Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 663
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 11 months później...

Witam wszystkich, na wstepie chcialam wszystkich powitac. Budujemy nasz wymarzony domek i od kilku miesiecy sledze wszelakie tematy zwiazane z poszczegolnymi etapami budowy.prawie na kazde moje rodzace sie glowie pytanie czy dylemat podczas wyborów znalazlam odpowiedz i szczerze przyzam ze nie raz korzystalam z wiedzy tu przeczytanej.A teraz niesmialo postanowilam sama sprobowac.Zaczynam od kuchni.Jestem na etapie planowania.Do tej pory mieszkamy w bloku i sami rozumiecie wiele spraw jest nam "obcych".

Gryze sie z zapalowaniem kuchni.co warto zainstalowac, wbudowac z proponowanych elementow przez firmy wykonujace kuchnia.A czego nie?np. czy w kuchni gdzie bedzie zmywarka (aktualnie nie posiadam) jest rowniez zwykla suszarka do naczyn?A jesli tak, to gdzie lepiej ją postawic: na blacie czy w szafce wiszącej? Prosze wszystkich doświadczonych forumowiczow o cenne rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2 miesiecy korzystam z kuchni wyposazonej w szuflady z pelnym wysuwem z systemem cichego domykania - to polecam w pierwszej kolejnosci. Rewelacja w porownaniu do zwyklych szuflad, bardzo wygodne, pojemne, nie trzeba nurkowac w szafkach. Poza tym bardzo jestem zadowolona z umieszczenia piekarnika na wysokosci blatu i z umieszczonych w nim prowadnic teleskopowych. Wreszcie nie parze sobie rak i bez wyjmowania z piekarnika mozna mieszac, podlewac woda itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zmuwarke. Na razie jest nas dwoje, ale szczegolnie ja doceniam teraz, kiedy przyjechaly do mnie dwie bratanice a ja nie musze sterczec przy zlewie nad podwojna sterta garow.

 

Brakuje mi mikrofalowki. Czesto jemy odgrzewane obiadki i w mikrofali byloby szybciej, smaczniej i zdrowiej (nie trzeba dodatkowego tluszczu).

 

Szuflady i wysoko umieszczony piekarnik to dla mnie oczywistosc, choc jeszcze nie mam.

 

Za to jako kawosz mam pozadny wysokocisnieniowy ekspres do kawy. Polecam szczegolnie milosnikom prawdziwego kapuczino.

 

W planach bedzie szufelka podloczona do ukladu centralnego odkurzania. W kuchni jednak szybko gromadza sie zorne smiotki na podlodze i to mi znacznie ulatwi sprzatanie.

 

A cha. Widzialam taki szalenie sprytny sposob mocowania krajalnicy, ze latwo sie ja chowa pod blatem i szybko wyjezdza jak sie chce uzyc. A ja jej uzywam prawie do wszystkiego. Teraz stoi na wierzchu, zajmuje miejsce i troche straszy. Byc moze taki sam bajer moznaby bylo zastosowac do robota kuchennego, ale moze to przesada ?

 

A no i uwielbiam oswietlenie podszafkowe. chyba byloby mi bez niego strasznie niewygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- zmywarka

- ciche szuflady

- polka na wino :wink: :D

 

 

A ja dzis widzialam strasznie fajna rzecz- bylam w takim baaaardzo drogim sklepie meblowym (niedaleko ronda Babka)- gdzie min. byly kuchnie

Cena zestwow tak od ok. 60-70 tysiecy za nieduze kuchnie w gore :wink: - wiec tylko tesknie popatrzylam :wink: :lol: - ale nie o to chodzi , bo jedna z nich miala fajny patent - ktory mozna wykozystac robiac np. kuchnie na zamowienie (a moze zestawy bj dostepne cenowo tez takie cos maja?)

