Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie 6 tylko powinno zamknąć się w 6.Powinno się zamknąć oznacza zawsze ,że nigdy się nie zamyka,więc przyjąłem 7

NIe było takich mrozów w zeszłym roku mówisz,ale to ,że w tym roku zima zaczęła się w styczniu to już zapominasz.Do stycznia była wiosna.Raptem 10 dni mrozu mocnego i już piszą ojojoj ,ale mrozy ,no straszny sezon.W taki sezon nie dziwne ,że pompą wyjdzie drożej niż normalnie.To jest póki co bardzo łagodny sezon jeśli chodzi o temperatury.

 

 

fajnie liczysz - lepiej od razu przyjmij 8 tys, mysle ze slowo "powinno" majace dla ciebie margines 1 tys "powinno " miec margines 2 tys :)

wtedy COP juz naprawde jak z produktow z PRC wyjdzie

 

 

ale zeby utrudnic ta dyskusje zmieniam zdanie - moje zuzycie zamknie sie wynikiem ponizej 6 tys KWh, bo juz takich mrozow nie bedzie a przy sredniej temp luty/marzec i kwiecien okolo 0 st - zuzywam 25-30 KWh - wiec do polowy kwietnia zuzyje srednio 1700 KWh - (potemjuz pewnie sie PC nie bedzie zalaczac)

a w takim razie moje zuzycie zamknie sie ponizej 5 tys KWh

a to da COP min 2,8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a w takim razie moje zuzycie zamknie sie ponizej 5 tys KWh

a to da COP min 2,8

 

A ja Ci tego bardzo życzę!

Pamiętaj o Nas i podziel się wynikami na koniec sezonu w kwietniu. Jesteś świetny przykładem do porównań ponieważ 1 rok grzałeś na prąd i znasz dokładnie zapotrzebowanie domu na kWh i teraz łatwo z tego wyciągnąć COP dla PC PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pigeon napisałeś ,że powinno się zamknąć ,więc ja napisałem ,że z reguły to co powinno się nie zamyka i wyjdzie COP 2

Teraz zmieniasz zdanie i liczysz,że może wyjdzie poniżej 5tys kwH więc COP 2.8.

A mieliśmy wiosnę i 10dni siarczystych mrozów tylko

Tak czy inaczej COP 3 jest dla powietrznych (średnio licząc za sezon) nie osiągalny.Stąd jeśli ktoś ma gaz to nie ma nad czym się zastanawiać.Tylko gaz(jeśli chce bezobsługowo)Jak nie ma gazu i chce bezobsługowo to ma ból

EDIT I jeszcze coś -pierwszy sezon najgorszy.Gdybyś teraz (drugi sezon) grzał prądem,to nie wyszłoby 14tys kWh t,ylko pewnie maks 12tys KWH ,albo mniej.Więc inaczej mówiąc-gdyby postawić w obecnym sezonie identyczny dom obok twojego i dać w nim elektrykę zużyłbyś pewnie maks 12tys kwh (a sądze ,że mniej)jeśli więc zużyjesz teraz 6tys to COP i tak wyjdzie 2.

Dodatkowo w zeszłym roku zima od listopda była.Teraz wiosna i tylko 10dni dużych mrozów.

COP2 to maks bracia dla powietrznych.Tych drogich.

I teraz pytanie czy chińczyki za 8tys zamiast 25 też mają COP 2 bo taka jest fizyka i tego nie przeskoczy , a ich cena wynika z braku marki i wszystkich narzutów po drodze,czy też mają COP1 i ich zakup jest bezsensem

Edytowane przez tomek131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pigeon napisałeś ,że powinno się zamknąć ,więc ja napisałem ,że z reguły to co powinno się nie zamyka i wyjdzie COP 2

Teraz zmieniasz zdanie i liczysz,że może wyjdzie poniżej 5tys kwH więc COP 2.8.

A mieliśmy wiosnę i 10dni siarczystych mrozów tylko

Tak czy inaczej COP 3 jest dla powietrznych (średnio licząc za sezon) nie osiągalny.Stąd jeśli ktoś ma gaz to nie ma nad czym się zastanawiać.Tylko gaz(jeśli chce bezobsługowo)Jak nie ma gazu i chce bezobsługowo to ma ból

EDIT I jeszcze coś -pierwszy sezon najgorszy.Gdybyś teraz (drugi sezon) grzał prądem,to nie wyszłoby 14tys kWh t,ylko pewnie maks 12tys KWH ,albo mniej.Więc inaczej mówiąc-gdyby postawić w obecnym sezonie identyczny dom obok twojego i dać w nim elektrykę zużyłbyś pewnie maks 12tys kwh (a sądze ,że mniej)jeśli więc zużyjesz teraz 6tys to COP i tak wyjdzie 2.

Dodatkowo w zeszłym roku zima od listopda była.Teraz wiosna i tylko 10dni dużych mrozów.

COP2 to maks bracia dla powietrznych.Tych drogich.

