Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mieszkanie w starym domu i remont (prawie) generalny


OK

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • OK

    6251

  • malgos2

    2112

  • kachna28

    1536

  • monia i marek

    948

Najaktywniejsi w wątku

Takiej to dobrze :D Żadna pogoda Ci nie straszna.

Ja mam teraz do pracy 1h samochodem (jak korków nie ma większych niż zwykle), z mojego mieszkanka 1/2h też samochodem :-? Powrót circa 2xdłużej :evil: Jak zasypie, to pół dnia jazdy :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam obsesję na tym punkcie o ile nie robię remontu :D :wink:

Ale własnie uskuteczniam metodę mieszaną - na co dzień i od wyjścia :wink: 8)

Nr 2 jest super, ale na co dzień szlag by mnie trafił, a w piżamce mogę się rano szwendać i 2 godz. po mieszkaniu i popijać kaffę :wink: Lubię piżamki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam grubaśny wielki szlafrok w rybki -mozna narzucic na komplecik :) A mąż oczywiście najbardziej lubi minimalizm :wink:

 

Jak każdy facet :lol: :lol: :lol:

A ja na duże mrozy mam piżamkę taką pluszową niebieską z pieskami :lol: - szlafroka mi nie trza :wink: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę ci jaka ze mnie wredna skneruska :wink: Chodzi o kominek (a raczej obudowę do niego).U mnie to dośc odległy temat, ale już robiłam "rekonesans". Miałam nr tel do speca od kominków, który robił u większości znajomych. Przyjechał z katalogiem -dośc pokaźnych rozmiarów -fotki jego realizacji -kominki jakie sobie zamarzysz. Problem pojawił się przy konkretnej wycenie wybranego przez nas modelu. Planujemy kominek w nowoczesnym stylu -płaska płyta marmutu lub trawertynu -od podłogi do sufitu z "pęknięciem" w środku (pewnie wiesz o co chodzi bo mnóstwo osób na forum ma cos takiego). Pan nie potrafił powiedziec ile? musi przesłac wymiary do salonu w Rzeszowie, oni muszą miec wycene kamieniarza -czyli zarobic musi cały "łańcuszek" ludzi po drodze W końcu wyszło że ta obudowa to ok 8-10tys zł (bez montażu!). Pożegnałam pana ozięble i zasiadłam do netu. Znalazłam kilka zakładów kominiarskich w promieniu 100km i przesłałam im mailem zdjęcie upatrzonego kominka. Po kilku dniach dostałam wycenę z kilku zakładów: płyta marmuru wraz z wycięciem na wkład i "zygzakiem"- cena pomiędzy 2,5tys a 6tys Tak więc, gdy nadejdzie czas -pojadę po tą płytę i osobiście ją sobie przywiozę (mamy samochód dostawczy). A speca poszukam tylko do złożenia tego "do kupy" .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę ci jaka ze mnie wredna skneruska :wink: Chodzi o kominek (a raczej obudowę do niego).U mnie to dośc odległy temat, ale już robiłam "rekonesans". Miałam nr tel do speca od kominków, który robił u większości znajomych. Przyjechał z katalogiem -dośc pokaźnych rozmiarów -fotki jego realizacji -kominki jakie sobie zamarzysz. Problem pojawił się przy konkretnej wycenie wybranego przez nas modelu. Planujemy kominek w nowoczesnym stylu -płaska płyta marmutu lub trawertynu -od podłogi do sufitu z "pęknięciem" w środku (pewnie wiesz o co chodzi bo mnóstwo osób na forum ma cos takiego). Pan nie potrafił powiedziec ile? musi przesłac wymiary do salonu w Rzeszowie, oni muszą miec wycene kamieniarza -czyli zarobic musi cały "łańcuszek" ludzi po drodze W końcu wyszło że ta obudowa to ok 8-10tys zł (bez montażu!). Pożegnałam pana ozięble i zasiadłam do netu. Znalazłam kilka zakładów kominiarskich w promieniu 100km i przesłałam im mailem zdjęcie upatrzonego kominka. Po kilku dniach dostałam wycenę z kilku zakładów: płyta marmuru wraz z wycięciem na wkład i "zygzakiem"- cena pomiędzy 2,5tys a 6tys Tak więc, gdy nadejdzie czas -pojadę po tą płytę i osobiście ją sobie przywiozę (mamy samochód dostawczy). A speca poszukam tylko do złożenia tego "do kupy" .

 

Jeśli to w promieniu 100 km, to dopytaj jednak o transport i montaż - dużo drożej to nie wyjdzie skoro i tak bierzesz speca od montażu. Taka płyta z kamienia w transporcie może łatwo pęknąć, albo przy załadunku/rozładunku. Samochód dostawczy nie załatwia sprawy - masz dźwig, żeby to zdjąć? Jak Ci zrobią z dostawą i montażem i coś strzeli w trakcie - to ich problem nie Twój. Jak strzeli na Twoim samochodzie, albo przy rozładunku, to co? Jak będzie montował kto inny i coś się stanie (odpukać :wink: ) też mogą być problemy, bo będzie zwalał na wadę kamienia. Przemyśl jeszcze raz.