Mianowicie (bo sie rozgadalam :oops: :D ) - w szafce dolnej byla taka otwarta wneka i zamocowane kosze (z ratanu chyba) wysuwane i wsuwane jak polki . Kosze te spelniaja role tradycyjnego chlebaka . Tu widzialam trzy takie - jedne nad drugim (nawet w srodku wrzucili bulki i wcale nie atrape)

Bardzo mi sie spodobal taki sposob przechowywania pieczywa - nie jest to hermetyczne (wiec sie nie zepsuje) nie jest z plastiku czy metalu (lubie naturalne materialy w kuchni) , na dole kazdego kosza byla jeszcze taka wysuwana podkladka na ktorej zbieraly sie okruchy - latwo wysuwana i czyszczona)

Bardzo zaluje ze nie mialam przy sobie apartu :(

 

Moja przygode z szukaniem kuchni zaczynam dopiero teraz wiec nawet nie wiem - moze to nie jest jakas nowosc , ja w kazdym razie po raz pierwszy cos takiego widzialam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szuflady o których pisała Inezka sprawdzają się rewelacyjnie , podobnie jak samodomykające się drzwiczki szafek . Polecam też szafkę typu "cargo" . U mnie stoją w niej środki czystości , środki do zmywarki , nareszcie łatwo dostępne :) Oświetlenie podszafkowe jest oczywiste , u nas włącza się na dotyk , nie trzeba szukać włącznika . Z szufelki centralnego odkurzacza jeszcze nie korzystałam z racji nieposiadania jednostki centralnej ale wiem że to przydatny bajer . Natomiast polecam mały podręczny odkurzaczyk bezprzewodowy do sprzątania np. okruszków .

Jeśli chodzi o suszarkę do naczyń to nie posiadam i nie odczuwam jej braku . Prawie wszystkie naczynia lądują od razu w zmywarce a jak trzeba coś na szybko umyć to odkładane jest to potem na ociekacz zlewozmywaka ( mam zlewozmywak 1,5 komorowy ) . No i bateria z wyciąganą wylewką i możliwością regulacji strumienia - przydatne przy płukaniu warzyw i owoców .

Przydaje się też dobry wyciąg , zwłaszcza przy kuchni otwartej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisały Inezka i Maxtorka:Głębokie szuflady z pełnym wysuwem-trzymam w nich np. talerze, talerzyki, miski, miseczki...Szafki typu Cargo, duża służy jako mini spiżarka, w małej (obok zmywarki) trzymam ścierki, płyny do mycia, tabletki do zmywarki. Mam jeszcze jedno nieduże Cargo obok płyty, w nim trzymam olej, ocet i inne płynne lub nie przyprawy. Bateria z wyciąganą wylewką -super przydatna rzecz. Suszarki nie mam, co nie nadaje się do zmywarki myję i od razu wycieram ew. leży sobie na ociekaczu. Piekarnik w słupku-rewelacja, szufelkę od OC posiadam ale chyba wolałabym tak jak Maxtorka-mały odkurzaczyk bezprzewodowy. Za cenę szufelki od OC spokojnie kupisz małego "bezprzewodowca". I jeszcze jedno...Lodówka do zabudowy jest mniej pojemna od wolnostojącej, ja swoją starą lodówkę mam w piwnicy, gdybym nie miała takiej możliwości wybrałabym jakąś ładną wolnostojącą, bo jest większa w środku. Do tego wszystkiego dodałabym jeszcze dłuuugi blat roboczy. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za Wasze odpowiedzi.

