Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jestem na etapie planowania mebli kuchennych i w głowie mi się kręci od tych wszystkich akcesoriów meblowych. Proszę podzielcie się swoimi doświadczeniami w tej kwestii, które udogodnienia można sobie odpuścić, a które rzeczywiście ułatwiają życie.

 

Z góry dziękuję za pomoc w wyborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 663
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W starej kuchni maiłam cargo i magic corner.

Wszelkie cargo rewelka - wąskie też praktyczne np. niewysokie przy zmywarce - tam mieściły się pastylki do zmywarki, nabłyszczacze i inen takie potrzebne w kuchni buteleczki i pudełeczka z różnościami. Zawsze było pod ręką a widać nie było :)

Wysokie cargo też rewelka - ja miałam chyba 30 cm szerokie i na jakieś 1,8 wysokie - w takiej jednej szafce mieściło się mnostwo rzeczy spożywczych i nic nie trzeba było szukać w pocie czoła.

 

Magic corner do luftu - a przynajmniej w mojej ocenie, usiłowalam tam kolejno trzymać - garnki - ale mało się mieściło, potem różne pudełeczka, ale wypadały przez druciki i blokowały mechanizm i wtedy trzeba było rozmontowywać wszystko wystawiać i szukać np. jednej pokrywki :( Na końcu wkładalam tam sokowirówkę i takie tam - ale i tak jak mi kabelek spadł niżej to blokował mechanizm - reasumując w sumie nic sensownego tam się nie mieściło, a trzymanie tam np. trzech patelni na płasko co by nic nie blokowało - uważam za przerost formy nad treścią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BEATA-BETI
Ja akurat miałam jakiś taki jak na zdjęciu - chyba nie dokładnie taki, ale hetticha właśnie.

http://www.hettich.com/images/images_hg_content/g9_140_movingcorner_a.jpg

 

Dzięki , a to odradzacie kupowanie tego.

Kargo oczywiście będę miała bo są faktycznie bardzoo wygodne.

U moich rodziców też są szerokie, wąskie, wysokie i wszystkie są maksymalnie wykorzystane.

A jakie udogodnienia jeszcze warto zrobić w kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BEATA-BETI
przede wszystkim warto dobrze rozplanowac rozmieszczenie sprzetow AGD wzgledem tzw. powierzchni roboczej oraz zlewozmywaka.

 

U mnie po prawej stronie płyty do gotowania ma być na poziomie blatu piekarnik wyżej kuchenka mikrofalowa,dalej po prawo lodówka.

Zlewozmywak po drugiej stronie w rogu, a przy nim zmywarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starej kuchni maiłam cargo i magic corner.

 

 

Magic corner do luftu - a przynajmniej w mojej ocenie, usiłowalam tam kolejno trzymać - garnki - ale mało się mieściło, potem różne pudełeczka, ale wypadały przez druciki i blokowały mechanizm i wtedy trzeba było rozmontowywać wszystko wystawiać i szukać np. jednej pokrywki :( Na końcu wkładalam tam sokowirówkę i takie tam - ale i tak jak mi kabelek spadł niżej to blokował mechanizm - reasumując w sumie nic sensownego tam się nie mieściło, a trzymanie tam np. trzech patelni na płasko co by nic nie blokowało - uważam za przerost formy nad treścią.

 

Magic corner sprawdza się najlepiej jako szafka do przechowywania talerzy, misek, miseczkek itp= zastawy stołowej.Ale, żeby te rzeczy nie "latały" po drucikowej konstrukcji trzeba ją dodatkowo zaopatrzyć w specjalne ograniczniki/uchwyty. Powższe odnosi sie do bluma, z innymi markami tego typu sprzętu nie miałam do czynienia, więc wiedzy nie posiadam:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Odświeżę trochę wątek (bo widzę pewne zbieżności)

Oto moje plany jeśli chodzi o zakupy:

 

lodówka (sbs) Samsung RS 21KLAL lub RSH 1KBRS (główna różnica kolor)

http://www.samsung.com/pl/products/refrigerator/refrigerator/rs21klal.asp

lub

http://www.samsung.com/pl/products/refrigerator/refrigerator/rsh1kbrs.asp - ceny w necie dużo niższe:?

piekarnik kompaktowy z funkcją mikrofalówki - AEG Competence KB 9810 E-M (http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=366118)

kawiarka aeg PE 9038-M

(http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=258434)

- maja stanac w jednym slupku z piekarnikiem, a do w/w można jeszcze dokupić szufladę aeg KD 6070 pod piekarnik (jeżeli ktoś korzysta to proszę o info czy sie przydaje)

 

plyta gazowa - SMEG SR 804 GH (jest w stylu retro -

http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=1064339 - bo takie tez

maja byc fronty szafek), podobnie jak okap RUSTICA NOVA 60

http://www.okapykuchenne.pl/index.php?site=wyswietlanie_szczegol&nazwa=RUSTICA%20NOVA%2060&producent=AKPO&id_szczegol=33118&PHPSESSID=0f744f10ff7625a50592acc5d17210ee#powiekszenie

 

pozostaje jeszcze zmywarka (do zabudowy i zintegrowanym frontem), albo

aeg albo elektroluks np. AEG FAVORIT 64080 Vi - ale tu jeszcze wybór

nie padł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Oto moje plany jeśli chodzi o zakupy...

 

fajnie - cieszymy się :)

 

 

plyta gazowa - SMEG SR 804 GH

 

Tyz piknie, ale dlaczego wszyscy (noo prawie wszyscy) - urządzając przestronne, wygodne kuchnie są tak uwiązani do tego standardu 60cm... Przecież na takiej kuchence wstawisz zupę, jakąś jarzynkę, kartofelki i... i nic więcej się już nie zmieści... mi już 75 z wokiem nie wystarcza :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pepeg z Gumy
[Tyz piknie, ale dlaczego wszyscy (noo prawie wszyscy) - urządzając przestronne, wygodne kuchnie są tak uwiązani do tego standardu 60cm... ll:

 

Bo Gomułka powiedział - małe jest piękne, i tak już zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W które z kuchennych wynalazków warto zainwestować? Jak Wam się sprawują w użytkowaniu?

szuflady z hamulcami?

tak bardzo

szafki cargo?

tak bardzo

kosze do szafek? Składane czy obrotowe?

obrotowe

wyciągane wylewki?

tak ale mam nie z ikei a z teki i z tej samej firmy zlew

Może coś jeszcze?

 

młynek do resztek polecam bardzo.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy piekarniki z funkcją mikrofali się sprawdzają? Czy lepiej dwa oddzielne sprzęty?

 

Z polecanych rzeczy- to wyciągana wylewka jest w obecnej kuchni i musi być w następnej :)

Zastosujemy też bezuchwytowe szafki- z mechanizmami bluma. Także system do otwierania szafek do góry- ale to nie w kuchni a nad akwarium :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
kuchenka/płyta, piekarnik, lodówka, zmywarka, zlew, wyciagana wylewka, cargo, oświetlenie, może być mikrofala, ekspres do kawy, solidny blat, szyflady i szafki - i wszystko przede wszystkim niespujące się, jesli z bajerami to takimi, które są pomocne i niedrogie (chyba, ze ktoś ma duzo kasy). Kuchnia może kosztowac od 20tyś do 200tyś. Tak więc przy zakupie należy zastanowić sie, czy płacić za bajer posiadania np. Liebher.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...