Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mamy pytanie odnośnie zabudowanych sprężarek w pompach ciepła Daikin. Z wszystkich ulotek wynika że są dwa typy zabudowanych sprężarek tj. „swing” (pompy do 8kW) i „scroll” (pompy od 11kW), to tyle informacji jakie udało mi się uzyskać. Interesuje mnie zatem budowa sprężarek typu „swing”, czy Daikin w swoich sprężarkach zastosował silniki DC oraz czy rozwiązanie Twin Rotary (z podwójnym tłokiem) u konkurencji nie jest lepszym rozwiązaniem aniżeli Swing z jednym tłokiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie cyrkulacje w domu?

 

Tak. Ustawioną na "załącz" w harmonogramie na godzinę przed trybem komfort dla CWU, i na wyłącz równo ze startem trybu komfort CWU.

Ale co to ma za znaczenie czy jest recyrkulacja CWU?

Czyżby Altherma narzucała większą histerezę przy istniejącym dodatkowym powrocie?

Edytowane przez ww2703
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cyrkulację mam tak samo ustawioną. Tylko chwilę przed porannym korzystaniem i chwilę przed wieczornym.

@ww2703 Pytałem o cyrkulację, bo bez niej wolniej sie wychładza woda i możliwe, ze Altherma dlatego nie startowała.

@ww2703 @netmax macie coś namieszane w ustawieniach. Jakie macie wartości w 6-00 i 6-01?

I jeszcze jedno pytanie macie pompy EHVH, czy EHBH? Jakie macie pierwsze oznaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cyrkulację mam tak samo ustawioną. Tylko chwilę przed porannym korzystaniem i chwilę przed wieczornym.

@ww2703 Pytałem o cyrkulację, bo bez niej wolniej sie wychładza woda i możliwe, ze Altherma dlatego nie startowała.

@ww2703 @netmax macie coś namieszane w ustawieniach. Jakie macie wartości w 6-00 i 6-01?

I jeszcze jedno pytanie macie pompy EHVH, czy EHBH? Jakie macie pierwsze oznaczenia?

Witam

Ja mam: Altherma ERLQ008CV3+EHVH08S26C9W.

https://prnt.sc/haho59

Czyli:

6-00: 10

6-01: 2

Co zmienic? Te 10?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cyrkulację mam tak samo ustawioną. Tylko chwilę przed porannym korzystaniem i chwilę przed wieczornym.

@ww2703 Pytałem o cyrkulację, bo bez niej wolniej sie wychładza woda i możliwe, ze Altherma dlatego nie startowała.

@ww2703 @netmax macie coś namieszane w ustawieniach. Jakie macie wartości w 6-00 i 6-01?

I jeszcze jedno pytanie macie pompy EHVH, czy EHBH? Jakie macie pierwsze oznaczenia?

 

Witam.

EHVX08S18C3V

Ustawienia te same co netmax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wieczorem sprawdzę u siebie, ale fabrycznie są 2C.

 

EDIT:

Mam u siebie ustawione 6-00 i 6-01 na 2. To jest powód dlaczego u was tak jest. Czasami jest tak, że jednego ustawienia nie zmienisz, jeśli nie zmienisz innego. Zobacz co masz w 6-01. W ogóle zrób zdjęcie ustawień jakie masz z początkiem 06.

Edytowane przez doktorant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wieczorem sprawdzę u siebie, ale fabrycznie są 2C.

 

EDIT:

Mam u siebie ustawione 6-00 i 6-01 na 2. To jest powód dlaczego u was tak jest. Czasami jest tak, że jednego ustawienia nie zmienisz, jeśli nie zmienisz innego. Zobacz co masz w 6-01. W ogóle zrób zdjęcie ustawień jakie masz z początkiem 06.

 

W Daikin Configurator tak jak i w menu sterownika nie mam możliwości zmiany parametru 6-00. Może zależy to od rodzaju pompy?

IMG_1095.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i masz odpowiedź. Masz źle ustawione 6-0c i 6-0e.

