarowy ?

Weź ten do obecnego domu/mieszkania i go sprawdź; albo/i spróbuj pożyczyć/kupić drugi i sprawdź nim kontrolnie czy jest tak samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Ja tez mam 82% i tez nie moge tego zbić. Wentylacja mechaniczna (jeszcze bez reku), ale zwiększanie wymiany nie przynosi skutków. Dom jeszcze niezamieszkały, ale już ostatnia prosta w "wykończaniu się". Zeszłej zimy było ogrzewany (13-15'C) i nie było problemu. Powoli kończą mi się pomysły co robić a inwestować w osuszacze powietrza jakoś nie mam ochoty...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
Wentylacja może szwankować bo jest tylko wyprowadzona na strych jeszcze nie połączona z kominkami wentylacyjnymi a byłym na strychu dzisiaj i jest ukrop Gdy mam otwarte okna to widać że kominki ciągną sprawdzałem świeczką , a mam jeszcze w oknach nawietrzaki więc problemu nie powinno być takiego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kartka się nie przyłapuje Obecnie mam wentylacje wyprowadzoną na strych czy jeżeli podłącze kanał pod kominek wentylacyjny to coś pomoże ??

 

Sprawdziłem w kotłowni wentylacje tamta akurat jest wyprowadzona ponad dach i działa świeczkę aż zdmuchuje jak się włoży ją do kanału a w tych kanałach w domu ni chuhuuu

Macie pomysł by to poprawić

Edytowane przez andrzej1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...