Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Z tym chłodzeniem podłogi to bym się tak nie cieszył zbytnio...

 

Tak, wiem. Masz 100% racji. Doskonale zdawałem sobie sprawę, że zimno będzie tylko przy podłodze. W końcu zimne powietrze zalega na dole... Tak jak pisałem wcześniej, te 900 zł różnicy w cenie mojej pompy w porównaniu z tą, która tylko grzeje nie było już dla mnie aż tak istotne. Wiem, że w takiej instalacji jak moja raczej powinienem zamontować fancoile, ale to droga zabawa. Wobec tego troszkę poeksperymentuję latem, jak nic z tego nie wyjdzie - nie będę płakać :)

Dziękuję za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem. Masz 100% racji. Doskonale zdawałem sobie sprawę, że zimno będzie tylko przy podłodze. W końcu zimne powietrze zalega na dole... Tak jak pisałem wcześniej, te 900 zł różnicy w cenie mojej pompy w porównaniu z tą, która tylko grzeje nie było już dla mnie aż tak istotne. Wiem, że w takiej instalacji jak moja raczej powinienem zamontować fancoile, ale to droga zabawa. Wobec tego troszkę poeksperymentuję latem, jak nic z tego nie wyjdzie - nie będę płakać :)

Dziękuję za informacje.

zdrowe podejście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

czy to normalne, ze przy bardzo krotkim mrygnieciu pradu resetuje sie ustawienie godziny i dnia tygodnia (Daikin Altherma 14kw)?

 

Pozdrawiam

 

EDIT: Na stronie http://www.daikinac.com/residential/altherma-faq.asp?sec=products&page=53#q36 znalazlem pytanie i odpowiedz:

 

What happens to the clock when a power supply failure occurs?

A power failure exceeding one hour will reset the clock.

 

jednak w moim przypadku reset zegara nastepuje doslownie po mrygnieciu pradu. Czy konfiguracja pamieci urzadzenia jest czyms co sie konfiguruje czy moze problemem jest jakas bateria w samej Althermie?

Edytowane przez GrZeCh1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

W zasadzie tak. Masz sygnał wyjścia trybu chłodzenia oraz jak zakupisz dodatkową płytkę dostaniesz sygnał wyjścia on/off oraz sygnał alarmu.

Zdejmij obudowę przednią hydroboksu. Te wyjścia są pokazane i opisane na schemacie wydrukowanym na wewnętrznej stronie obudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam serdecznie,

 

jesli chodzi o resetowanie dnia i daty to mam miec wymieniony sterownik. Tym razem mam inny problem. W zwiazku z tym, ze zbliza sie termin mojej przeprowadzki (zapewne aktualne mrozy maja tez cos z tym wspolnego) proby ogrzania domu (do tej pory utrzymywalem temperature rzedu 20 stopni) zakonczyly sie niepowodzeniem. Czy moge prosic o wskazowki co moze byc powodem tego, ze pomimo ustawiania wyzszej temperatury zadanej na sterowniku sprezarka wlacza sie okazjonalnie (jesli chodzi o grzanie wody uzytkowej to wszystko przebiega normalnie). Zdaje sobie sprawe, ze jest to dosc ogolne pytanie jednak nie wiem od czego zaczac rozwiazywanie mojego problemu. Probowalem nastawy sterownika z tej strony tego watku:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?95197-Altherma-DAIKIN/page6

 

jednak w zaden sposob nie zmienila sie praca pompy (miejsce instalacji to granica miedzy wojewodztwami lubuskim i zachodniopomorskim). Aktualnie gdy mierze temperature wewnatrz domu utrzymuje sie ona na poziomie 19.1-19.5 stopnia (czujnik temperatury i wilgotnosci DHT22 podpiety pod plytke do zabawy elektronika). Dom ma 173 m^2 powierzchni uzytkowej, na 80% podlog polozona jest deska barlinecka (temperatura przez ww. czujnik mierzona jest przy podlodze w kuchni gdzie sa polozone plytki). Temperatury dzisiaj na zewnatrz byly okolo -9 do -6 stopnia C.

 

Z gory dziekuje za pomoc

 

EDIT: Altherma LT 14kw 3 fazy (zew. i wew.). Dom wedlug projektu Faworyt 2 (http://www.mgprojekt.com.pl/faworyt-2). Ogrzewanie wylacznie podlogowe (bez garazu)

Edytowane przez GrZeCh1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...