Sprawdź w opisie co to oznacza. Masz w 6-0e maks temp. Ustawiona 47C. Ja 60 abym mógł wygrzewac zbiornik raz w tygodniu.

Po drugie zmień 6-0c czyli żądaną temperaturę powtornego dogrzania.

Tak poza tym to komfort mam 43C, a eco 38C.

 

Witam.

Powróciłem z wartościami do tych wymienionych w instrukcji serwisowej i dalej nie mogę zmienić 6-00. Powraca wartość 10 po powrocie do menu ustawień czy też po restarcie systemu.

Nie mam już pomysłów. Gdy podłączę się kabelkiem do althermy to w Configuratorze też nie mogę edytować tego parametru. Jest po prostu nieaktywny. Gdy dodam nowe urządzenie też to samo. Czyli producent w tym przypadku albo nie zezwolił na zmianę wartości albo jest od czegoś tajemniczego zależna. Wgrałem soft fabryczny, ustawiłem i dalej to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zróbmy inaczej. Mimo, ze nie jestem instalatorem pomp ciepła, a zwykłym użytkownikiem, to postaram się pomóc.

Wstaw zdjęcia z ustawień systemowych dotyczących CWU. Są to m.in. to co wstawiłęś, ale też, E, 05, 02, 07.

 

Witaj. Dzięki za chęci. Poniżej wszystkie ustawienia:

IMG_1097.jpgIMG_1098.jpgIMG_1099.jpgIMG_1100.jpgIMG_1101.jpg

 

 

 

IMG_1102.jpgIMG_1103.jpgIMG_1104.jpgIMG_1105.jpgIMG_1106.jpg

 

 

IMG_1107.jpgIMG_1108.jpgIMG_1109.jpgIMG_1110.jpgIMG_1111.jpg

 

 

 

IMG_1112.jpg

Edytowane przez ww2703
Łączenie postów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 6-00 i 6-01 ->2.

Dawno mnie nie było, człowiek zalatany.Co do tych załączeń to temat męczyłem rok temu (z 20 stron wstecz). Miałem nawet 2000 załączen na miesiąc. Instalator i serwisant Daikina powiedział że wg centrali Daikina w Polsce pojawiać się może błąd oprogramowania który każdą zmianę częstotliwości (obrotów) sprężarki czyta jako start... nie wiem

Fakt jest taki że przeszedłem na regulację termostatem w salonie i mam załączeń w pażdzierniku 117 a w listopadzie 327.

 

Ktoś pytał o ten termostat. Jest on wbudowany w ten biały kontroler. Wszystko gotowe do tej opcji. Wystarczy go wyjąć z pompy (odkręcić 2 śrubki i odłączyć 2 kabelki) i przeciągnąć do salonu.Właściwie to nie wiem czy to termostat czy po prostu termometr który na bieżąco sprawdza temperature otoczenia i podaje na płytę główną.

 

Przeszedłem na G 12. Za cały rok od października do października pompa zużyła 4000kWh.Całkiem fajnie. Ale SCOP - szału nie ma.

Ogólnie od początku przez 2 lata zjadla 7892kWh a dała 21432kWh. Sprężarka pracowała 5907 godzin i załączeń ma ponad 15 tyś.

 

Co do tych "błędów oprogramowania" też może coś być. Otóż mi (jak i komuś tu na forum) pokazuje pompa (już 3 mój przypadek) dane zużycia pomieszane z innym miesiącem. Np:20171129_172556.jpg

JAk widać pomieszane są kwiecień luty i marzec.

Edytowane przez Tomaszs131
Łączenie postów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clarnet,

bobrow chyba nie krytykuje tylko ja zrozumiałem że oczekuje by niekwestionowany Daikin jako czołówka branży był trochę łatwieszy w obejściu a niestety nie zawsze jest, jak widać na forum. Przecież kupując drogi samochód każdy z nas oczekuje że go ogarnie bez problemu i będzie po prostu jeździł, a nie siedział w instrukcjach obsługi i serwisowej godzinami.

A chłopaki tu raczej ogarnięci są sądząc po postach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...