Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Problem w tym, że zaczął mi zadawać szczegółowe pytania, na które nie umiałam odpowiedzieć, bo jedyną ekspozycją tego okna, którą widziałam jest to forum. Pytał czy okno ma być przesuwno-uchylne czy przesuwno-podnośne (podobno 2 razy droższe) , wspominał coś że będzie na dwóch ramach. Jak to jest u Ciebie kachna, czy możliwe jest żebyś podała mi możliwie szczegółowe dane o tym oknie, najlepiej z zamówienia, profil, model itp.

Okno przesuwno-uchylne (tzw "hks"), nie "podnośne", Całość jest w jednej ramie, 2 boczne okna to nieotwieralne fixy, srodek jest właśnie przesuwno-uchylny. Profil "Premium" 5-komorowy:

http://www.jezierski.com.pl/?mid=offer&did=1&pid=3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do siebie do domu Z45+LGL+ zamówiełem okna z MS (pomorska fabryka okien) profil Tytanowe trzyszybowe z zewnątrz kolor. Według mnie okna są super, mam w tej chwuili w mieszkaniu i nie mogę narzekać Zapłaciłem za wszystkie okna z montażem równe 10 000. Za dwoje drzwi wejściowych stalowych KMT 3500z montażem, za bramę garażową segmentową Novofermu z montażem 2800.

 

Oczywicie w tej cenie nie ma okien dachowych Veluxa 1400x780, które mnie będa kosztowały 1050brutto za sztukę

 

 

Czy okno tarasowe jest suwane? Można prosić o jakieś zdjęcia tych okien?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale sie Kasia tutaj tłoczno zrobiło i jak dużo nowych budowniczych ;) tylko sie cieszyć i czekać aż niedlugo projekt zostanie nagrodzony przez np. muratora,

 

dla nowo budujących - ja tez buduje ten domek jest to wersja Z45L, w srodku wg projektu (z malymi zmianami) ale z zewnatrz to sie troche rozni od oryginalu,

przede wszystkim przenioslem drzwi wejsciowe od frontu, zlikwidowalem podcien i dzieki temu mam o wiele wiekszą lazienkę w ktorej miesci sie i prysznic i wc i umywalka,

 

co poza tym - wejscie do kuchni (z hollu jest od razu przy kominie i jest szersze niz standardowe drzwi,

 

scianka dzieląca schody od salonu rowniez u mnie zniknela - bo tylko graciła ,

tv w salonie nie przewiduje - telewizor to pozeracz czasu, poza tym w czasie imprez domowych goscie zamiast rozmawiac gapią sie bez sensu w tv,

zamiast tego na etapie przedtynkowej rozprowadzilem sobie okablowanie do glosnikow stereo (od wiezy) tak zeby w kazdym kącie salonu zamontowac sobie glosniczki - bedzie fajne brzmienie - (jestem troche audiofillem),

 

co poza tym - komin (z przewodem dymowym) zostal splaszczony dzieki temu jest co prawda troche szerszy ale tez węzszy co bedzie skutkowalo tym ze mniej bedzie wystawal na salon,

 

w salonie otwor balkonowy 3x90cm, okna standardowe 3skrzydlowe - obawiam sie w przypadku przesuwnych tego ze są ciezkie i mogą byc problemy z domykaniem i otwieraniem (znam przypadki takie),

na scianie w salonie (tej po stronie kuchni) jest jeszcze jedno okno szerokosci 180cm i zaczynające sie jakies 40cm od podlogi,

 

okna są z oknoplastu krakow kolor orzech dwustronny (oprocz lazienek tam w srodku jest biały - wyszlismy z żoną z zalozenia, ze orzech w lazience troche wymuszałby aranzacje),

 

na gorze tez troche zmian w stosunku do projektu - w srodku tak jak u Kachny

inna natomiast jest sprawa z oknami, - jako, ze od frontu mamy drzwi wejsciowe, nad drzwiami jest balkonik - a zeby do balkonika byl dostep w malym pokoju jak i lazience są drzwi 90tki balkonowe, (coby bylo symetrycznie) :))

 

jesli chodzi o ogrzewanie bede dawal kociol gazowy jednofunkcyjny z zasobnikiem,

podlogowka jest na dole w kuchni, lazience, hollu i pom. gospodaerczym a na gorze w lazience,

 

aha - fajna sprawa rozprowadzenie cieplego powietrza na poddasze z kominka - wazne zeby pomyslec o tym przed tynkami i wylewkami,

 

jakies zdjecia umieszczalem czaas temu, - jesli znajde chwile to dodam cos jeszcze, - teraz domek zimuje a ja pale w kozie

 

w razie ewentualnych pytan chetnie udziele spostrzezen,

na pewno jakbym budowal ten domek raz jeszcze to byloby troche zmian,

 

pzdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...