Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mieszkanie w starym domu i remont (prawie) generalny


OK

Recommended Posts

Okna będą jednoskrzydłowe i zastanawiam się, czy nie podzielić ich poziomymi szprosami na wysokości 1/3 i 2/3 okna. Będę wdzięczna za opinie, a jeszcze bardziej za zdjęcia 8) (bo mnie nic nie wpadło w ręcę, a właściwie w oczy :D .

 

Jeśli jeszcze możesz (bo rozumiem, że już zamówione), to zamów takie, jak były w oryginale - repliki. W starych domach najlepiej wyglądają.

Widziałam kiedyś takie okna z przypinanymi szprosami - świetna sprawa, bo wygląda nawet z bliska jak szpros, a do mycia toto się zdejmuje i nie przeszkadza :wink: Pewnie tylko kosztuje jak diabli :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • OK

    6251

  • malgos2

    2112

  • kachna28

    1536

  • monia i marek

    948

Najaktywniejsi w wątku

Jeszcze lepsze od tych co pisze Olga -są szprosy wewnątrzszybowe -w niczym nie przeszkadzają. Ja też zastanawiałam się nad szprosami (w kolorze okien oczywiście -tylko nie "złote" :roll: !!!). Poziomy szpros w górnej szęści okna -jakieś 30cm od góry - podzielony pionową kreską w środku -cholera sama nie rozumiem co napisałam... Chodzi o to że dolna częśc okna jest pozbawiona szprosów -tylko na górze są -pionowy i poziomy. U nas w oklicy jeden domek takie ma -i baardzo ładnie wygląda. Jednak szprosy zawsze nieco ograniczają światło -dlatego ja z nich zrezygnowałam -bo i tak mam okna tylka na 2ch ścianach -wschodniej i zachodniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olga -pytanie z innej beczki -na jakiej wys. masz blat w kuchni? mi wychodzi z wyliczenia, że po 2giej wylewce i płytkach -blat będzie się zaczynał na wys. ok. 90cm :o Chodzi o to -że na tej wys. zaczyna się parapet -a chcę żeby blat nachodził na okno, czyli dodając do tego wys. blatu -ostateczny blat roboczy będzie na wys. ok 93-94cm.... Standard to chyba 85cm. Co prawda meble będą robione na zam. ale nie wiem czy to nie za wysoko -z drugiej strony liliputami nie jesteśmy :roll: Co myślisz? chciałabym uniknąc sytuacji -żeby robic parapet i kilka cm pod nim blat :-? ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na repliki nie ma szans, gdyż aktualnie mamy założone okna PCV (poprzedni właściciel założył je w 2000r.), ale są totalnym badziewiem - nie dosyć, że przez 6lat nikt ich ani razu nie umył :evil: (więc teraz są bliższe szarości niż bieli :cry: ), to są bardzo nieszczelne i dom bardzo szybko się wychładza, mimo tego, że ściany mają ok.60cm grubości. A poza tym od zawsze choruję na drewniane okienka :oops: , a że nawet po przystępnej cenie udało się je zamówić, to się zdecydowaliśmy :wink: .

Ponadto dom jest taką małą kostką, więc myślę, że nie zaszkodzą mu bardziej nowoczesne elementy, czyli np. takie szprosy. Poza tym mam ochotę jedno z okien na piętrze wydłużyć a la balkonowe - to się chyba portfenetr nazywa i dać barierkę ze szczotkowanej stali :wink: .

Jutro będę dzwonić odnośnie tych zmian - wierzę, że jest to jeszcze do załatwienia 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

93 cm :lol:

 

Tylko tyle, bo okno na takiej wysokości. Czyli dylemat miałam odwrotny do Twojego - jakby to nie wyglądało głupio, to zrobiłabym wyżej niż okno - to jest dla mnie idealna wysokość do pracy, ten wysoki stół tyle ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałam chyba na wątku "wnętrza" zdjęcia okienek o któych pisze Kachna. Bardzo ładnie wyglądają. Ja też oczywiście myślę o szprosach TYLKO I WYŁĄCZNIE w kolorze ościeży 8) . Wiem, że są wewnątrzszybowe i naklejane - te ponoć są tańsze. Muszę się dowiedzieć jakie są ceny i szerokości, bo rónież muszę zwrócić uwagę, żeby mi światełka dziennego nie zabierały :wink: .

A propos blatu, że się tak wtrącę :oops: - ja jestem liliput (<1,6m 8) ) i mam na wysokości 86cm - jak dla mnie w sam raz :wink: :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos mycia i nie mycia okien - ja się wczoraj zabrałam za swoje, niemyte od kupienia, czyli już prawie 1,5 roku :oops: Ponieważ trwał permanenty remont i było albo przed robotami, albo w trakcie, to nie myłam, bo i po co :oops: :oops: :oops:

No i teraz mam :x Okno w kuchni zajęło mi wczoraj 3 godziny :x I padłam, bo się fatalnie poczułam. Teraz piję kawkę i się psychicznie przymierzam do dwóch pozostałych w pokojach :-?

Na szczęście dało się doszorować, uff :D Tylko klamki chyba muszę zmienić, bo zżółkły :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałam chyba na wątku "wnętrza" zdjęcia okienek o któych pisze Kachna. Bardzo ładnie wyglądają. Ja też oczywiście myślę o szprosach TYLKO I WYŁĄCZNIE w kolorze ościeży 8) . Wiem, że są wewnątrzszybowe i naklejane - te ponoć są tańsze. Muszę się dowiedzieć jakie są ceny i szerokości, bo rónież muszę zwrócić uwagę, żeby mi światełka dziennego nie zabierały :wink: .

