Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Skajler i lukiasz -nie wiem czy mój kosztorys wam w czymś pomoże, bo ja płaciłam za robociznę ceny nierealne w obecnej chwili i w większości miast Polski :wink:

Za wymurowanie całego domu -łącznie z funadamentami i dwoma kominami z klinkieru -ekipa 5 murarzy wzięła dokładnie 10 tys zł :) (budowa rozpoczeta w czerwcu 2007 roku, SSO -wrzesień 2007 roku).

Okna i drzwi zewnętrzne -20 tys zł,

murarze -10 tys,

dekarze -5,5 tys zł

Pustaki na cały dom kosztowały nas 7,5 tys zł (pustak MAX 220 producent Leier) -poszło ok 3500 sztuk.

Pustaki na strop Teriva+belki =5 tys zł.

Beton z guszki (na strop oraz na fundamenty) = 7 tys zł

Dachówka cementowa BRAAS -ok 12 tys zł. (razem z więźbą i oknami Fakro-materiały na dach to ok 18 tys zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kachna a gdybyś miała budować dom jeszcze raz to co byś w nim zmieniła? u mnie robocizna też nie będzie wysoka bo w rodzinie sami budowlańcy i elektrycy :) zastanawiam się czy wystarczy mi na wylanie fundamentów 20 tyś. chodzi mi oczywiście o koszt materiałów :)

hmmm... w zasadzie to chyba jedynie kibelek na parterze bym większy chciała (bo w tym mieści się tylko miniumywaleczka i sedes :wink: ), a tak ogólnie to nie mam zastrzeżeń :wink:

Co do fundamentów -to moim zdaniem 20 tys Ci smiało wystarczy. U nas fundamenty i ławy byly wylewane z "gruszki" a nie murowane z bloczków. Szalunki systemowe wypożyczyliśmy z firmy budowlanej (jakieś grosze to kosztowalo -coś ok 500zł :wink: ). Najdroższa oczywiście była stal na zbrojenie.

PS. A Ty "Z45" budujesz?

 

Markotko -Michal z Sulejówka buduje Z45 i on murarzom zapłacił 3x tyle co my -więc: "co kraj to obyczaj (i ceny :wink: )"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze, że zastanawiam się mocno obecnie nad projektem..ostatnio stanęłam na Hektorze, ale sama nie wiem - musze chyba mierzyć siły na zamiary..Hektor jest moim domem marzeń, nawet miałam go oglądać u jednej z forumowiczek na żywo, ale mąż mi się pochorował - niestety ten dom jest dość drogi w budowie...teraz oglądam Twój domek i mi się bardzo podoba, tylko mam wrażenie że salon jest troszkę mały, ale z drugiej strony może to tylko zludzenie...a jak wygląda wiatrołap? bo na rzucie wydaje się niewioelki a jak jest na żywo? masz jakieś zdjęcia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to zapraszam na spóźnioną imprezę -wczoraj mnie nie było -ale alkohol się chłodził :) Proszę:

http://open-bar.pl/photos/swiat_alkoholi/palace_vodka.jpg

chłopaki też już są :) :

http://global.images6.fotosik.pl/576/b5f2a764dde77206.jpeg

i muzyka -zagra zespół AKCENT!

http://akcent.dp.w.interia.pl/obrazy/005.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, Kaśka sto lat i tylko jednego Ci życzę :lol:

 

 

 

Jeśli chodzi o dom Kasi, to jest bardzo fajny, i kibelek też nie jest mały, skoro całe życie skupia się na dole. Po co Ci wiekszy kibelek? Mi osobiście brakowałoby pokoju dodatkowego ale wiesz, co kto lubi :lol: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...