Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a, przypominam się z przepisem na szarlotkę :) Jak już skończysz to malowanie.

No to podaję :) :

Szarlotka "babcina" :wink:

Składniki

60dkg mąki

30dkg margaryny

12dkg cukru pudru

5-8 łyżek kwaśnej śmietany

2 żółtka

szczypta soli

2 łyżeczki proszku do pieczenia

1 -1,5kg jabłek

0,5 łyżeczki cynamonu

100g kandyzowanej skórki pomarańczowej

cukier kryształ

bułka tarta

Wykonanie:

Mąkę przesiać z proszkiem, posiekać z margaryną, dodać cukier puder i sól, żółtka i śmietanę -zagnieść ciasto -wsadzić na 0,5godz do lodówki. Po wyjęciu ciasto podzielić na 2 części. Jedną częścią wyłożyć tackę, ciasto posypać bułką tartą, na to dać starte na dużych otworach jabłka z skórką pomarańczową, posypać cukrem kryształem i cynamonem, na jabłka wyłożyć drugą część ciasta (ponakłuwać widelcem -to nie porobią się "góry"). Piec na złoty kolor (u mnie trwa to ok. 35-40min w temp 180st.

SMACZNEGO!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja podrzuce moja ulubiona szarlotke

 

Szarlotka krucha najlepsza na swiecie

 

Ocena oczywiscie bardzo subiektywna Ale mimo, ze probowalam juz wielu innych doskonalych przepisow, to zawsze wracam do tego.

 

Ciasto:

4 szklanki maki

lyzeczka proszku do pieczenia

szklanka cukru pudru

1 1/2 kostki masla

6 duzych zoltek

2 lyzki gestej kwasnej smietany

 

Nadzienie:

8 kwaskowatych jablek, obranych

pokrajanych na polplasterki

1/4 szklanki wody

1 szklanka cukru

2 lyzeczki cynamonu

2 lyzki maki ziemniaczanej

3 lyzki soku z cytryny

 

3 lyzki tartej bulki

cukier puder do posypania

 

Ciasto:

Make, cukier puder i proszek do pieczenia przesiac do duzej miski. Maslo pokrajac na male kawalki, dodac do maki i posiekac, az masa bedzie grudkowata, dodac zoltka i kwasna smietane i wyrobic ciasto (mozna zrobic to w malakserze). Ciasto podzielic na pol, zawinac w folie i schlodzic conajmniej godzine lub dluzej.

 

Nadzienie:

Pokrajane jablka umiescic w rondelku, dodac wode i dusic przykryte okolo 15 minut, nie mieszac. Dodac cynamon i cukier, lekko wymieszac. Make ziemniaczana zmieszac z sokiem cytrynowym, dodac do masy jablkowej i dusic jeszcze przez 2 minuty. Masa powinna byc bardzo gesta, ale nie rozgotowana.

Rozgrzac piekarnik do 180 st.C. Forme (34cm x 23cm) posmarowac maslem i zetrzec do niej na tarce jedna czesc ciasta. Lekko wgniesc ciasto, tak aby powierznia byla raczej jednoilta i podpiec w piekarniku przez okolo 8 minut. Wyjac z piekarnika, lekko przestudzic, posypac tarta bulka, wylozyc na to nadzienie jablkowe i zetrzec na nie druga czesc ciasta.

Piec okolo godziny, az powierzchnia ladnie sie zrumieni. Lekko przestudzic, posypac cukrem pudrem. Pyszna zarowno ciepla jak i zimna.

 

Jest to przepis na dosc spora forme. Ja czesto robie z polowy porcji i pieke w sredniej (23cm) tortownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny -czy uważacie, że blat w kuchni na wysokości ok 93cm (górna krawędź) -to jest za wysoko? Bo ja się zawzięłam, że blat mebli ma być jednocześnie parapetem, a okno jest o te kilka cm za wysoko... Pan od płytek twierdzi, że za wysoko i chce mi robić parapet a pod nim -jakieś 2cm blat (bez sensu moim zdaniem....).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a, przypominam się z przepisem na szarlotkę :) Jak już skończysz to malowanie.

