Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RUST meble kuchenne, kuchnie: opinie, uwagi, zdjęcia, inspiracje


akinom

Recommended Posts

Czy to znaczy ,że konkurencja firmy rust montowała w mojej kuchni meble firmy rust i celowo spartaczyła robotę? Zdobyli projekt, samochód, stroje firmowe i pojawili się przed miom domem. Bardzo ciekawe. Ja dzielę się swoimi doświadczeniami, po to, jak mi się wydaje, jest forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 820
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Piszę o tym co tu na forum miało miejsce w temacie o meblach Rust. Cudowna zmiana zdania zaskakująca dla wielu którzy ten wątek śledzili. To mniej więcej tak jakbyś ty za tydzień napisał że to jednak nie jest wina tej firmy że coś nie pasuje czy zostało źle przycięte, zaprojektowane, pomierzone itp. Oczywiście po spoktaniu z P. Dyrektorem. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale chyba zostałem źle zrozumiany.:) Nie zmieniłem zdania i nie sądze bym zmienił. NADAL TWIERDZĘ, ŻE ODRADZAM MEBLE RUST. To co zrobili jest , najłagodniej mówiąc FUSZERKĄ. Szkoda gadac. Po tym co zrobili u mnie zacząłem się przyglądac kuchniom u znajmomych i wcale nie jestm dumny z tego ,ze dałem się namówic na wykonanie kuchni w firmie rust. Ale uczę się na błędach, przynajmniej tyle z tego mam. Ostatecznie każdy kto do mnie przyjdzie może się przekonac na własne oczy co potrafi firma rust i czy warto tam cokolwiek zamawiac . Właściwie nic nie muszę mówic. Faktów nikt nie zmieni. To ich wizytówka ( a może także i Pani(a)?)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 months później...

Jestem na etapie wyboru producenta mebli.... na dzień dzisiejszy zastanawiam się m.in. nad Rustem, a dokładniej nad Wittem.

Z uwaga przeczytałem wpisy na forum i jedno moge powiedzieć: podejście do klienta mają super. W salonie pswięcono nam z żoną naprawde mnóstwo czasu treściwie odpowiadając na wszystkie pytania.

Ceny niestety nie są zabójczo atrakcyjne... (porównanie Witta w stosunku Rusta wcale nie wypadło rewelacyjnie).

Chetnie zapoznam się z opinią osób, które w ostatnim czasie miały montowane te kuchnie - pieniądze nie są male a bardzo chciałbym uniknąc rozczarowania.

 

Dodam, ze druga firmą jest WFM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie wyboru producenta mebli.... na dzień dzisiejszy zastanawiam się m.in. nad Rustem, a dokładniej nad Wittem.

Z uwaga przeczytałem wpisy na forum i jedno moge powiedzieć: podejście do klienta mają super. W salonie pswięcono nam z żoną naprawde mnóstwo czasu treściwie odpowiadając na wszystkie pytania.

Ceny niestety nie są zabójczo atrakcyjne... (porównanie Witta w stosunku Rusta wcale nie wypadło rewelacyjnie).

Chetnie zapoznam się z opinią osób, które w ostatnim czasie miały montowane te kuchnie - pieniądze nie są male a bardzo chciałbym uniknąc rozczarowania.

 

Dodam, ze druga firmą jest WFM.

 

witam ja bylam w ruscie i powiem szczerze poczulam sie jak biedak, jestem ciekawa czy Pani która mnie obsługiwała ma taka wypasioną kuchnię jak sprzedaje, po wycenie powiedzialam ze niestety trochę za drogo dla mojego prtfela, a pani odpowiedziala z uśmiechem ze chyba żartuję, kuchnię kupiłam w wfm 30% taniej równie wypasioną, pozdarwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuchnię kupiłam w wfm 30% taniej równie wypasioną, pozdarwiam

 

Mam wstepne wyceny z Witta, Rusta i WFM własnie: kuchnia ok 8m2, zabudowy jakieś 7mb: ceny w granicach Witt i WFM 22k plus (bez blatu), Rust to jakieś 26k jeżeli dobrze pamiętam. - oczywiście projekty porównywalne.

to co mnie w WFM zastanowilo to ograniczenia w wysokości szafek i zabudowy zmywarki spowodowane nisko osadzonym oknem w kuchni, gdzie w Ruscie problemy żadnego nie widzieli.

Edytowane przez KrzysztofJerzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Zamówiłem kuchnię w salonie Wrocław. Wybrałem Rust bo po wcześniejszych doświadczeniach z wykonawcami myślałem, że jeśli wybiorę najdroższe studio kuchenne w mieście to i efekt końcowy będzie adekwatny do ceny.

Koszt kuchni - 170tys. zł. (sto siedemdziesiąt tysięcy złotych).