A propos blatu, że się tak wtrącę :oops: - ja jestem liliput (<1,6m 8) ) i mam na wysokości 86cm - jak dla mnie w sam raz :wink: :D .

Naklejane odradzam absolutnie - zabijesz się własną pięścią przy myciu tego :x Albo wewnątrzszybowe, albo zdejmowane.

Wierz mi, ja wiem, co to jest mycie okien ze szprosami na stałe :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justynko, szprosy to raczej nie są nowoczesne - o ile pamiętam domek jest stary i szprosy na pewno miał, szkoda, że nie wiadomo w jakim układzie :(

 

Bardzo dobrze pamiętasz - domek stary, stary :). Chodzi mi o to, że to mają być tylko dwa poziome szprosy , a nie typowa kratka ;) - czyli taki trochę unowocześniony szpros ;). Niestety nie ma żadnej dokumentacji z przeszłości poza układem pomieszczeń i kanalizacji :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justynko, szprosy to raczej nie są nowoczesne - o ile pamiętam domek jest stary i szprosy na pewno miał, szkoda, że nie wiadomo w jakim układzie :(

 

Bardzo dobrze pamiętasz - domek stary, stary :). Chodzi mi o to, że to mają być tylko dwa poziome szprosy , a nie typowa kratka ;) - czyli taki trochę unowocześniony szpros ;). Niestety nie ma żadnej dokumentacji z przeszłości poza układem pomieszczeń i kanalizacji :wink:

 

A w okolicy nie ma podobnych domów ze starymi oknami?

Ja w starym domu w więkoszości okien miałam taki układ, o jakim piszesz, a w dwóch na poddaszu kratkę, bo miały inny kształt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :D

 

Wiolasz, do pracki w sobotę? To ja za Ciebie poleniuchuję :wink:

 

Czasem sie zdarza, ale jak się okazało nie tym razem, bo jak już zaszłam na miejsce to zmienniczka też była. Po prostu nikt mi nie powiedział, że to nie moja kolej. :-?

 

Błłee, to się pofatygowałaś na darmo :-? Ale chociaż wolne miałaś :wink:

Dzień dobry :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja doszłam do wniosku, że nie myję wcale okien na święta, bo:

1.jestem z tych, co bojkotują święta wszelakie :wink: , bo na ogół spędzam co najmniej jeden z dni świątecznych w pracy :evil: - w Wielką sobotę naujbliżsżą, na przykład, a mąż w Lany Poniedziałek :evil: , więc nawet na wyżerkę do rodziny nie ma specjalnie jak pojechać. Generalnie wychodzę z założenia, że sprzątam wtedy, kiedy mi to pasuje i odpowiada, a nie wg kalendarza 8) .

2.a po drugie primo - za póltora miesiąca będą wymieniane :lol: , więc nie ma większego sensu - zwłaszcza, że pogoda taka okrutna :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja doszłam do wniosku, że nie myję wcale okien na święta, bo:

1.jestem z tych, co bojkotują święta wszelakie :wink: , bo na ogół spędzam co najmniej jeden z dni świątecznych w pracy :evil: - w Wielką sobotę naujbliżsżą, na przykład, a mąż w Lany Poniedziałek :evil: , więc nawet na wyżerkę do rodziny nie ma specjalnie jak pojechać. Generalnie wychodzę z założenia, że sprzątam wtedy, kiedy mi to pasuje i odpowiada, a nie wg kalendarza 8) .

2.a po drugie primo - za póltora miesiąca będą wymieniane :lol: , więc nie ma większego sensu - zwłaszcza, że pogoda taka okrutna :cry:

 

Ja zazwyczaj też olewam, ale już mi się żal sąsiadów zrobiło :D Wszystko takie popucowane dookoła, a tu jedne takie straszą już czwarte święta :lol: :lol: :lol:

Zresztą i tak czas najwyższy było je umyć, a u nas akurat wczoraj pogoda była idealna - cieplutko i słoneczko świeci. Dziś zresztą też.

 

Ale jakbym je miała wymieniać to raczej nie przyszłoby mi do głowy je myć :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w okolicy nie ma podobnych domów ze starymi oknami?

Ja w starym domu w więkoszości okien miałam taki układ, o jakim piszesz, a w dwóch na poddaszu kratkę, bo miały inny kształt.

 

 

Większość domków w okolicy jest już po totalnym remonie i na ogół mają okienka białe PCV, ewentualnie drewniane, ale bez szprosów. Jeden ma białe PCV i BIAŁE szprosy :evil: . Domki, których jeszcze nie wyremontowano mają dwuskrzydłowe podwójne okienka ze sprosami - czyli jak się zamknie oba skrzydła, to tak jakby była klasyczna kratka :). Ale to już pojedyncze sztuki są... A mnie ta kratka nie podoba się wcale :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zazwyczaj też olewam, ale już mi się żal sąsiadów zrobiło Wszystko takie popucowane dookoła, a tu jedne takie straszą już czwarte święta

Zresztą i tak czas najwyższy było je umyć, a u nas akurat wczoraj pogoda była idealna - cieplutko i słoneczko świeci. Dziś zresztą też.

 

A u nas ani wczoraj ani dzisiaj. :( :roll:

 

Ale jakbym je miała wymieniać to raczej nie przyszłoby mi do głowy je myć

 

Fajnie, że ktoś myśli podobnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

U mnie kawka i tabletka na ból głowy :-? po imprezie urodzinowej jestem, męża z dzieckiem do kościoła wygoniłam.

 

Co do okien ze szprosami, to mąż nie chciał, choć mi się podobały, ale przekonał mnie ładnymi parapetami za tą różnicę i tym, że moda zawsze mija..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...