No to podaję :) :

Szarlotka "babcina" :wink:

Składniki

60dkg mąki

30dkg margaryny

12dkg cukru pudru

5-8 łyżek kwaśnej śmietany

2 żółtka

szczypta soli

2 łyżeczki proszku do pieczenia

1 -1,5kg jabłek

0,5 łyżeczki cynamonu

100g kandyzowanej skórki pomarańczowej

cukier kryształ

bułka tarta

Wykonanie:

Mąkę przesiać z proszkiem, posiekać z margaryną, dodać cukier puder i sól, żółtka i śmietanę -zagnieść ciasto -wsadzić na 0,5godz do lodówki. Po wyjęciu ciasto podzielić na 2 części. Jedną częścią wyłożyć tackę, ciasto posypać bułką tartą, na to dać starte na dużych otworach jabłka z skórką pomarańczową, posypać cukrem kryształem i cynamonem, na jabłka wyłożyć drugą część ciasta (ponakłuwać widelcem -to nie porobią się "góry"). Piec na złoty kolor (u mnie trwa to ok. 35-40min w temp 180st.

SMACZNEGO!!!

 

Kasia, dzięi ogromne, zaraz spróbuje zrobic ciasto, a reszta jak wróce z oblotu po meblowych. Tylko powiedz jaką forme używasz do tego ciasta? Jak dużą znaczy??

 

A co do blatów to u mnie sa na 3 wysokościach: pod oknem 84 na tym jest też zlew, na zmywarce i dalej 88 i na drugiej ścianie 97. Stół jest jeszcze niższy iż najniższy blat. Nie zauważyłam, żeby mi bylo niewygodnie, ala ja mam 156 wzrostu :) Myśłę że do każdego można sie przyzwyczaić. Ten Twój bylby 5 cm wyższy niż moj poodstawowy. A od niego mam jakies 15 jak zaleca markoto. Więc moze będzie dobry. A tak wogóle to o jakiej podstawowej wysokości blatu myślalaś? Może zrobić dwie wysokości???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :D

Oczywiście do Ciebie dotarłam na końcu, więc na pytanie o blaty odpowiedziałam u Markotki :wink:

Ale powtórzę - ja mam 92 (albo 93 - już nie pamiętam) blat z parapetem i jest git. I tak większość rzeczy robię na stole 102cm wys.

Ty do najkrótszych nie należysz, więc obstawiam, że będzie Ci wygodnie na tej wysokości.

 

A najlepiej wpadnij do mnie i się przymierz :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pojechałam z mężulem kupić jakąśtam rurę do kominka, a zamówiłam drzwi do kabiny :) Po prostu w sklepie "rurowym" na blacie leżała ulotka, że firma "Aquaform" (pierwsze słyszę :roll: ...), ma do końca pażdziernika promocję na drzwi i kabiny. Podpytałam, luknęłam w katalog -no i zamówiłam -będą kosztować 900zł :o (a prawie identyczne z koła są po 1700 :evil: ). Więc jest to mój pierwszy poważny zakup "po omacku" -bez oglądania i dotykania. mam nadzieję, że dobrze zrobiłam, facet mnie uspokoił, że to niemiecka firma od lat na rynku -nie jakaś "chińszczyzna". Szkło bezpieczne, pokryte jakąś powłoką "łatwoczyszczącą". Cała kabina wygląda tak (same drzwi są to te z uchwytem:

http://www.aquaform.eu//files/aquabrand/upload/produkty/plik2/glass_uchylne_428x574.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia, to naprawdę dobra firma, mniej może znana na naszym rynku niż Koło czy Roca czy Cersanit ale wiem ze słyszenia że dobra. Popatrz sobie na ich stronę net.

 

A drzwi super. Ja swoje na macanie też nie brałam :wink: i kupiłam, nawet jeszcze z opakowania nie wyjęłam :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...