Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam,

 

posiadam pc HT 16KW, trójfazowa. Pompa grzeje wodę do 70stopni do drugiego odszraniania i potem obroty sprężarki spadają i nie ma wydajności ciepła. Aby ten problem wyeliminować, muszę wyłączyć prąd i włączyć ponownie i wówczas pc działa znowu prawidłowo około 3 godz. I tak w kółko. Na displayu nie ma żadnych błędów, service Daikina też nie wykrył żadnych błędów, czy ktoś może miał takie problemy z tą PC. za wszelka pomoc będę wdzięczny.

 

Värmepumpsägare On ma taką 14, może Ci jakoś pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dziękuje za odpowiedz, nie za bardzo wiem o jakie czujniki chodzi, bo wszystkie czujniki są zabudowane w pompie, które są sterowane całym oprogramowaniem pompy. Mam sterownik pokojowy na ścianie DAIKINA i tam jeśli nastawię temp. 21 stopni, to pompa powinna być na 100% mocy, aby ogrzać podłogę i uzyskać temperaturę. W moim przypadku pompa nie osiąga tej temperatury, bo traci na mocy po ok. od 2-3 godzin. po zresetowaniu znowu działa na pełnej mocy. Zaden błąd na sterowniku nie wyświetla się. Przeczyściłem styki i czujnik pompy wody, bo wydaje mi się, że powrót nie nadążał za temperaturą wody i dlatego sprężarka obniżała moc. Proszę o rady, dziękuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko podłogówka, powierzchnia 195 m2, i do tego jest zainstalowany zbiornik buforowy 300l

 

No mają rację, przegięcie z tą HT i to 16 kw do takiej podłogówki, potrzebujesz fachowej porady, ale puki co zmniejsz temperaturę do takiej jaką potrzebujesz by podłoga dobrze grzała, pewnie gdzieś przed 40 stopni.

Taka HT to raczej dla mnie na grzejniki chodź 16kw to i tak za dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znamy całego aspektu sprawy, ale z tych szczątkowych informacji można wnioskować, ze klient został po prostu brzydko ostrzyżony:( Bardzo droga pompa, bufor i to do domu, który ma 100% podłogówki:o Oczywiście nie wiemy co to za dom, jakie ocieplenie, ale zakładam, że to dość nowa konstrukcja, bo nie słyszałem żeby ktoś dawał 100% podłogówki w latach 90-tych:confused:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ale jeszcze dodam, dwa miesiące temu miałem przegląd pompy i po tym przeglądzie kilka razy pompa się wyłączyła z uwagi na za powierzenie, za szybko dopuścili wodę do układu. Myślę że od tamtego czasu coś się zaczęło sypać. Powiedzcie jak prawidłowo odpowietrzyć cały układ aby wyeliminować za powierzenie i jak nadal będą skoki ciśnienia to zabiorę się za naczynie.

 

Zacznij od naczynia. Lekko i szybko wciśnij zaworek od powwietrza i zobacz czy nie poleci woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem.... wieksze zapotrzebowanie na CWU?

 

Przy -20*C to max oddana moc to 9,3kW, 10.0kW i 10,4kW, ale przy -2*C to juz 9,62kW, 12kW i 13,3kW.... ( wszystko przy 65*C na wyjsciu )

 

A wiec dla domu o b. duzym zapotrzebowaniu moze to miec sens...a w najzimniejsze dni zrekompensuje ubytek mocy grzalkami ktore mozna

zainstalowac ( nie ma ich w standardzie ). Ale jaki nowy dom potrzebuje 16kW ?

 

HT jest o wiele drozsza od LT,

Aktualny cennik znajdziesz w necie :)

 

Zasobnik CWU 260L lub 200L

 

Znalazłem, strasznie drogo, byłem ciekaw bo pewien gość mi wycenił na 25 tyś plus montaż, raz że zakładałem że się pomylił a dwa że się nie mogłem go doprosić o konkretu itd., teraz to nie istotne oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu bardzo dużych wahań ciśnienia to powód był prozaiczny. Mianowicie ciśnienie gazu w naczyniu przeponowym było za wysokie. Nie wiem jeszcze dlaczego po dwóch latach wzrosło do 2 barów a dalej hydraulik dorzucił swoje 3 grosze i dopompował naczynie do 4 barów :o. Na zimnej instalacji ustawiłem ciśnienie w naczyniu na 1,2 bara, odpowietrzyłem i pompa śmiga bez żadnych wahań ciśnienia na 1,4 bara.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 jest ok. Ja dwa lata jechałem na 1,8 - 2 ale ustawiłem teraz na 1,4 i jeszcze sprawdzam czy naczynie przeponowe działa poprawnie. W pierwszym roku użytkowania zauważyłem ze pompa lepiej chodzi na wyższym ciśnieniu bo na 1,4 niekiedy wywalal błąd przepływu a na 1,8 śmigało bez żadnych problemów. Tyle z praktyki mogę napisać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak na pałę ustawiłem, mam stary zbiornik który chodził na węglowym, ale dobry to został, jest na 2 i tak się trzyma, z tego co piszesz to by wynikało że gdybym zwiększył np. do 3 to zmniejszyła by się różnica między zasilaniem a powrotem, teraz mam 5,5 - 7 stopni jeśli na zewnątrz jest wyższa temperatura, ale pewien nie jestem czy czegoś nie zepsuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 jest ok. Ja dwa lata jechałem na 1,8 - 2 ale ustawiłem teraz na 1,4 i jeszcze sprawdzam czy naczynie przeponowe działa poprawnie. W pierwszym roku użytkowania zauważyłem ze pompa lepiej chodzi na wyższym ciśnieniu bo na 1,4 niekiedy wywalal błąd przepływu a na 1,8 śmigało bez żadnych problemów. Tyle z praktyki mogę napisać.

Jeśli w układzie znajduje się czujnik ciśnienia, to należy sprawdzić w dokumentacji urządzenia wartość progu zadziałania i zalecane ciśnienia robocze.

Układ ma być niezawodny, a balansowanie na granicy zadziałania któregokolwiek z zabezpieczeń tego nie gwarantuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak na pałę ustawiłem, mam stary zbiornik który chodził na węglowym, ale dobry to został, jest na 2 i tak się trzyma, z tego co piszesz to by wynikało że gdybym zwiększył np. do 3 to zmniejszyła by się różnica między zasilaniem a powrotem, teraz mam 5,5 - 7 stopni jeśli na zewnątrz jest wyższa temperatura, ale pewien nie jestem czy czegoś nie zepsuję

Różnica temperatur pomiędzy zasilaniem i powrotem zależy od grzewczej i przepływu, a nie od ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w układzie znajduje się czujnik ciśnienia, to należy sprawdzić w dokumentacji urządzenia wartość progu zadziałania i zalecane ciśnienia robocze.

Układ ma być niezawodny, a balansowanie na granicy zadziałania któregokolwiek z zabezpieczeń tego nie gwarantuje.

 

Ja napisałem na przykładzie althermy gdzie zabezpieczenie jak rozumiem jest po przekroczeniu 3 barów. Szczerze mówiąc nie sprawdzałem w instrukcji jakie powinno być ciśnienie robocze ale instalator zalecał przedział 1,4 -1,8 wiec pisząc 1.8 trzymałem cisnienie wyżej gdyż przy 1,4-1,5 wywalal mi błąd przepływu a na 1,8 pompa działała bezproblemowo. Obecnie po małej awarii naczynia przeponowego ustawiłem 1.4 i tak zostawiłem, śmiga bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...