Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Całkowita racja z mich obserwacji po kilku dniach wnioski takie same [ temp też spada o 1 stop. oczywiście zależy od pogody ale ok 7-9 h potem startuje pompa i chodzi już cały czas z przerwami na defrosty których jest ok 2 /h jak jest duża wilgotność i 1 jak mróz i sucho więc jak dla mnie na termostacie pokojowym też jak na razie lepiej ]

Napisz jeszcze w jakim czasie od startu pompy podnosi Ci się temp o 1 do 2 stopni w domu u mnie na temp zasilania 26 do 28 stopni jest to taż kilka godzin .

 

Może uzytkownicy innych pomp napisaliby jak często mają defrosty na swoich pompach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

kszechu napisz jeszcze bo mamy takie same pompy jaką masz ustawioną temp równowagi ? oraz czy zauważyłeś że termostat oszukuje o ok 1 stopień zawyża ?

U mnie też podłogówka po całości bez aut. rotometry otwarte max więc warunki zbliżone , dom trochę większy , bo grzeję 134 m i kubaturę ok 436 m3 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może uzytkownicy innych pomp napisaliby jak często mają defrosty na swoich pompach .

U mnie odszranianie w temperaturach tak gdzieś -3/+3 średnio co 50 -55 min i trwa około 7 - 10 min. w niższych gdzieś co 2 -3 godziny a w wyższych też ale zdarza się że nie ma wcale.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie nie było na forum. Widzę, że sporo spraw zostało poruszonych. Daikin wprowadził teraz autoryzowanych montażystów i moze warto się do nich zwrócić, a poza tym co rok należy wykonać przegląd pompy.

U mnie za styczeń takie wyniki:

pompa.jpg

W 2017 roku miałem w styczniu 696 startów.

pompa.jpg

Edytowane przez doktorant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doktorant

Widzę że poradziłeś sobie z dużą ilością startów. Próbowałem zmieniać ustawienia ale za luty wyszło mi ponad 800 - dużo?!

Wodę grzeję 3 razy dziennie. Grzanie i woda tylko w taniej taryfie.

Krzywa -20/38 i 15/25

Delta 4

Modulacja 2

Temp równowagi - 10

Będę wdzięczny za pomysły gdzie leży problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czego boicie się tak grzałek?

 

Ostatnie mrozy były dobrym czasem, aby potestować pompę. Zmniejszenie temp. równowagi z -15 na -8, faktycznie skutkowało dłuższą praca na grzałkach, ale nie odbiło się to na zużyciu prądu (zmiana maks. 5 kWh na dobę). Co więcej, szybciej osiągałem zadaną temperaturę w domu. Sądzę, że pompa jest tak skonstruowana, że wie najlepiej kiedy włączyć grząłkę, a kiedy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie:

Widzę że poradziłeś sobie z dużą ilością startów. Próbowałem zmieniać ustawienia ale za luty wyszło mi ponad 800 - dużo?!

Wodę grzeję 3 razy dziennie. Grzanie i woda tylko w taniej taryfie.

Krzywa -20/38 i 15/25

Delta 4

Modulacja 2

Temp równowagi - 10

Będę wdzięczny za pomysły gdzie leży problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, już nie mam siły. Kolejny problem:

- CWU: skoki przepływu od 0-26l/min (jak na filmie) -> w konsekwencji błąd "problem przepływu wody i zawiesza się pompa"

https://www.youtube.com/watch?v=KcMsPvPbLEE

 

- CO: bez skoków przepływów (wszystko pięknie działa): płynnie "płynie" woda.

 

Co może być powodem takich skoków przy CWU?

Niestety serwis Daikana ma pomysł:(. (coś tylko wspominali o przepustnicy pomiedzy CWU a CO).

Dzieki z góry za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie szukam rozwiązania w ustawieniach bo sterownik mam już zamontowany jako termostat.

Moja pompa też jest 3 fazowa

Próbowałem grzać 2 razy wodę i zdecydowane protesty żony mnie zniechęciły do eksperymentów :)

W sumie przyszło mi teraz do głowy jak sprawdzić czy pompa zawsze grzeje cały zbiornik (mam 260 l) do zadanej temperatury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Czy użytkownicy Althermy 3 mogliby pochwalić się swoimi wrażeniami z funkcjonowania pompy?

Przewertowałem wątek i rzuca mi się w oczy, że problemy z Daikinem raczej dotyczą ustawień niż jakiś awarii. Choć może lektura była niedokladna:cool:.

Zastanawiam się nad montażem nowej Althermy 8kw w domu który ma zapotrzebowanie na moc ok. 8,2 kW (przy -20/22, przy -20/20 gdzieś ok. 7,6 kW). No i oczywiście bije się z myślami czy tak dopasowana pompa nie będzie ciut za mała. Przy -20 pompa musiałaby dorzucić ok. 2 kW grzałkami. No ale wiadomo takich dni w roku.... bla bla bla (przynajmniej na FM jest to kilka godzin w roku).

Oczywiście druga opcja to mocniejsza pompa, tylko że już nie Daikin i większe nastawienie na grzanie w T2, choć pewnie nie w 100% bo i wylewka nie za gruba (ok.7 cm).

Ciężko się zdecydować... ehh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...