Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

odnośnie rozdrabniacza resztek przy odpływie zlewu, to mają takie cóś moi znajomi. Bardzo sobie chwalą, ale my ze względu na przydomową oczyszczalnię, nie zdecydowaliśmy się na to udogodnienie.

Pozdrawiam :D

Dlaczego przy oczyszczalnie nie daje sie rozdrabniacza? Czy zmielone resztki w założeniu maja trafić do kanalizacji czy trzeba/można oprózniać taki pojemnik?

 

Co do odpadków, tertaz korzystam z wiszącego na drzwiczkach kosza z IKEI i jestem bardzo zadowolona. Myślę, że rozdrabniacz im nie przszkodzi, bo będzie głębiej, a na inne odpadki niż obierki kosze można zamontować w innych szafkach.

 

Przy okazji mam pytanie - czy ktoś segreguje śmiecie i w jaki sposób? Mam zamiar wparowadzić segregację, ale nie wiem jak to sie sprawdza i na co robić pojemniki. Szkło, plastyki , papier, coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 663
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kobietko a masz fotkę? Bo sobie nie wyobrażam jakosik...

 

Udogodnieniem kuchennym może być też schowek na szczotkę, jak ktoś nie ma obok komórki. JUż mi go braknie, choć jescze nie mieszkam :-? Będe też mieć kącik za lodówką osłoniety żaluzją. Zamieszka tam czajnik i malakser. Jak sie sprawdzi napiszę jak sprawdzę. :wink:

 

 

 

Witaj :D

 

Mój dozownik kupiłam w IKEI.

Aby mieć pogląd wejdż na link http://www.romexim.pl/akcesoria_reginox.htm

 

Nie przeraż się ceną :o

W IKEI są tańsz :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie rozdrabniacza resztek przy odpływie zlewu, to mają takie cóś moi znajomi. Bardzo sobie chwalą, ale my ze względu na przydomową oczyszczalnię, nie zdecydowaliśmy się na to udogodnienie.

Pozdrawiam :D

Dlaczego przy oczyszczalnie nie daje sie rozdrabniacza? Czy zmielone resztki w założeniu maja trafić do kanalizacji czy trzeba/można oprózniać taki pojemnik?

 

Tak, zmielone resztki mają trafić do kanalizacji, ale dalej to my juz się nie martwimy co z tym dalej począć. Natomiast o własną oczyszczalnię jak najbardziej :wink: Być może nie mamy racji, ale baliśmy się, że te nasza bakterie nie dadzą rady przerobić takiej ilosci odpadów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to jest z tymi systemami cichego zamykania szuflad ??

 

ja wlasnie wymyslam kuchnie do siebie i z tego co w sklepach mowia to wypasione systemy cichych niekłapiących szuflad kosztuja kupe kasy ? czy wlasnie o takich mowicie czy moze jest jakies tanie praktyczne rozwiazanie tego ??

 

Niestety tanie nie są, u nas te udogodnienia podrożyły kuchnię o jakieś 5 tys. Mam na myśli ciche, samodomykające się szyflady, otwierane do góry szafki górne, też z systemem pneumatycznym i duże "cargo" w szafce narożnej. Jednak nie żałuję. Marzy mi się jeszcze krajalnica Bosha zamontowana w szufladzie-super sprawa 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inezko pokaz swoja kuchnie, jestem strasznie ciekawa jak wyszlo ostatecznie

:D , na pewno ladnie ale chetnie bym zobaczyla 8) . Pochwal sie!!!

No dooooooooooobra :)chociaz jak patrze na wszystkie Wasze cudenka to moja jest taka zwyczajna. Teraz zreszta zrobilabym inna - z jasnego drewna, z kremowymi frontami z lakierowanego mdf'u :D Zaraz wkleje w watku, ktory zalozylam przy planowaniu kuchni. Ale z gory uprzedzam, ze moja kuchnia dopiero powolutku nabiera zycia :)

 

Wracajac do bajerow... O wyciaganej wylewce zapomnialam dodac, jest niezwykle wygodna. Oswietlenie podszafkowe koniecznie :)

Jesli zas chodzi o koszt szuflad (tandemboxow)... Za 90 cm (2+1) oraz za 60 cm (rowniez 2+1) dodatkowy koszt ok. 1000-1200 zl.

 

Kurcze, jak sie usuwa posty???!!! :evil: Bo cos mi sie wyzej namieszalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji mam pytanie - czy ktoś segreguje śmiecie i w jaki sposób?

Mam dwa kosze. Jeden na smieci organiczne (laduje w nim jeszcze miekki niewoskowany papier) Drugi na inne smieci. Plastikowe butelki sa od razu wynoszone do osobnego smietnika w harazu. Jak sie uzbiera to wywozimy do odpowiedniego kontenera. Papiery nie nadajace sie na kompost (niektore gazety) gromadzimy i zuzywamy do rozpalania w kominku, a nadmiar jedzie na makulature. Tak to wyglada u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodając kilka słów do tego co napisała Zielonooka.

Mam takie szuflady rattanowe czy wiklinowe. Są do zamówienia w hurtowniach dla producentów mebli, nie są to drogie rzeczy (np. w porównaniu do tandemboxów).

