Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 320
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

hej hej!

spostrzegawcza jesteś :) , tak, chciałam te drzwi przenieść na scianę w korytarzu ale po namyśle stwierdziłam że pomieszczenie o szer 120 cm bedzie raczej nieustawne, całą ścianę zajełyby drzwi. Dlatego zostawie te drzwi tak jak są, a wersja "drzwi do szafy" bedzie zajmować mniej miejsca przy otwieraniu niż standardowe drzwi. Kuchnia nie bedzie całkiem zamknięta, beda otwory drzwiowe ale nie będzie w nich drzwi, w programie nie znalazłam opcji "otwór bez drzwi", wstawiają się automatycznie :) może jakieś wahadłowe albo suwane do jadalni zrobię ale jeszcze nie wiem.

No fakt, widzę to, ta lodówka stoi tak jakoś na środku ale konieczne pragnę mieć mały stolik w kuchni wiec na razie innego miejsca dla niej nie widzę :) dostęp od zlewu i blau roboczego jest dobry, więc na pewno nie będzie tragicznie, kombinję żeby ja załonić jakąś półścianką, co widac na projekcie, żeby sie wtopiła w otocznie i nie bielała tak jak samotna brzoza na wzgórzu :)

szafek bede mieć mało, tylko na podreczne rzeczy, kilka codziennych kubków, talerzyków, przyprawy i patelnię, cały ciążar przechowywania ma w założeniu przejąć spiżarnia. Taka kuchenna szafa to bedzie :D hihihi

Okna zostaja oba, kuchnia bedzie od południowego wschodu (wschód uże okno, połudnnie małe) szkoda by mi było tracić poranne światło przy śniadaniu i południowe w zimie :)

 

tarasik zostaje , bedzie czescią wiekszego , zadaszonego króry zamierzamy wyciągnąć "w górę" ( jak się patrzy z góry na rzut parteru) , tak ze 3-4 metry. Zostaje, gdyż tego włąsnie szukałam, jadalni która bedzie częścią salonu, ale bedzie od niego lekko oddzielona. tan zakątek jest super pod tym względem. Jak go zlikwidujesz też bedzie super, i na pewno wszystko ci się fajnie zmieści, kwestia tylko co ci się bardziej podoba :)

 

 

a program mam o stąd :)

http://www.ikea.com/ms/pl_PL/rooms_ideas/splashplanners.html

to na stronie "ikei" , narzędzie do planowania kuchni, kliknij "pobierz program" , zainstaluj i już możesz sie bawić w meblowanie kuchni , oczywiście przy użyciu produktów IKEA :) ale programik fajowy i nietrudny w obsłudze.

miłej zabawy :) wciąga!

Emi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

Jestem,jestem chociaż dawno mnie tu nie było. Przestałam myśleć intensywnie o własnym domku,ale ostatnio zaczęłam znowu tu zaglądać bo nasze "sprawy działkowe" powoli zaczynają ruszać. :)

Z relacji teścia wiemy iż na początku miesiąca na pobliskich działkach pojawili sie geodeci i zaczęli swoje pomiary. Podobno maja do wymierzenia ok 1000 działek i ma zająć im to tylko miesiąc . No zobaczymy

 

Fajnie, że wasz domek jest już tak blisko.

I jak ostatecznie będzie wyglądać wasza ala?

ciężko było przejść tą całą biurokrację? Ile czasu zajęło wam załatwienie wszystkich papierków?

 

Z niecierpliwością czekam na zdjęcia z budowy:) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówiąc szczerze gosiu to ja nie wiem co to biurokracja bo wszystkim zajął sie architekt. Zresztą jak jest MPZP i jasne sprawy na mapach i w KW to biurokracja to nic trudnego, tak mi się wydaje przynajmniej. Media pod nosem mamy , tez trudnosci z tej strony żadnych nie mieliśmy, tylko bulić każą, 2000 za prąd, za wode jeszcze nie wiem.

Geodeta był na działce w lutym, tak w drugiej połowie raczej, jeśli dobrze pamietam stempel na mapach.

