Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

malgos, ale ty niedokładnie czytasz! :-? piszę Ci, ze mam radiowy inet, ale w nowym domu nie wypali -bo słup zakłóca :x a neostardzie to nie wiem o co chodzi -powiedzieli że nie ma "technicznej' możliwości zrobic :roll: ....

 

A blueconnect albo jakis inny taki?

No własnie o takim dyskutowałam z olgą, Blueconnect jest w Erze, ja myślałam o Iplusie -ale Olga też nie jest nim zachwycona :roll: ... najwyżej będe do Was "papierowe" listy pisac zamiast bywac na FM :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malgos, ale ty niedokładnie czytasz! :-? piszę Ci, ze mam radiowy inet, ale w nowym domu nie wypali -bo słup zakłóca :x a neostardzie to nie wiem o co chodzi -powiedzieli że nie ma "technicznej' możliwości zrobic :roll: ....

 

A blueconnect albo jakis inny taki?

No własnie o takim dyskutowałam z olgą, Blueconnect jest w Erze, ja myślałam o Iplusie -ale Olga też nie jest nim zachwycona :roll: ... najwyżej będe do Was "papierowe" listy pisac zamiast bywac na FM :)

 

A jaka siec ma lepszy zasieg w Twojej okolicy? Ja uzywam blueconnecta od czasu do czasu i w Krakowie chodzi OK, ale w Poznaniu wolniutko. :roll: Nie wierze cos w ten slup elektryczny i zaklocanie sygnalu. A inne telefoniczne sieci? Netia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z netem przez komórkę to jest tak, że u mnie chodzi, czasem nawet b. dobrze, ale u mojego ojca, raptem stację metra dalej, nawet nie odpala :-?

A słup elektryczny przy radiowym połączeniu faktycznie może zakłócać odbiór. To radiowe tpsy same w sobie jest słabiutkie :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A inne telefoniczne sieci? Netia?

Netia "hula" na kablach TP-sy, więc odpada :roll: ...

 

No dobra -na razie jeszcze jestem i jeszcze mam internet :) U Olgi mi się przypomnialo, ze chciałam wam pokazac jaką sobie wymyśliłam zabudową w "garderobie" (to trochę za dużo powiedziane -bo to pomieszczenie 140x220 minus jeszcze komin i do tego ze skosem :roll:). Ale coś musiałam wymyślec, więc pokazuję:

http://global.images6.fotosik.pl/423/db4ef188216457d5.jpg

http://global.images6.fotosik.pl/423/641852cd521d35bd.jpg

http://global.images6.fotosik.pl/424/d675802b209423d8.jpg

To po lewej od wejścia to półki, ktore beda wsadzone w istniejącą wnękę między ścianą a kominem. Drążek pod pawlaczem jest na dłuższe ubrania, a ten po prawej (pod skosem) -na krótkie. Pod nim niska szuflada -np. na paski, torebki. szuflady na wprost wejścia maja byc dwie podwójne (na skarpetki, bieliznę -moją i małża :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia, u mojej tesciowej na glebokiej wsi cale zycie bylo, ze sie nie oplaca tepsie ciagnac kabli, wiec telefonow stacjonarnych tez nie bylo. Jak era zrobila tam nadajnik i juz mozna bylo spokojnie gadac przez komorke, to wtedy tepsie sie przypomnialo, ze chce na dzialce mojej tesciowej miec slup i nagle wszystko sie dalo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia, u mojej tesciowej na glebokiej wsi cale zycie bylo, ze sie nie oplaca tepsie ciagnac kabli, wiec telefonow stacjonarnych tez nie bylo. Jak era zrobila tam nadajnik i juz mozna bylo spokojnie gadac przez komorke, to wtedy tepsie sie przypomnialo, ze chce na dzialce mojej tesciowej miec slup i nagle wszystko sie dalo.

Bardzo podobnie było u mojego szwagra... przez trzy lata się prosił -w koncu zaczęło "się opłacac" :roll: .. ale 3 lata to długo :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu, garderoba super będzie :lol:

Tylko ja bym radziła, zrobić te szuflady na wprost wejścia chociażby o 20-30 cm krótsze, tak żeby nie dochodziły do tej szerokiej szuflady po prawej - ja zawsze mam kilka ciuchów dłuższych niż ustawa przewiduje, które nigdzie się nie mieszczą.

W tej chwili mam w garderobie właśnie taki kawałek drążka - chyba ze 30 cm długi na te najdłuższe kiecki. Super to się sprawdza - wtedy pod resztą ciuchów jest więcej miejsca, które można wykorzystać może na jeszcze jedną szufladę? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu, garderoba super będzie :lol:

Tylko ja bym radziła, zrobić te szuflady na wprost wejścia chociażby o 20-30 cm krótsze, tak żeby nie dochodziły do tej szerokiej szuflady po prawej - ja zawsze mam kilka ciuchów dłuższych niż ustawa przewiduje, które nigdzie się nie mieszczą.