Połowa z tego to urządzenia AGD - Miele.

Oczywiście wpłacić musiałem całość przed montażem. I tu się zaczęło. :(

Kuchnia zamontowana na szybko, niedokładnie i niedbale.

Na moje uwagi, że blat wystaje tu i tam (niewiele 0.5cm ale to widać gołym okiem!) usłyszałem od montażysty, że może mi to wyrównać masą uszczelniającą! Żenada!

Za 170tys. zł można iść do pobliskiego salonu np. Audi/BMW i zamówić całkiem nieźle wypasione auto.

Wyobraźcie sobie sytuację, kiedy wpłacacie całą kwotę, czekacie 2 miesiące na auto, a przy odbiorze okazuje się, że drzwi, maska i inne elementy odstają tu i tam na 0.5cm.

Ciekaw jestem czy Rust przyjąłby tłumaczenie sprzedawcy, że „to się wyrówna masą uszczelniającą i nie będzie tego widać...

Z naprawą przepycham się z Rustem już drugi miesiąc. Dwa dni temu zdemontowali kuchnię. Przy okazji narobili takiego bajzlu, że po prostu się załamałem. Zdemontowane i nie zabezpieczone urządzenia zostawili porozrzucane po kuchni i salonie. W związku z tym zlew za 5tys. zł! już jest porysowany.

A montażyści? Aby zniwelować wystające elementy mebli zażyczyli sobie aby wykuć w tych miejscach ścianę to "poupycha się to co jest za długie".

Meble Rust - NIE POLECAM!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...
Lżej mi na sercu, widząc, że nie jestem jedyną ofiarą firmy Rust. Partacze i złodzieje w jednym! Poza pięknymi meblami i wysokimi cenami (na które niestety się skusiłam) nie mają nic do zaoferowania. Przeklinam dzień, w którym przekroczyłam próg ich salonu w Swarzedzu. Pan „projektant”, Maciej Baranowski pozbawiony jakiegokolwiek talentu i smaku, pracował ze mną prawie rok starając się zaprojektować maleńką kuchnię. Przez cały ten czas wyszukiwał problemy i wszystkie moje pomysły były problemem dla niego. W rezultacie kuchnia – zaprojektowana przeze mnie, amatora kuchennego, ale wiedzącego, co chce- została zamontowana niestety przez grupę partaczy. Pomijając fakt, że nie trzymali się projektu, kuchnia ta ma tyle wad, że nie sposób jej użytkować. Niestety firmy już to nie interesuje; wszelkie usterki- jak twierdzą- mogą być usunięte odpłatnie. Nie sposób nie wspomnieć, że kuchnia posiada 2- letnią gwarancję, a wady nie są usterkami technicznymi, tylko błędem montażowym. Wydział konsumenta monitorował w mojej sprawie, ale też bez żadnego skutku. Firma, tj. pan Ryszard Kwarciński wciąż obstaje przy swoim ; za wszystko muszę zapłacić. Jestem załamana, ale będę się z nimi sądować. Każdego, kto chce kupic kuchnie, ostrzegam: nie wchodzcie do salonu mebli Rust!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracował ze mną prawie rok starając się zaprojektować maleńką kuchnię.

 

Hehe rok czasu projektował kuchnie, masz ogromną cierpliwość, gdzie jadłaś przez ten czas ?

 

A tak poza tym jednopostowcą, którzy rejestrują się na forum, aby tylko skrytykować jakąś firmę mówimy głośne i wyraźne NIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Nie będę dużo pisał. Wystarczy, że napiszę iż jestem z Rustem na drodze sądowej od prawie 4 lat, a poniżej przedmiot sporu w obiektywie. Szczerze odradzam zakupy w RUST, a już na pewno przestrzegam przed przedpłatami typu 90 lub 100%. Ta firma nie jest gotowa na sprzedaż produktów premium i jeszcze długo nie będzie.

 

http://img201.imageshack.us/img201/9513/img1863s.jpg

 

http://img545.imageshack.us/img545/6369/img1861r.jpg

 

http://img6.imageshack.us/img6/6839/img1874sn.jpg

 

http://img7.imageshack.us/img7/4122/img1870k.jpg

 

http://img856.imageshack.us/img856/4605/img1856z.jpg

 

http://img535.imageshack.us/img535/5330/img1866df.jpg

 

http://img17.imageshack.us/img17/92/img1873mm.jpg

 

http://img708.imageshack.us/img708/2004/img1872e.jpg

 

http://img545.imageshack.us/img545/9876/img1871ai.jpg

 

http://img845.imageshack.us/img845/2267/img1876q.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe rok czasu projektował kuchnie, masz ogromną cierpliwość, gdzie jadłaś przez ten czas ?

