Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Punkt równowagi jest w nastawach serwisowych, a więc do ustalenia z wykonującym rozruch.

Dolna granica nastawy PC to 25 stopni. Jeśli jest taka nastawa, to pompa wejdzie w tryb pc jak tylko na powrocie osiągnie 18 stopni. Przy niższych nastawach zasilania Altherma będzie pracowała w trybie grzałki.

Przy czym możliwość nastaw poniżej 25 też trzeba ustawić serwisowo.

Co do liczby uruchomień, nie do końca te ilości są zawsze poprawne i licznik potrafi wariować.

Sam zweryfikuj, raczej nieprawdopodobne.

 

edycja

A jaką masz pompę i do jakiej wielkości domu dobraną?

Edytowane przez clarnet
uzupełnienie wpisu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Co do liczby uruchomień, nie do końca te ilości są zawsze poprawne i licznik potrafi wariować.

To jest dość ciekawe, jest na to jakieś logiczne wytłumaczenie?

 

Dla mnie licznik to licznik, algorytm dość banalny w rodzaju: ilosc_startow=ilosc_startow+1 przy każdym załączeniu.... (zapis nie_matematyczny oczywiście)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8kw na 100m2.

Ostatnie 24h pompa chodziła w trybie pogodowym plus harm. Liczba załączeń sprężarki 1, krzywa dość płaska ale zasilanie 26-27 było. Pobrana energia 8kwh.

Cały czas ucze się tego urządzenia ale nadal jestem pod wrażeniem.

Jeśli pompa będzie miała temp zasilania ustawioną powiedzmy na 22stopnie to będzie chodzić tylko na grzałce tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co tam namieszałeś w ustawieniach, bo nastawy poniżej 25 stopni są do ustawienia z poziomu serwisu.

Skonsultuj to ze swoim serwisantem, który Ci uruchomił pompę. Tam jest z kilkadziesiąt parametrów, a część z nich ze sobą powiązana i nie powinno ich się zmieniać wybiórczo.

Ponadto nie szukaj "złych" ustawień, w których pompa pracuje nie tak jak chcesz, tylko tych "dobrych" :)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne ustawienia jakie "dotykalem" to te z trybem pracy pompy. A tryby są cztery. No i jeszcze temperaturą zasilania się pobawilem. Nie szukam tez zlych ustawien, tylko ciekawi mnie dlaczego sprezarka startuje tyle razy przy zasilaniu niezaleznym od pogody czy innych termostatow.

Przy trybie podlogowym sobie pieknie moduluje a przy trybie bezwzglednym tez moduluje ale liczba uruchomien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie odczyty znów martwią: sterowanie pogodowe, na 18h pracy pompy sprężarka pracowała 9h ale uruchomiała się przy tym 103 razy. Szkoda sprzętu

 

Czyli jak to zwykle powtarzam dobra pompa (w tym przypadku Daikin) to zaledwie połowa sukcesu druga połowa to cała reszta od montażu pompy po inst. ogrzewania z sterowaniem itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Miałem podobny problem z moją pompą, też miała dość dużo startów, okazało się, że winne są czujniki pokojowe. Odcinały wszystkie obwody a pracował tylko jeden, w pomieszczeniu technicznym. Pompa pracowała z bardzo małą ilością wody, która szybko się schładzała i powodowała załączenie sprężarki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z moją pompą, też miała dość dużo startów, okazało się, że winne są czujniki pokojowe. Odcinały wszystkie obwody a pracował tylko jeden, w pomieszczeniu technicznym. Pompa pracowała z bardzo małą ilością wody, która szybko się schładzała i powodowała załączenie sprężarki.
Standardowa sytuacja: sprzedać klientowi automatykę do podłogówki za 3-4 tysiące a potem niech to odłączy bo szkodliwe dla pompy... Co drugi w branży to naciągacz albo ignorant... Dziwię się tylko inwestorom czytającym to forum, wszystko było wielokrotnie omawiane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow, wihajster, aż tak źle?

to który z nas dwóch to ten naciągacz :lol:

Ale masz rację. Też dziwię się inwestorom, ale trochę z innego powodu.

Nie trzeba czytać setek stron postów forum.

Przecież ta czy inna pompa nie spadła z nieba do kotłowni i sama się nie zamontowała.

Ktoś ją dobrał, zamontował, skonfigurował, uruchomił i to jest właściwa osoba do rozwiązania problemu czy pomocy w codziennej eksploatacji.

Tutaj na forum padło nawet tego typu stwierdzenie - mój instalator nie za bardzo się zna, bo od klimy i dopiero zaczyna z pompami, więc nie wie co może być nie tak.

???

A co do tego przypadku - skoro było już dobrze (pisał trochę wyżej, że raz na dobę i super, hiper), a teraz jest źle, to... czarów nie ma. Coś się zmieniło.

Albo coś namieszane z ustawieniami - najbardziej prawdopodobne

Albo coś z instalacją - nie do końca przemyślana pod kątem współpracy z pc

Albo coś pompą lub z jej softem - są wtedy odpowiednie procedury serwisowe do diagnostyki, resetu liczników i przeprogramowania płyt głównych jednostek.

Zawsze trzeba pamiętać o jednym - czarów nie ma :)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisz Piotrze, nie da się przeczytać 100% wątków. U 2 moich znajomych zainstalowano w ten sposób i działa. Ale oni nie czytają forum i nie zwracają uwagi na ilość startów sprężarki czy zużycie prądu. Generalnie sterowniki to rzeczywiście 'najdroższe termometry' na rynku :), chociaż przydały się w sypialniach :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow, wihajster, aż tak źle?

to który z nas dwóch to ten naciągacz :lol:

"Uderz w stół" -sorry, to tak żartobliwie ;)

Ale masz rację. Też dziwię się inwestorom, ale trochę z innego powodu.

Nie trzeba czytać setek stron postów forum.

Masz rację, nie trzeba czytać setek stron na forach ani w ogóle czytać. "Wystarczy" mieć trochę farta i trafić na kompetentnych ludzi, hehe, bardzo proste..

Dotyczy każdej dziedziny życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisz Piotrze

Tak, "wim".

Już dawno dotarło do mnie, że większość osób działa nieracjonalnie i mało świadomie, dla nich zawsze drożej=lepiej, no i szwagrowi można się pochwalić, sąsiadom również ;).

Jeśli ich stać na dodatkowe koszty inwestycji POGARSZAJĄCE parametry instalacji i ZMNIEJSZAJĄCE trwałość sprężarki, to cóż, zawsze można znaleźć dobrą stronę takiego działania: serwis zarobi więcej. Ja mogę im tylko współczuć, ale to nie moja sprawa.

 

PS

Apropos automatyki do podłogówki, wszystkich moich klientów którym montowałem pompy odradziłem te dodatki i są zadowoleni, było kilka upartych osób ale i one po roku czy dwóch sezonach wywaliły to wPISdu - zostały tylko kable do zatynkowania po "ozdobach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...