I teraz pytanie czy chińczyki za 8tys zamiast 25 też mają COP 2 bo taka jest fizyka i tego nie przeskoczy , a ich cena wynika z braku marki i wszystkich narzutów po drodze,czy też mają COP1 i ich zakup jest bezsensem

 

zmienilem zdanie - tak z przekory - poniewaz twoje reguly co do zamykania sie "czegos" w okreslonym wymiarze nie maja tu zastosowania - przyjolem 6 tys juz z lekka gorka - i na tym powinines bazowac, a nie dorabiac ideologie do kwestii co powinno ale nie darady

 

zeszly sezon to byl drugim grzanym sezonem - pierwszym grzanym bylo - jak dom byl konczony , docieplany - karton gipsy itd

nawet nie wspomne tamtego zuzycia bo by mnie znow glowa rozbolala

 

reasumujac mysle, ze powinines przyjmowac opinie innyc forumowiczow bardziej dokladnie - bo wielu wie co mowi. (np ja w sprawie mojego zuzycia)

 

czy tylko gaz - niekoniecznie ... powiem tylko, ze moj kuzyn - grzal gazem ze zbiornika - teraz ma sieciowy i jak popatrzylk na moja PC to juz kombinuje jak tu tego abonamentu nie placic - "pewnie" nie umie liczyc :(

 

podbijajac kwestje oplacalnosci - kupilem pompe powietrzna specjalnie aby mi sie splacila po niecalych 4-6 latach - mysle ze to bardzo malo - a wynika to z tego iz nikt nie uwzglednia ze ja mozna tez uzywac w lato (z niesamowitym copem) np do podgrzewania basenu - co ja bede robil

 

dodatkowo nikt nie wspomnial - ale ci bardzo, bardzo zainteresowni moga kupic kazda PC powietrzna z 20-30% znizka od cennika i jeszcze na 8% VAT - wtedy kalkulacje kotlowni z gazem i PC juz nie sa tak odlegle

 

ale wracjac do tematu - to watek o PC powietrznych wiec nalegam trzymajmy sie go i nie dywagujmy co do zasadnosci PC - od tego masz wiele innych watkow - typu:

pompa ciepla to sciema

nie kupie pompy ciepla

PC czy gaz- a moze wegiel - bo wegiel to chyba jeszcze lepiej od gazu wychodzi

Edytowane przez pigeon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie o różnych rzeczach, ale ja chciałbym zapytać użytkowników Altherm o jedną rzecz - koszty przeglądów gwarancyjnych PC wraz z instalacją CO.

Ile Was to kosztuje?

Co wchodzi w skład takiego przeglądu?

U mnie sytuacja jest taka, że koszt przeglądu stanowi ok 28% kosztów ogrzewania. Jeżeli doliczę do tego koszt przeglądu rekuperatora to wychodzi ok 30%. Czyli do kosztów ogrzewania muszę doliczyć te 30% i z pięknej królewny robi się kopciuszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie o różnych rzeczach, ale ja chciałbym zapytać użytkowników Altherm o jedną rzecz - koszty przeglądów gwarancyjnych PC wraz z instalacją CO.

Ile Was to kosztuje?

Co wchodzi w skład takiego przeglądu?

U mnie sytuacja jest taka, że koszt przeglądu stanowi ok 28% kosztów ogrzewania. Jeżeli doliczę do tego koszt przeglądu rekuperatora to wychodzi ok 30%. Czyli do kosztów ogrzewania muszę doliczyć te 30% i z pięknej królewny robi się kopciuszek.

A gdyby jedynym kosztem ogrzewania był serwis to też byłoby źle.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie to pytałem podczas zamawiania pompy, czy będą jakieś obowiązkowe - płatne przeglądy i odp była, że nie.

Jak trzeba to podjadą i podregulują/sprawdzą co trzeba bo i tak na moim terenie często się pojawiają.

i co uwierzyłeś że przyjadą i podregulują sprawdzą za free?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

czytając różne posty często można się naciąć na kogoś co wypisuje różne bzdury, dlatego do zainstalowanej pompy ciepła zrobiłem wizualizację z możliwością wglądu w dane wstecz, aby zobaczyć jak to jest naprawdę. dom zasiedłono w połowie stycznia (a budowano go od sierpnia), więc dane nie są na razie powalające. urządzenie to najnowsza wersja pompy ciepła hitachi

 

wszystko można zobaczyć pod adresem:

 

http://www.telekontrola.pl/monitor/pc1/index.php

 

najlepiej wykresy widać w firefoxie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

czytając różne posty często można się naciąć na kogoś co wypisuje różne bzdury, dlatego do zainstalowanej pompy ciepła zrobiłem wizualizację z możliwością wglądu w dane wstecz, aby zobaczyć jak to jest naprawdę. dom zasiedłono w połowie stycznia (a budowano go od sierpnia), więc dane nie są na razie powalające. urządzenie to najnowsza wersja pompy ciepła hitachi

 

wszystko można zobaczyć pod adresem:

 

http://www.telekontrola.pl/monitor/pc1/index.php

 

najlepiej wykresy widać w firefoxie

No fajne to ;)

Chyba jesteśmy sąsiadami ;)

Ja też z gminy Szemud :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

czytając różne posty często można się naciąć na kogoś co wypisuje różne bzdury, dlatego do zainstalowanej pompy ciepła zrobiłem wizualizację z możliwością wglądu w dane wstecz, aby zobaczyć jak to jest naprawdę. dom zasiedłono w połowie stycznia (a budowano go od sierpnia), więc dane nie są na razie powalające. urządzenie to najnowsza wersja pompy ciepła hitachi

 

wszystko można zobaczyć pod adresem:

 

http://www.telekontrola.pl/monitor/pc1/index.php

 

najlepiej wykresy widać w firefoxie

 

Czy ta pompa chodzi w G11?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...