A czy ta szafka cargo to taka szulfada z dostepem z boku? Czy jeszcze cos innego? I jeszcze mi cos chodzi po glowie...widzialam na amerykanskich filmach (zazwyczaj na horrorach :) ) w odplywie zlewu cos jak maszynka do rozdrabiania resztek. czy ktos z was cos takiego posiada? I czy mozna to w ogole kupic u nas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szafkę "cargo" mam w narożnej. Przy otwieraniu drzwiczek wysuwa się wnętrze szafki narożnej i nie trzeba nurkować, żeby coś wydobyć. Trzymam tam garnki i patelnie. Super sprawdzają się szuflady z cichym domykaniem i automatyczna szufelka- zamiatam jadalnię razem z kuchnią w minutkę bez szukania małej szczotki i szufelki i bez schylania oczywiste. Niestety z małego odkurzacza do okruszków w ogóle nie korzystam, tak sobie tylko stoi i kurz się na nim zbiera :wink: Ociekacz tylko przy zlewozmywaku wystarcza w zupełności jeśli jest zmywarka. odnośnie rozdrabniacza resztek przy odpływie zlewu, to mają takie cóś moi znajomi. Bardzo sobie chwalą, ale my ze względu na przydomową oczyszczalnię, nie zdecydowaliśmy się na to udogodnienie.

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o rozdrabniacz odpadków to dodam, że uniemożliwia on zamontowanie pod zlewem np kosza do śmieci-sortera, który zajmuje calą przestrzeń pod zlewem. Wtedy pozostaje tradycyjne male wiaderko, które sobie przycupnie w kąciku. No i rozdrabniacza nie można używać "na sucho". Najpierw trzeba puścić wodę z kranu a potem wlączyć mlynek. Na sucho może się zatrzeć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to jest z tymi systemami cichego zamykania szuflad ??

 

ja wlasnie wymyslam kuchnie do siebie i z tego co w sklepach mowia to wypasione systemy cichych niekłapiących szuflad kosztuja kupe kasy ? czy wlasnie o takich mowicie czy moze jest jakies tanie praktyczne rozwiazanie tego ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2 miesiecy korzystam z kuchni wyposazonej w szuflady z pelnym wysuwem z systemem cichego domykania - to polecam w pierwszej kolejnosci. Rewelacja w porownaniu do zwyklych szuflad, bardzo wygodne, pojemne, nie trzeba nurkowac w szafkach. Poza tym bardzo jestem zadowolona z umieszczenia piekarnika na wysokosci blatu i z umieszczonych w nim prowadnic teleskopowych. Wreszcie nie parze sobie rak i bez wyjmowania z piekarnika mozna mieszac, podlewac woda itp.

Inezko pokaz swoja kuchnie, jestem strasznie ciekawa jak wyszlo ostatecznie

:D , na pewno ladnie ale chetnie bym zobaczyla 8) . Pochwal sie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to jest z tymi systemami cichego zamykania szuflad ??

 

ja wlasnie wymyslam kuchnie do siebie i z tego co w sklepach mowia to wypasione systemy cichych niekłapiących szuflad kosztuja kupe kasy ? czy wlasnie o takich mowicie czy moze jest jakies tanie praktyczne rozwiazanie tego ??

No tanie nie są :(

Prowadnice do szuflad kosztują od około 80 do 500 zł za komplet na jedną szufladę. Cena jest zależna od wielu czynników, np. wielkości szuflady, nośności szuflady (są wersje na 30, 50 i 80 kg), wysuw częściowy (3/4 szuflady) czy pełny, a także od konstrukcji szuflady (czy jest to szuflada derwniana, czy systemowa, czyli boki stalowe połączone z prowadnicami i do tego tył i spód z laminowanej płyty wiórowej, czy są relingi podwyższające szufladę, itp.)

 

Nie mniej jednak gorąco polecam takie rozwiązania, bo to jest już chyba standard w nowej kuchni (i nie tylko :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobietko a masz fotkę? Bo sobie nie wyobrażam jakosik...

 

Udogodnieniem kuchennym może być też schowek na szczotkę, jak ktoś nie ma obok komórki. JUż mi go braknie, choć jescze nie mieszkam :-? Będe też mieć kącik za lodówką osłoniety żaluzją. Zamieszka tam czajnik i malakser. Jak sie sprawdzi napiszę jak sprawdzę. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...