Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jaka śmieszna Żaba :D:D

Jak tam, wszystko oki? zdrowo się chowa?

Dzięki :) Zdrowo, zdrowo -chociaż pielgrzymek po lekarzach końca nie widać... mamy rehabilitację 2x w tygodniu no i kontrolne USG główki co 4 tygodnie -Olka ma podwyższony współczynnik komorowo-czaszkowy, co podobno ma świadczyć o wodogłowiu -chociaż innych symptomów brak.. no ale nasz neurlog mówi, że trzeba to obserwować, żeby interweniowac gdyby zaszła taka konieczność... oby nie.

Ja teraz zaczynam sie stresować, bo 10 września wracam do pracy i opiekę na Olką przejmuja obie babcie -postanowilismy obydwie "uszczęśliwić", bo obie maja sporo po 60-tce i dla jednej byłoby to zbyt duże obciążenie. Dlatego każda będzie pełnila dyżur 1 tydzień i potem zamiana :) Mam nadzieję, ze taki układ się sprawdzi i Ola i babcie i my -bedziemy happy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ale z tym współczynnikiem to tylko zapobiegawczo obserwować?

Mam nadzieje, ze to tylko takie podejrzenia, ze ostatecznie wszystko będzie dobrze. A na rehabilitację to i ja chodzę ze swoją, bo jest dzieckiem nospowym, wiec nie unikniemy tego. Ale widzę postępy wiec warto.

A z babciami nie zazdroszczę :D:D oby bez żadnych przebojów, bo jak to babcie, rozpuszczają do granic niemozliwości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc mam takie pytanie do kachny28 w tym roku bede budowal dom z45 . mam takie pytanie , mieszkam niedaleko i czy byla by mozliwosc zobaczyc twoj domek z gory dziekuje i czekam na odpowiedz

Odpowiedziałam na PW :)

 

wiolasz no w zasadzie to "zapobiegawczo", neurolog stwierdził, że Ola ma "dużą główkę" -w stosunku do reszty ciała. Ona tuż po urodzeniu miała robione USG -i było OK, potem w Kielcach powtarzali 5x -i też OK, dopiero tutaj cos wyszło z tymi komorami: ale podobno "taka uroda wczesniaczków" -jest to efektem podkrwawień lub niedotlenienia z powodu niewydolnego łozyska. A rehabilitację mamy -bo Olka musi "podgonić" rówieśników -urodziła się w marcu, a powinna w maju -więc np podnoszenie główki itp. ma na poziomie dziecka 2-miesięcznego, a nie cztero. Lekarz stwierdził "obniżone napięcie mięśniowe obręczy barkowej"... Nie wiadomo jak długo ta rehabilitacja potrwa -zapewne dopóki nie zacznie chodzić, albo chociaż sama siadać. Ja też brałam no-spę, ale u mojej Olki to wszystko raczej z wcześniactwa niż leków wynika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 5 weeks później...
  • 4 weeks później...
  • 1 month później...

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?

Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?

Dlaczego śpiewamy kolędy?

Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.

Dlatego, żeby podawać sobie ręce.

Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.

Dlatego, żeby sobie przebaczać.

ks. Jan Twardowski

 

Radości i pokoju płynących z tego, że Bóg, narodzony w Betlejem, KOCHA NAS.

A także codziennej odpowiedzi na tę MIŁOŚĆ

w Waszych szczerych i otwartych sercach

w Nowym Roku 2013

życzą, a także dziękują

za okazaną pomoc i wsparcie:

Aleksandra, Paweł, Julia, Mikołaj Gaża - NELKI

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 1 month później...
  • 3 weeks później...
witam jestem nowa co do pisania ale wasze forum czytam od miesiaca.klamka chyba zapadla bedzie z45 z garazem po prawej stronie dzialeczka jest domek mysle ze bedzie sie prezentowal okazale .a co do pierwszego szpadla to nie moge sie jakos okreslic.projekt kupimy w sierpniu. papierologia ekipa materialy zejdzie do wrzesnia.pozdrawiam wszystkich budujacych z45.grazyna z gryfina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam wszystkich,

Także jestem szczęśliwym mieszkańcem z45.

Do tego projektu przekonała mnie żona ( Kasia ) bo jakoś nie byłem nim zachwycony. Poszukiwaliśmy projektu domku na wąską działkę ( 14.5 m ). Kupiliśmy projekt i się zaczęło. Mieszkamy w nim już 1.5 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...