Potem tylko na telefon dostawałam info co jeszcze trzeba załatwić, i tak po dordze zleciliśmy proj wod-kan ( projektant polecony przez arch, ;P a jakże by inaczej, hihi ale załatwił od razu uzgodnienia) i tak samo wjazd na działkę, tez z uzgodnieniami, w czasie urlopu w marcu złożyliśmy wniosek o warunki prądu i wniosek o wył z produkcji rolnej , w miedzyczasie arch coś tam smarował i wysmarował plan zagospodarowania działki, poszerzył ławy fundamentowe, przesunął słupy, dorobił okno na klatce schodowej, i dłuższy daszek nad wejsciem. I to na tyle zmian :) niewiele prawda?

10 kwietnia nasz wniosek o PnB wpłynąl do starostwa :) muszą dać!

wychodzi że dwa miesiące to zajęło. jak narazie...

 

w środku domu nic nie kombinowaliśmy, jak się coś urodzi w czasie budowy to przemyślimy ale jest dobrze tak jak jest :)

 

Jak sobie pomyslę o zatrudnianiu ekip, o cenach materiałów i własnych finansach to mi się śmiać chce że takim wielkim problemem były dla mine te słupy :oops: teraz dopiero się zacznie jazda bez trzymanki. Z jednej strony do tego dązymy, żeby mieć własny DOM , a z drugiej strony całe to przedsięwziecie mnie przeraża i jeszcze nie zaczełam a już mi ręce opadają.

 

ehh jakoś to bedzie, zawsze jakoś jest

 

życzę wytrwałości i nieomylności panom geodetom buszującym po Waszym lesie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 2 weeks później...
My też chyba ostatecznie bedziemy budować ALE :) . Sporo projektów braliśmy pod uwagę ale chyba ALA wszystkie pokonała. Teraz wszystkie formalności związane z pozwoleniem i do boju... Czy ktoś wybudował ale w woj. łódzkim???? A może ktoś zakończył ostatnio budowe Ali - ile kaski pochłoneła?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
oooo :) witam! :) nie widziałam Twojego postu wczesniej , wątek musiał nisko upaść :D

my na północy bedziemy budować, już nie mogę się doczekać!

prawda że projekt funkcjonalny? zmieniacie coś? co was przekonało do ALi? :)

pozdrawiam i czekam na dalsze doniesenia z placu boju!

emi

 

 

 

Długo analizowaliśmy projekty, już prawie kupiliśmy Ciekawy z muratora, ale koniec końcem całkiem przypadkiem znaleźliśmy ALE i decyzja zapadła. Projekt już zakupiony, teraz jest u architekta, i załatwiamy pozwolenie. Co do zmian - minimalne. bardzo pasuje nam ten układ i cały ten domek jest ekstra :wink: My budujemy się w okolicach Łodzi, a tymczasowo mieszkamy w Białymstoku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no witam "chcemydom" :) w końcu się klan budujących Alę tworzy! dom się nam wpasował na działkę idealnie :) wejście od wschodu, kuchnia i jadalnia i drzwi balkonowe od południa, duże okno w salonie od zachodu ściana bez okien od północy! lepiej być nie może uważam, jestem bardoz zadowolona z takiego układu :)

 

 

Grzesglowacki: To jest taki fajny dom dla kogoś kto szuga domu małego, taniego w realizacji a zarazem funkcjonalnego! I spiżarnia jest, i dość duże pom.gospodarcze. Nasza bedzie bez garażu, bo garaż stawiamy osobno. Świetne wpisuje się w krajobraz i zabudowę naszej żuławkiej wsi, chcemy ją tak na styl wiejski, rustykalny urządzić. Od zeszłego tygodnia mamy już pozwolenie na budowe :lol: ale czkekamy do wiosny , wiadomo, kasa. Ile ja projektów przejrzałam, cały internet przeczytałam! :) musiał być dach dwuspadowy 40stopni bo tak było w MPZP, musiała byc spiżarnia i dodatkowy pokój na książki, i kuchnia nie w salonie tylko osobna i żadnych pierdółek, balkoników ani wykuszy no i garaż z boku co by się dało go nie robić bo wiedzieliśmy że będziemy budować duzy osobno. No i drogą eliminacji :)

 

 

 

pozdrawiam i piszcie jak postępy! :)

emi i greg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 1 year później...
  • 2 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...