Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zrobiłem małą obserwację i wygląda to u mnie tak. Przy temp. około 1-2 stopnie pompa odszraniała się co 40 minut. Proces odszraniania trwał 2-3 minuty. Dodaje to po 2 starty. Jednak nie było mnie 4 dni, pompa przez ten czas pracowała 28 godzin, a startów przybyło 90 więc wychodzi średnio co 20 minut. Ustawienie bardziej stromej krzywej jednak nie wpłynęło na ilość załączeń.

 

Tak wymiennik wyglądał po 15 minutach

a.jpg

 

Tak po 25 minutach

b.jpg

 

A tak po 35 minutach, krótko przed odszronieniem.

c.jpg

 

Ogólnie piękna zebra. I czy to jest nieprawidłowe?

Może ktoś podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem małą obserwację i wygląda to u mnie tak. Przy temp. około 1-2 stopnie pompa odszraniała się co 40 minut. Proces odszraniania trwał 2-3 minuty. Dodaje to po 2 starty. Jednak nie było mnie 4 dni, pompa przez ten czas pracowała 28 godzin, a startów przybyło 90 więc wychodzi średnio co 20 minut. Ustawienie bardziej stromej krzywej jednak nie wpłynęło na ilość załączeń.

 

Tak wymiennik wyglądał po 15 minutach

[ATTACH=CONFIG]403481[/ATTACH]

 

Tak po 25 minutach

[ATTACH=CONFIG]403482[/ATTACH]

 

A tak po 35 minutach, krótko przed odszronieniem.

[ATTACH=CONFIG]403483[/ATTACH]

 

Ogólnie piękna zebra. I czy to jest nieprawidłowe?

Może ktoś podpowie.

 

Nie no ta zebra to słąbo wygląda...

ale ta klatka gorzej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarcinKoc

 

Witam

 

Twój instalator ma rację.

U siebie zaobserwowałem wprawdzie nie w D. a w Panas. takie objawy na jakie wskazał Twój instalator.

 

  • Wcześniejsze niż zwykle odszraniania
  • Zebra po odszranianiu

 

 

I dodatkowo jeszcze trzeci; włączenie grzałki gdy temp.zasilania przekroczyła 34*. Objaw normalnie nie występujący.

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pójdzie to przyszły sezon będzie można uznać za już w miarę stabilny. Pamiętaj że w dom zostało wpompowane kilka ton wody.

Generalnie to wiem każdy tak mówi jednak pewnie większość osób które budowały sezon czy dwa temu mają swoje doświadczenia i o nie mi chodzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pagu,

u mnie wygrzewanie trwało krótko i nie odnotowałem jakichś większych odchyłów pracy pompy lub dużego poboru prądu. Jeśli tynki dawno wyschnęły, posadzka ma przynajmniej miesiąc to wygrzewanie trwa kilka dni. U mnie po tygodniu (w październiku) wszedłem na tryb zwykłego grzania...i tak leci już trzeci rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam uruchomiona pompa PW Altherma Daikin

ERLQ008CV3 , EHVH 08S26CB9W

sterownik

sterownik.jpg

Mam pytania do użytkowników

1. Gdzie można sprawdzić czasy pracy na grzałkach i na agregacie ?

2. Czy podczas pracy na grzałkach wyświetla się jakaś ikona ?

3.Czy lepiej gdy pompa pracuje na krzywej sterownik na pompie , czy według zadanej temp sterownik w pokoju ?

4.Czy jeśli powrót jest poniżej 20* to zawsze i w każdych warunkach pompa będzie pracować na grzałkach ?

5.Dlaczego pomimo wyłączonej CWU czujnik tempCWU pokazuje różne temp 2 dni temu 20* , dziś 40* ?

6. Gzie sprawdzić ilość załączeń sprężarki ?

Dzięki za odp.

Edytowane przez pagu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Spieszę z odpowiedzią może komuś się przyda :p

ad1. IMG_20171230_203817.jpg

ad2. nie wyświetla się

ad3.indywidualna ocena

ad4.nie zawsze zależy też od innych czynników

ad5.po wyłączeniu CWU z automatu nie wyłącza się wygrzewanie raz na tydzień legionelli , trzeba dodatkowo wyłączyć tę opcję

ad6.IMG_20171230_203832.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Prośba do użytkowników altherm ------------- pompa 7,5kw podłączona 15 grudnia , do 15 lutego ustawiona na sterowaniu pogodowym wszystko działa grzeje jest ok prócz ilości załączeń na pogodówce wychodziło ok 2,5 raza na godzinę wychodziło ok 1700 razy na miesiąc to jak czytam dużo za dużo .

15 lutego przeniosłem sterownik do pokoju i przeszedłem na sterowanie temp pomieszczenia myśląc że pompa będzie dążyć do zadanej temp pracując ciągle bez krótkich startów ,a potem długo stać dokąd temp nie spadnie i po kilku godz pompa znowu się załączy pracując do osiągnięcia zadanej temp w pracy ciągłej i znowu się wyłączy i tak w koło myliłem się w moim przypadku pompa rzeczywiście po osiągnięciu zadanej temp wyłącza się i potrafi nie pracować nawet kilka godzin ponieważ dom bardzo dobrze wycieplony nie traci szybko temperatury , jednak to co się dzieje potem to jakiś szał pompa załącza się ponad 80 razy na dobę , co jest nie tak niech ktoś mi doradzi ponieważ ilość załączeń zwiększyła się a nie spadła , a biorąc pod uwagę że pompa długo nie pracuje zanim dom wytraći temp to ilość załączeń procentowo do ilości pracy wzrosła masakrycznie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda następująca - Altherma, jak każda pompa pw w temperaturach -5 do 5 dosyć często się odszrania (zależy oczywiście od wilgotności powietrza). Odszranianie, z tego co zaobserwowałem, to około 1 raz na godzinę (przy dużej wilgotności powietrza nawet 1 raz na 30 minut). Przy każdym odszronieniu na licznik wskakują dwa załączenia - nie wiem dlaczego tak się dzieje, ale tak jest, wynika to z obserwacji (nie tylko moich). Zatem trzeba walczyć z cyklami odszraniania - żeby czas pomiędzy nimi jak najbardziej wydłużyć. Sam jeszcze nie doszedłem w jaki sposób to zrobić - na razie nie mieszkam, grzeje małymi temperaturami zasilania. Próbowałem już grzać i na krzywej grzewczej, i na sterowniku pokojowym - ilość załączeń podobna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw pompkę cyrkulacyjna na max, sprawdź filtr na powrocie , zwiększ histerezę , jeśli może zwiększyć minimalny czas wyłączenia sprężarki lub ustawić więcej stopniominut . Te uwagi nie dotyczą konkretnie PC alterma . To takie ogólne uwagi.

Pompa chodzi raczej na maxa jak obserwuję ok 20/22l , histereza 0,5 to ok kilka godzin zeby temp spadła dziś i wczoraj jak obserwuję od rana pompa załączy sie dopiero ok 15 może 16 więc problem jest jak sądzę podczas samej pracy dziś spędzę tam cały wieczór i spróbuję zobaczyć co się dzieje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...