W tej chwili mam w garderobie właśnie taki kawałek drążka - chyba ze 30 cm długi na te najdłuższe kiecki. Super to się sprawdza - wtedy pod resztą ciuchów jest więcej miejsca, które można wykorzystać może na jeszcze jedną szufladę? :roll:

Najwyżej na obmiar wezmę moją najdłuższą kieckę :) (właśnie sobie uświadomiłam, ze nawet takiej nie posiadam :roll: ). Ten drążek na wprost to będzie na wysokosci jakieś 2,4m, a szuflady bedą miały ok 50-60cm wysokości, więc na długośc ubrania zostaje ok 190cm... chyba wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu, starczy z okładem - u mnie najdłuższa kiecka wraz z wieszakiem to 180 cm - nie podejrzewam, żebyś miała coś dłuższego.

2,4 to b. wysoko ten drążek chcesz - jakiś pantograf, albo coś planujesz?

Bo się zamordujecie sięgając tak wysoko :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,4 to b. wysoko ten drążek chcesz - jakiś pantograf, albo coś planujesz?

Bo się zamordujecie sięgając tak wysoko :roll:

Hmm... szczerze mowiąc to jeszcze nie mierzyłam.. Ale masz rację... Policzmy: Sufit jest na 2,70, ale jak odejmę ten "pawlacz" -jakieś zapewne 40cm, to bedzie realna wysokośc nie 2,40 a ok 2,20 (10 cm na wieszak)- to chyba dostaniemy :) a co to jest "pantograf"? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pantograf to taki drążek opuszczany, pogugluj, bo nie chce mi się tłumaczyć :oops:

 

A ja zmierzyłam i oszukałam: najdłuższy ciuch 1,7, długość "wiszenia" 1,75 w tym króciutkim miejscu. Pozostałe rzeczy "długie" mieszczą się w długości wiszenia 1,55 :wink:

Drążek mam na wys. 2 m i jeszcze góra 10 cm wyżej bym zniosła bez problemów - 2,2 już by było ciut za wysoko :roll: Tzn. sięgnęłabym na pewno, ale już niewygodnie by było :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu, starczy z okładem - u mnie najdłuższa kiecka wraz z wieszakiem to 180 cm - nie podejrzewam, żebyś miała coś dłuższego.

2,4 to b. wysoko ten drążek chcesz - jakiś pantograf, albo coś planujesz?

Bo się zamordujecie sięgając tak wysoko :roll:

 

ja wiedziałam...

że jak Olga przyjdzie to odrazu wszystkim się wszystko rozjaśni :wink:

:p :p :p

kobieto, Ty się z powołaniem minęłaś, jakimś doradcą mieszkaniowym powinnaś być... :roll:

bardzo, bardzo lubię czytać Twoje rady, są zawsze pomocne :roll: :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,4 to b. wysoko ten drążek chcesz - jakiś pantograf, albo coś planujesz?

Bo się zamordujecie sięgając tak wysoko :roll:

Hmm... szczerze mowiąc to jeszcze nie mierzyłam.. Ale masz rację... Policzmy: Sufit jest na 2,70, ale jak odejmę ten "pawlacz" -jakieś zapewne 40cm, to bedzie realna wysokośc nie 2,40 a ok 2,20 (10 cm na wieszak)- to chyba dostaniemy :) a co to jest "pantograf"? :o

 

Pantograf to jest takie cus, ze masz drazek wysoko i taka wajcha go nizej sciagasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,2 już by było ciut za wysoko :roll: Tzn. sięgnęłabym na pewno, ale już niewygodnie by było :wink:

dzięki za praktyczne uwagi -ja "garderobiano" niedoświadczona jestem :) Przy zamawianiu mebli i drążków wezmę je napewno pod uwagę :) Acha -pokażę Wam jeszcze jaka mam tam "udziwnioną" podłogę -okazało się, że kupiliśmy za mało płytek -i musieliśmy "sztukowac" deskami (tymi samymi które są ułożone w sypialni przy garderobie) nawet fajnie wyszło:

http://images6.fotosik.pl/424/986f84c1684200b8med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradcą praktyczno-technicznym :lol:

Uważam, że ma być przede wszystkim wygodnie, a do tego najlepiej chodzić z miarką i mierzyć, mierzyć, mierzyć :lol:

Garderobę robiłam w zasadzie już drugą, więc miałam przepracowane i w zasadzie zrobiłam tak samo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,2 już by było ciut za wysoko :roll: Tzn. sięgnęłabym na pewno, ale już niewygodnie by było :wink:

dzięki za praktyczne uwagi -ja "garderobiano" niedoświadczona jestem :) Przy zamawianiu mebli i drążków wezmę je napewno pod uwagę :) Acha -pokażę Wam jeszcze jaka mam tam "udziwnioną" podłogę -okazało się, że kupiliśmy za mało płytek -i musieliśmy "sztukowac" deskami (tymi samymi które są ułożone w sypialni przy garderobie) nawet fajnie wyszło:

http://images6.fotosik.pl/424/986f84c1684200b8med.jpg

Świetnie wyszło :o :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...