 

A tak poza tym jednopostowcą, którzy rejestrują się na forum, aby tylko skrytykować jakąś firmę mówimy głośne i wyraźne NIE.

 

Proszę o argumenty odnośnie drugiej części wypowiedzi. Dlaczego 71 postowcy mogą a 1 nie mogą.:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo sa mało wiarygodni - notorycznie mamy przeboje z negatywnym pijarem konkurencji

Loguje się konkurencyjna firma i wali od razu negatywną opinię, a ponieważ forum jest wysoko pozycjonowane w Google, negatywna opinia wyświetla się bardzo wysoko przy wpisaniu do wyszukiwarki nazwy firmy. Najgorsze są przypadki jednorazowego negatywnego wpisu przy jednoczesnym braku jakichkolwiek dowodów prawdomówności (np. zdjęć fuszerek). Dlatego ciebie to nie dotyczy, ale KingaPoznań jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
Czy to znaczy ,że konkurencja firmy rust montowała w mojej kuchni meble firmy rust i celowo spartaczyła robotę? Zdobyli projekt, samochód, stroje firmowe i pojawili się przed miom domem. Bardzo ciekawe. Ja dzielę się swoimi doświadczeniami, po to, jak mi się wydaje, jest forum.

 

Zakupiłem sypialnie z MDF-U po pierwszym roku złożyłem reklamację na odklejający się fornir w paru miejscach ,lecz "firma Rust "nawet nie zareagowała ,mieszcząca się w Dobrodzieniu nie POLECAM !!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Nigdy nie polecę nikomu MEBLI RUST!!!

Jestem bardzo zawiedziona tą marką, zamrażarkę zamontowali mi nieprawidłowo i przerabiali ją przez 11 miesięcy, a na domiar złego jak zabrali mi skrzydło od tej zamrażarki do przerobienia, to oddali po miesiącu, ale żeby było śmiesznie nic z nim nie zrobili, bo uwaga...ZAPOMNIELI. Nic dodać nic ująć. Płacisz za kuchnię ogromną kwotę i niestety Cię nie szanują. Nie wymagajcie od nich przeprosin bo ja takich jeszcze od roku nie otrzymałam . Kuchnia kosztowała tyle co mieszkanie, mam ją od dwóch lat i już jestem załamana współpracą. Sama mam firmę i jeśli popełnię błąd to staram się go jak najszybciej naprawić, ale ta zasada nie obejmuje MEBLI RUST.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months później...

Kurczę tyle negatywnych komentarzy o tej firmie szkoda bo zakochałam się w kuchni Rust w Krakowie mają na wystawie taką śliczną fakt że potwornie drogą kuchnię ma te systemy elektronicznego wspomagania otwierania szafek i w ogóle ta kuchnia jest bajkowa, może ktoś poleci w takim razie firmę która wykona mi kuchnię na wymiar? Zależy mi na tych systemach żeby ta polecona firma znała się na tym i dobrze je zamontowała.

Swoją drogą jestem w szoku myślałam że za takie pieniądze firma Rust robi piękne porządne kuchnie a tu tyle negatywnych komentarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
Nigdy nie publikowałam żadnych opinii na tym forum, więc pewnie zostanę uznana za niewiarygodną. Ale nigdy też nie czułam się tak zdezorientowana za własne i to spore pieniądze. Wobec tego, czuję się w obowiązku napisać swoją opinię ku przestrodze innym - chyba między innymi po to to forum istnieje, a jego użytkownicy wchodzą tutaj aby zasięgnąć informacji. Wybrałam firmę RUST do wykonania moich mebli kuchennych. Już na początku współpraca wyglądała dość nietypowo. Pani projektantka, za każdym razem mówiła co innego wprowadzając ogromny chaos w ustaleniach, nie znała cen ani systemów. Meble podobały się nam ale obsługa totalnie dla bezmózgich. Najlepiej nie zadawaj pytań, bierz co proponują i nie narzekaj że drogo, bo poczujesz na własnej skórze urażone przerośnięte ego mości pani projektantki. Niejednokrotnie czułam się zażenowana wygłaszaniem przez panią sprzecznych informacji, w pewnym momencie zaczęłam obawiać się czy pani jest zdrowa na umyśle. Wreszcie zdecydowaliśmy o rezygnacji z obsługi w tym salonie, postanowili jednak zawalczyć o klienta. W konsekwencji przejął naszą obsługę bardzo miły Pan, zapewniając nas w sposób bardzo przekonujący do pozostania i zakupu mebli. Obecnie jesteśmy w trakcie montażu i okazało się .... że kolory przyszły nie takie. Zaproponowano nam upust :-) 3% żeby nie poprawiać, nie zgodziłam się i się zaczęło .... cdn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...