Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

poczytałem ten wątek i rzeczywiście-duża ilość cykli start/stop w Daikinach to dość częsta sytuacja. Sam inwerter może pracować w takim rytmie-natomiast sprężarka chyba niekoniecznie...

Porównując awarie D i P to naprawdę jeszcze nie wyczytałem o uszkodzonej sprężarce w panasie -a przecież jest tu znacznie więcej ich użytkowników.

Nie wiem jak będzie w przyszłości , ale jak dla mnie Panas jest na duuużym plusie...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie Panasonic też na +, szczególnie, jeśli popatrzeć np. na zużycia dobowe w grudniu doktoranta:

 

Pierwsze to kWh, a drugie to średnia dobowa temperatura.

22 -3.0

45 -4.0

34 -1.0

65 -1.0

34 -3.0

40 -4.0

37 -1.0

33 1.0

Mniej więcej tak. Te 65 to cały dzień chodziła na krzywej +3

 

w ogóle ciekawe jestem ile pompa pochłonęła przez cały zeszły sezon (chyba, że przeoczyłem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz gdzieś babole instalacji.

na 99% winą uszkodzonej sprężarki jest człowiek który instalował pompę ciepła.

Widać to po tym że pmopa się popsuła( to jest dziwne!) i ilości uruchomień.

wrzuć zdjęcia instalacji do posta, opisz dom, najpierw trochę się niektórzy popastwią i usłyszysz że "lepiej było grzać prądem" ale to są .....

wrzuć fotki zobaczymy co tam u Ciebie trzeba poprawić.

Witam,

Na co szczególnie zwrócić uwagę przy robieniu zdjęć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę:)

https://photos.app.goo.gl/jUF46gAVAt3AIozf2

Tragedia?:) Kto to robil? Zadna tajemnica: https://airengineering.pl/ :/ Masakra. Zero wiedzy!

 

Ok, wszystko widzę masz wpiętą pompę ciepła do instalacji podłogowej z siłownikami bez sprzęgła/bufora(co najmniej 50L).

W takiej sytuacji musisz albo zamontować sprzegło/bufor albo wywalić siłowniki i dać jeden termostat na cały dom który będzie uruchamiał pompę.

Siłowniki do podłogówki były montowane od razu czy potem po pompie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wszystko widzę masz wpiętą pompę ciepła do instalacji podłogowej z siłownikami bez sprzęgła/bufora(co najmniej 50L).

W takiej sytuacji musisz albo zamontować sprzegło/bufor albo wywalić siłowniki i dać jeden termostat na cały dom który będzie uruchamiał pompę.

Siłowniki do podłogówki były montowane od razu czy potem po pompie?

Sprzęgło było, ale za namową chyba Clarneta zostało usunięte:)

https://photos.app.goo.gl/JF3eAXo51J2nZOB93

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło było, ale za namową chyba Clarneta zostało usunięte:)

https://photos.app.goo.gl/JF3eAXo51J2nZOB93

 

Bo to za małe było.

miało max 5L.

a potrzebujesz z 50L lub więcej.

Zamiast wywalać trzeba było zmienić i to na większe ..... gdzie teraz ten clarnet jak za sprężarkę trzeba płacić. ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duża liczba uruchomień sprężarki może być z tym związana?

Oczywiście że Twoja pompa pracuje w gorszych warunkach a mogłaby w lepszych. Czy to się przyczyniło aż w takim stopniu do padnięcia sprężarki to wątpię, pewnie pomogło ale nie wykluczam innych powodów.

Z błędów wykonawczych to masz popularne niestety łączenie miedzi z kształtkami ocynkowanymi. Tego się NIE ROBI, ale działa. Przy poprawnym wykonaniu koszt wyższy o jakie 100 złotych więc "oszczędności" miałeś okrutne...

Z błędów "ideowych" to przy termostatach pokojowych musi być bufor, i to najlepiej "słusznych" rozmiarów. Sprzęgło wielkości 5 czy 50 litrów zapewni odpowiedni przepływ dla pompy ciepła ale to daleko do optymalnej pracy.

A wracając do POCZĄTKU, zbędne i szkodliwe te termostaty pokojowe są dla pompy ciepła, JAKIEJKOLWIEK. Dla kotłów to wsjo rawno, ale Ty nie masz kotła....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że Twoja pompa pracuje w gorszych warunkach a mogłaby w lepszych. Czy to się przyczyniło aż w takim stopniu do padnięcia sprężarki to wątpię, pewnie pomogło ale nie wykluczam innych powodów.

Z błędów wykonawczych to masz popularne niestety łączenie miedzi z kształtkami ocynkowanymi. Tego się NIE ROBI, ale działa. Przy poprawnym wykonaniu koszt wyższy o jakie 100 złotych więc "oszczędności" miałeś okrutne...

