Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 1 month później...

Witam

Mam małe pytanko do znawców DAIKINA.

czy zakup nowej PC z 2009 roku Athermy 8 KW to dobry wybór? dla domu o powierzchni ok 120 mk, gdzie 70% to grzejniki.

oczywiscie atherma miał by pracowac z juz zainstalowanym piecem na pellet.

Modele jednostek to:

Jednostka zewnętrzna: ERHQ008ADV39

Jednostka wewnętrzna: EKHBH008AA9WN, 400 V 13A.

czy możecie napisac coś o tym modelu.

 

Pozdrawiam Seba

Edytowane przez sebapulawy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór jakiejkolwiek pompy LT pw do grzejników z definicji nie jest dobry.

Wszystko zależy od temp. zasilania i mądrego połączenia z kotłem, by wykorzystać maksymalnie pc.

 

Co do samej pompy - to dość stary model i wszystko zależy od ceny.

Bodajże na przełomie 2010/2011 roku pojawiła się już seria B

Tych małych AD zamontowaliśmy wówczas kilkanaście. Pracują bez zarzutu do dzisiaj i pewnie dalej będą pracować.

Zresztą hulają pompy AA z 2007 roku

Ale co nowa pompa, to nowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nowe, nieużywane, w 100% sprawne urządzenie to czemu nie. Zależy od własnego portfela

Za nówkę 2015 zapłacisz ponad 2x tyle.

Pozostają tylko dwie kwestie

pierwsza - gwarancji, której nie będziesz miał.

druga - części zamiennych - Daikin zapewnia części przez 15 lat od zaprzestania produkcji danego modelu, więc pod koniec eksploatacji, teoretycznie możesz mieć problem, bo ten model od 5 lat nie jest już produkowany.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak nowe nie używane...

A powiedz mi ta pompa na inwerterze?

Czyli reasumując brac czy nie?

Daikin tylko ma na inverterze.

Decyzję musisz podjąć sam.

Oprócz samego zakupu (bo nie wiem kto sprzedaje) musisz jeszcze dograć sobie sprawę montażu, rozruchu i późniejszego serwisowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn może źle napisałem, mam znajomego co się tym zajmuje, lecz chciał bym wiedzieć jak wygląda to w innych firmach.

A może warto dołozyc i zakupić: POMPA CIEPŁA DAIKIN ALTHERMA MODEL ERHQ016AAV3 Z HYDROBOXEM MODEL EKHBH016AB6V3, UŻYWANA,?

Bo rozumiem że nawet ten straszy model będzie lepszy niż np. meeting? czy inny chińczyk ?

znalazłem tez cos takiego: http://allegro.pl/klimatyzator-pompa-ciepla-daikin-i5196705146.html

niby rok produkcji 2010 ..,.

Edytowane przez sebapulawy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś puenty.

Tego typu "biznesy" z używanym czy starym/nowym sprzętem są dla ludzi, którzy są świadomi tego co kupują, jak to zamontują, jak to będzie działać i czego mogą się spodziewać.

Ty błądzisz po aukcjach internetowych, (szukając jak najtańszych), ja dziecko we mgle.

Szukasz nazwy i niskiej ceny, jakiś znajomy co nie zajmuje się pompami ciepła ma Ci to zamontować nie wiadomo za ile i jeszcze oczekujesz, że ktoś Ci powie, że będzie git i warto.

Ale tak to nie działa.

Jeszcze dobrze nie zaczniesz grzać, a już będziesz pisał jaka to ta pc pw, którą doradzili Ci kupić jest do d...y

Dlatego kup tego nowego chińczyka co Ci chodzi po głowie.

Tyle w temacie

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by pisać i pisać.

Tak po krótce.

Wyższa sprawność, obniżenie dolnej granicy grzania, wyższe temp. uzyskiwane z samej pc w niższych temp. zewnętrznych (zmiany w układzie chłodniczym), w małych modelach zupełnie nowa konstrukcja agregatu bez tacy dolnej, głębsza modulacja mocy i obniżenie dolnej granicy mocy modulacji z dostosowanie do sprawności sezonowej, zupełnie nowa sprężarka w modelach C, elektroniczna pompa obiegowa z płynną modulacją mocy utrzymująca stałą zadaną dt na układzie grzewczym, o wiele bardziej zaawansowane sterowanie, wbudowany licznik energii, miernik przepływu, podgląd wszystkich temp., możliwość wpięcia dwóch impulsowych liczników energii elektrycznej, sterownik podświetlany z polskim menu, możliwość zdalnego sterowania (rezystancja, 0-10V, Modbus), możliwość pracy i sterowania w kaskadzie (sekwencer)

No i design - mniejsze i ładniejsze hydroboksy i agregaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witam,

Próbuję ustawić podgrzewanie ciepłej wody i mam problem. Teraz kiedy na zewnątrz jest ciepło i nie chodzi ogrzewanie, wyłączyłam grzałkę w zbiorniku (200l) i zaprogramowałam podgrzewanie wody w godz. 13-15 (z uwagi na II taryfę) do 49 st.C. Chciałam sprawdzić do jakiej temperatury pompa nagrzeje wodę w ciągu tych 2 godz. Nie wiem co zrobiłam nie tak, ale pompa wyłącza się po ok. 1 godz. a woda nie przekaracza temp. 42 st.C. Proszę o podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle się wyraziłam. Zmieniłam ustawienie z 4-03 z 3 na 0. Nie wiem dlaczego po ok. 1 godz. pompa się wyłącza (ale znaczek prysznica jest do godz. 15 tak jak mam zaprogramowane). Woda ma temp. 42 st.C więc do godz. 15 (mając jeszcze godzinę) powinna osiągnąć 49 st.C.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...