Taka szuflada z rattanu jest fajna na chleb pod warunkiem, że jeszcze ten chleb owiniesz w lnianą ściereczkę - inaczzej bardzo szybko wysycha. Ja sama mam takie torby lniane chlebowe i tab trzymam pieczywo i dopiero te lniane torby wkładam do wiklinowego kosza.

Udogodnienia w kuchni, to przede wszystkim duże tandemboxy - rewelacja: u ,mnie są na 1 m długie pod płytą kuchenną. Zmywarka. Szufelka z odkurzacza centralnego. Wyciągana wylewka. Piekarnik na mojej wysokości. jedna z szafek do wysokości wygodnej dla męża (on ma 196 cm wzrostu... , ja ok. 30 cm mniej...:D)

A nade wszystko: spiżarka z wejściem od kuchni.

pozdrawiam,

gaga2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodając kilka słów do tego co napisała Zielonooka.

Mam takie szuflady rattanowe czy wiklinowe. Są do zamówienia w hurtowniach dla producentów mebli, nie są to drogie rzeczy (np. w porównaniu do tandemboxów).

 

ooo dzieki ze odpisalas bo ten moj post tak wzgardzony zostal :wink: :lol:

tak myslalam ze nie jest to rozwiazanie dla ekskluzywnych jeno kuchni :wink: i zastrzezony patent :wink:

 

bo ja coraz bj skłaniam sie do zrobienia kuchni na zamowienie u "czlowieka robiacego kuchnie" :wink: a nie zakupu znanej marki duzej firmy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chyba dobrze myślisz Zielonooka.

Z mojego doświadczenia wynika, że są firmy, które nie mają może znanej marki, ale jakość ich mebli jest porównywalna do tych bardzo drogich. Za markę niestety się sporo przepłaca. Wiem to, bo niedawno wyceniałam projekt swojej kuchni w dwóch tzw. firmach z renomą - cena była kosmiczna.

Ostatecznie poza stolicą zapłaciłam za porównywalnie wysoki standard wykonania sporo mniej.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chyba dobrze myślisz Zielonooka.

Z mojego doświadczenia wynika, że są firmy, które nie mają może znanej marki, ale jakość ich mebli jest porównywalna do tych bardzo drogich. Za markę niestety się sporo przepłaca. Wiem to, bo niedawno wyceniałam projekt swojej kuchni w dwóch tzw. firmach z renomą - cena była kosmiczna.

Ostatecznie poza stolicą zapłaciłam za porównywalnie wysoki standard wykonania sporo mniej.

pozdr.

 

 

tez nie mam cisnienia zeby mi kuchnia byla "spod igły " Rusta np :wink:

 

moja macocha ostatnio zrobila sobie kuchnie w mieszkaniu i ...az przysiadlam z wrazenia - fakt ze nie byla "tania" [tzn ok 30 tys wiec chyba jeszcze "w normie"]

 

ale genialnie wykonczona, bardzo doklanie (opukiwalam kazdy zakamarek) , ciche domuykajace sie szuflady, narozna szafka kołowa zeby wygodnie i praktycznie zapelnic przestrzen :wink:

 

indywidualny projekt - oni cos wymyslali a facet - naprawde ze zmyslem estetycznym i praktycznym tylko poprawial drobizagi i dawal rady :wink: pelne piekne drewno :o :wink:

 

swietna jednym slowem :wink:

i chyba go porwe :wink: :lol:

 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja kuchnia (9mb + spora podświetlana wyspa i jeszcze okap...)

full wypas, fornirowana z elementami giętymi i z drewnianymi doklejkami - bardzo indywidualny projekt - kosztowała ok. 25 tys.

Mam np. wypinane zawiasy Bluma - mogę zdjąć drzwiczki bez śrubokręta i bez problemu wpiąć z powrotem.

Ale niestety nie umiem wkleić zdjęć............

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze sobie wymyslilam ze w kuchni nie chce szafek z szybkami, tylko wszystkie zabudowane.W jadalni planuje kredends i tak chce zrobic fronty ze szla. Czy uważacie ze to dobry pomysl?

 

Jeszcze problem wtyczek do prądu (tzw kontaktów). Czy macie je normalnie na scianach czy są sprytnie pochowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobają mi się pomysły na: dozownik płynu do naczyń (i mydła do rąk!), małe cargo obok zmywarki i wyciąganą wylewkę. Oczywiście zmywarka, piekarnik na wysokości blatu i jak dla mnie szeroka jednodrzwiowa lodówka z szufladami zamrażalnika na dole. Dodam jeszcze robot Boscha do zabudowy w blacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

U mnie teraz w bloku mam w łazience dozownik do mydła wiszący tuż przy umywalce a i pod prysznicem też zastosowałam dozownik 3 komorowy na szampon, mydłono i na szampon do kąpieli dla dzieci.

Może ktos pomyśli że mam hopla na punkcie dozowników ale nie nawidzę stojących butelek z szamponem ,rozmazanego mydła w mydelniczce :evil:

Pozdrawiam :D

Czekam na dalsze ciekawostki kuchenne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...