Z błędów "ideowych" to przy termostatach pokojowych musi być bufor, i to najlepiej "słusznych" rozmiarów. Sprzęgło wielkości 5 czy 50 litrów zapewni odpowiedni przepływ dla pompy ciepła ale to daleko do optymalnej pracy.

A wracając do POCZĄTKU, zbędne i szkodliwe te termostaty pokojowe są dla pompy ciepła, JAKIEJKOLWIEK. Dla kotłów to wsjo rawno, ale Ty nie masz kotła....

Czyli w skrócie na chwilę obecną "otworzyć" wszystkie termostaty? Tak? (do czasu instalacji sprzęgła - o ile się zdecyduję).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duża liczba uruchomień sprężarki może być z tym związana?

 

Często jest tak że masz otwarte 1 /2/3 obiegi podłogówki a to za mały zład wody żeby pompa mogła z tym pracować.

Nawet na minimalnych obrotach sprężarki te kilka otwartych sekcji nie odbierze ciepła które sprężarka produkuje i wtedy się wyłącza.

Za chwile woda w tych obwodach znów jest chłodna i sprężarka znów startuje.

i tak w kółko, aż do zgonu sprężarki.

Rozrusznik w samochodzie tez jest obliczony na pewną ilość startów i umiera, tutaj też pewna ilość startów spowoduje że w końcu coś się sper....

Ty miałeś tych startów 20 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w skrócie na chwilę obecną "otworzyć" wszystkie termostaty? Tak? (do czasu instalacji sprzęgła - o ile się zdecyduję).

Ja bym sugerował nauczyć się żyć w ogóle bez tych termostatów, może odkryjesz przez przypadek że nie są Ci do niczego potrzebne.

Szkoda tych ~2-3 tysięcy które na nie wydałeś.

Ja wiem że sprzęgło/bufor nie są do niczego potrzebne przy dobrze zrobionej podłogówce, Ty jak widzę miałeś nawet projekt zrobiony (czy lepiej pracuje pompa z projektem podłogówki czy bez ale wykonana nieco nadmiarowo to sprawa mocno dyskusyjna).

Pompy on/off radzą sobie doskonale przy zasilaniu bezpośrednim to tym bardziej inwertery powietrzne powinny.

Sprzęgło czy bufor zawsze pogarszają parametry pracy pompy ciepła, nieważne jakiego rodzaju.

Czyba że bufor szeregowy, ale nie taki jest tu często zalecany jako ratunek dla odpowiednich przepływów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

ponownie wraca "bumerangiem" temat bufora z PC -do wcześniejszej podstawowej funkcji tj.sprzęgła hydraulicznego dochodzi jeszcze min zład wody w obiegu w sytuacji kiedy zmniejszy się przepływ w systemie (siłowniki na podłogówce lub głowice termostatyczne na grzejnikach)

Czyli w skrócie :

dla prawidłowej i bezpiecznej pracy PC musi być zapewniony odpowiedni przepływ wody oraz jej zład (czyli "obciążenie" dla PC).

Nadal nie oznacza to wcale ,że zawsze musi być bufor/sprzęgło w PC-musi być wtedy kiedy jest konieczny !

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

ponownie wraca "bumerangiem" temat bufora z PC -do wcześniejszej podstawowej funkcji tj.sprzęgła hydraulicznego dochodzi jeszcze min zład wody w obiegu w sytuacji kiedy zmniejszy się przepływ w systemie (siłowniki na podłogówce lub głowice termostatyczne na grzejnikach)

Czyli w skrócie :

dla prawidłowej i bezpiecznej pracy PC musi być zapewniony odpowiedni przepływ wody oraz jej zład (czyli "obciążenie" dla PC).

Nadal nie oznacza to wcale ,że zawsze musi być bufor/sprzęgło w PC-musi być wtedy kiedy jest konieczny !

Pzdr

Ok, otworzę wszystkie termostaty (nie będą montował sprzęgła). Co jeszcze mogę poprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, otworzę wszystkie termostaty (nie będą montował sprzęgła). Co jeszcze mogę poprawić?

 

Hej,

jestem tylko użytkownikiem wielu PC Panasonica -ale co do zasady powinno być raczej tak samo :

 

-najlepiej mieć otwarty pełny przepływ w systemie (już masz ,jak rozumię)

-może warto założyć sterownik pokojowy np w salonie (jeśli chałupa się nagrzeje w całości , to nadal nie będziesz miał odbioru ciepła !)

 

Co do ustawień Daikina , to Fachmani i inni użytkownicy tej marki-niestety nie mogę pomóc.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...