Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam! Bardzo bym prosił o pomoc. Pracownia architektoniczna podaje że koszty budowy tego domku pod klucz to 2 tys/m2. Czy budujący forumowicze mogliby się wypowiedzieć o kosztach budowy Z45 wersji podstawowej, surowy zamknięty i pod klucz.

 

Wiem że pewnie dużo pisaliście o kosztach, ale jest tyle odpowiedzi w temacie Z45 i również nie na temat że ciężko się doszukać. Z góry dzięki! Nowy forumowicz. Mariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy budujący forumowicze mogliby się wypowiedzieć o kosztach budowy Z45 wersji podstawowej, surowy zamknięty i pod klucz.

Nie wiem jak inni -ale ja opowiem o naszych kosztach budowy Z45+ (podwariant ma pow. użytk./netto

116 / 133 m). Stan surowy otwarty: 80tys, SSZ- 105 tys, Z kolei stan "do zamieszkania" -na gotowo z wszystkimi instalacjami, kiominkiem z PW itp -ok 2,2 tys/ m.kw. (cena zawiera wszystko -oprócz meli oczywiście :wink: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pod koniec października rozpoczęliśmy budowę z45+, obecnie jesteśmy na etapie układania stropu. Trochę wolno to idzie ze względu na pogodę. Projekt znalazłam na płytce w gazecie. Od jakiegoś czasu śledzę to forum, które jest dla mnie cennym źródłem informacji. Super że mogłam zobaczyć jak ten domek wygląda po wybudowaniu, w środku. My nie wprowadziliśmy w projekcie praktycznie żadnych zmian, oprócz przeniesienia garderoby z łazienki do sypialni. Mam jeszcze kilka pytań do Kachny . Czy balkon nad oknem tarasowym nie za bardzo zacienia i czy przez to nie jest za ciemno w salonie?Jaka jest szerokość tego balkonu u Ciebie?(ile wystaje? Jaki masz wymiar tarasu? I ostatnie pytanko, czy w domku jest jakiś mały stryszek, bo nigdzie nie było o tym wspomniane? O koszty nie pytam, bo widzę że w każdym rejonie Polski inaczej, pewnie dowiem się po wybudowaniu:) Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze kilka pytań do Kachny . Czy balkon nad oknem tarasowym nie za bardzo zacienia i czy przez to nie jest za ciemno w salonie?Jaka jest szerokość tego balkonu u Ciebie?(ile wystaje? Jaki masz wymiar tarasu? I ostatnie pytanko, czy w domku jest jakiś mały stryszek, bo nigdzie nie było o tym wspomniane?

Po pierwsze -witam kolejną fankę Z45 :) (a wersja z "plusem" to naprawdę najlepszy możliwy wybór :wink: )

Odpowiadam

1. Balkon nad tarasem sprawdza się świetnie -zupełnie nie zacienia salonu :) Nasz salon jest od strony zachodniej -wiadomo ze popołudniu słońce pada pod niższym kątem -więc jest idealnie -słonko dociera bez przeszkód :)

2. Balkon wystaje od ściany o 135 cm.

3. Taras ma ok 19 m.kw. -jeśli masz jeszcze taka możliwość -to radzę go nieco powiększyć. My w zasadzie jeszcze tarasu nie używaliśmy, ale juz widze, że może być problem z wygodnym rozmieszczeniem na nim stołu plus 4-6 krzeseł, żeby jeszcze pozostawało m-sce do "obejścia" mebli.

4. Fotek stryszku nie ma -bo tam jest ciemno jak w d..., ale sam stryszek jest -i to bardzo pokaźny. Co prawda pionowo stanąć można jedynie w szczytowej części domu, ale "po kątach" można wygodnie upchać np zimowe/letnie ciuchy, buty, choinkę, walizki itp.. itd... :) U nas na stryszek wchodzi się z holu na poddaszu, gdzie umieścilismy schody strychowe.

Pozdrawiam serdecznie -i w razie pytań chętnie służę pomocą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź, u nas balkon będzie miał metr klamka zapadła, ale spory odnośnie tarasu trwają. Ja chciałam 5m X 6m, ale to się wiąże z kosztami więc najpierw miałam ustąpić do 3.5m,ale ostatecznie stanęło na 4.5 m na 6 m :) więc niewiele się zmieniło. Widziałam u znajomych taras 4.8 na 5.20 i nie wydaje mi się za duży, mam nadzieję ze już nic nie zmienimy i zostanie te 4.5. Na pewno będę miała jeszcze wiele pytań..;) Tymczasem życzę wszystkim udanego Sylwestra i Szczęśliwego Nowego Roku

http://www.mymo.pl/uploads/pics/noworoczne-1.jpg[/img][/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź, u nas balkon będzie miał metr klamka zapadła, ale spory odnośnie tarasu trwają. Ja chciałam 5m X 6m, ale to się wiąże z kosztami więc najpierw miałam ustąpić do 3.5m,ale ostatecznie stanęło na 4.5 m na 6 m :) więc niewiele się zmieniło. Widziałam u znajomych taras 4.8 na 5.20 i nie wydaje mi się za duży, mam nadzieję ze już nic nie zmienimy i zostanie te 4.5. Na pewno będę miała jeszcze wiele pytań..;) Tymczasem życzę wszystkim udanego Sylwestra i Szczęśliwego Nowego Roku

http://www.mymo.pl/uploads/pics/noworoczne-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za życzenia :) siedzę przed kompem z maseczką i w wałkach :) impreza zaczyna się 0 19.30.

Życzonka dla Was:

http://www.solis.net.pl/pictures/user/sylwester-2008-2009.jpg

Dużo radości dnia codziennego, spełnienia marzeń co do jednego. Miłości takiej, że świat nie widział, zdrowia takiego, co nikt nie słyszał. Pieniędzy tyle, że nie wiesz ile, a wszystko to w tę radosną chwilę -Życzy Kachna28

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy Nowy Rok nadchodzi

kieliszeczek nie zaszkodzi,

kufel piwa to za mało,

litr szampana by sie zdało.

Trzeba opić wszelkie troski,

by następny ROK był BOSKI!!!

Wszystkiego najlepszego w Nowym 2010r

życzy

Glamcia z rodziną

 

http://www.empikfoto.pl/albumy37/394383/805107/previews/31487837_sylwester.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...