Ja sama się zastanawiałam, bo chcę blat granitowy i też mi wychodziło, że materiał w hurcie dwa razy taniej. Ale właśnie po głębokim przemyśleniu doszłam do wniosku, że 2x taniej i tak mnie nie urządza w razie czego. Kamień ma prawo mieć wew. pęknięcia itp. Po montażu to już można w niego walić czym chcesz i nic się nie stanie, ale właśnie transport, załadunki i rozładunki, montaż i obróbka to ma prawo stać się wszystko - a kasa i tak wydana i nikt Ci jej nie zwróci :-? Pogadaj tam, gdzie mają taniej, niech Ci to jeszcze przywiozą i zmontują - nie sądzę, żeby 100 km stanowiło problem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie trzeba to i dźwig załatwię (mąż ma w pracy dostęp do takich "cudów") :D. A sam montaż to ok. 1500zł podobno... Wiesz między tymi kamieniarzami też różnice są spore -w Kielcach 2,7tys a w Lublinie to samo 6tys (specjalnie napisałam obydwu tą samą nazwę kamienia żeby miec porównanie). Poszukam jescze tu w okolicy -bo może okaże się jeszcze taniej -no i bliżej :) Chodziło mi generalnie o ukazanie -ile osób po "drodze" do mnie musi zarobic na tym kawałku marmuru -jak mam możliwośc to wolę "przeskoczyc" tych pośredników -a różnica w kieszeni :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie trzeba to i dźwig załatwię (mąż ma w pracy dostęp do takich "cudów") :D. A sam montaż to ok. 1500zł podobno... Wiesz między tymi kamieniarzami też różnice są spore -w Kielcach 2,7tys a w Lublinie to samo 6tys (specjalnie napisałam obydwu tą samą nazwę kamienia żeby miec porównanie). Poszukam jescze tu w okolicy -bo może okaże się jeszcze taniej -no i bliżej :) Chodziło mi generalnie o ukazanie -ile osób po "drodze" do mnie musi zarobic na tym kawałku marmuru -jak mam możliwośc to wolę "przeskoczyc" tych pośredników -a różnica w kieszeni :wink:

Wiem jakie są różnice między kamieniarzami :wink: Mi właśnie chodzi o to, żeby wyeliminować ten łańcuszek ludzi-którzy-muszą-na-tym-zarobić skracając go do jednej firmy, która zrobi Ci wszystko od a do zet. Czyli kupujesz u nich kamień, oni go obrabiają, dowożą, montują. Za montaż płacisz tak czy siak, więc tak naprawdę oszczędzasz tylko na transporcie - walcz, negocjuj ceny, może ta sama firma, od której kupisz za te 1500 zrobi Ci montaż z transportem. Chodzi też o to, że wtedy ta jedna firma ponosi za materiał odpowiedzialność do momentu zamontowania go u Ciebie w chałupce :wink: Jak kupisz i odbierzesz od kamieniarza - jego odpowiedzialność się kończy u niego w warsztacie. Ten, kto Ci będzie montował jak coś się stanie, będzie twierdził, że to nie jego wina, bo kamień był felerny - a jest taka możliwość. Jeśli ta sama firma Ci sprzedaje i montuje i coś strzeli po drodze, to ich problem, muszą Ci przywieźć drugi kamień i zamontować - jest Twój, dopiero jak Ci go wmontują, a nie już za bramą zakładu, a dalej martw się kobieto sama.

 

Ja też mogę zamówić blat w firmie, która mi robi kuchnię, ale właśnie to jest najdroższe bo sie robi ten łańcuszek (kamieniarz - transport - firma), wtedy przynajmniej odpowiada do końca firma od kuchni. Ale robienie po kawałku samemu - oszczędzasz stosunkowo niewiele, a jak coś się stanie, to nie ma winnego, bo robią ten kamień na Twoją odpowiedzialność, nie na swoją.

Ja mam zamiar zamówić u takiego kamieniarza, gdzie sobie wybiorę kamień, on go zrobi, przywiezie i zamontuje. Zarabia jedna osobofirma :wink: A różnice w cenie znam. W samej Warszawie 2-3 tys. w zależności od firmy za to samo. Szukaj tanio, ale szukaj z montażem, taka moja rada, daj sobie spokój z wożeniem samej, bo ryzyko za duże do zysku.

No ale zrobisz jak uważasz oczywiście :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.sxc.hu/pic/m/a/ah/ahallora/570268_cool_long_drink.jpg Zdróweczko, chlup :wink:

Temat kamienia "obrabiam" od roku. Niewykluczone, że zamówię w końcu np. na Mazurach - pytałam, opcję z dowozem mają, cenę się sprawdzi - ogłoszę przetarg :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...