Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mieszkanie w starym domu i remont (prawie) generalny


OK

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 16,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • OK

    6251

  • malgos2

    2112

  • kachna28

    1536

  • monia i marek

    948

Najaktywniejsi w wątku

Witam wieczorem...dzięki za adres do wanien i innych rzeczy. Już wybrałam kilka..

A tak jeśli chodzi o moje wrażenia z wizyty u dentysty...Jakbyś kogoś obchodziło....takiego szału wrzasku i rzucania wszystkim nie widziałam nawet u dorosłych. Na przemian pijackie przyśpiewki i wrzask.... :o Fajnie, bo w 15 min bez płaczu wszystko poleczone, 310 zł w kieszeni mniej, ale potem przez 2,5 godz......Nastepny raz bedzie na żywca...

Teraz już na szczęście wróciła moja córcia kochana spokojna...ona bajkę ogląda a ja odpoczywam.. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wieczorem...dzięki za adres do wanien i innych rzeczy. Już wybrałam kilka..

A tak jeśli chodzi o moje wrażenia z wizyty u dentysty...Jakbyś kogoś obchodziło....takiego szału wrzasku i rzucania wszystkim nie widziałam nawet u dorosłych. Na przemian pijackie przyśpiewki i wrzask.... :o Fajnie, bo w 15 min bez płaczu wszystko poleczone, 310 zł w kieszeni mniej, ale potem przez 2,5 godz......Nastepny raz bedzie na żywca...

Teraz już na szczęście wróciła moja córcia kochana spokojna...ona bajkę ogląda a ja odpoczywam.. :D

:lol: :lol: :lol: :lol:

Oj, biedna Ty, biedna :wink:

 

Aniu, na NK faktycznie mnie nie było ostatnio, bo jakoś zapominam - ale w poniedziałek się zamelduję, obiecuję :oops: Z domku to mi nie chce chodzić w ogóle ta stronka :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wieczorem...dzięki za adres do wanien i innych rzeczy. Już wybrałam kilka..

A tak jeśli chodzi o moje wrażenia z wizyty u dentysty...Jakbyś kogoś obchodziło....takiego szału wrzasku i rzucania wszystkim nie widziałam nawet u dorosłych. Na przemian pijackie przyśpiewki i wrzask.... :o Fajnie, bo w 15 min bez płaczu wszystko poleczone, 310 zł w kieszeni mniej, ale potem przez 2,5 godz......Nastepny raz bedzie na żywca...

Teraz już na szczęście wróciła moja córcia kochana spokojna...ona bajkę ogląda a ja odpoczywam.. :D

 

:o :o :o :o

no, to pięknie Cię skasowało..

i przeżyć co niemiara :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to się chwalę mieszkankiem brata :lol:

Skoro u mnie się nic nie dzieje :wink:

Brat został szczęśliwym posiadaczem 88 z hakiem m2 - niestety nie mam rzutu mieszkania, a szkoda, bo fajne. Musi być fajne, bo sama je wynalazłam :lol:

 

To jest nówka sztuka w stanie deweloperskim, osiedle zamknięte, 4-6 pięter, tam gdzie brat, są 4 piętra, ale z windą 8)

Cały budynek wygląda tak:

http://images34.fotosik.pl/205/cc8bf4bc6000fff4med.jpg

Jego mieszkanko na górze po lewej, w niebieskiej części, tam gdzie S14. Jak się dobrze przyjrzeć, to widać ścianę dzielącą z sąsiednim mieszkaniem (odchodzi od klatki). Czyli ma na trzy strony :lol: Na tym zielonym będą mieli plac zabaw dla dzieci - więc luzik, bo dzieci na oku - mogą chodzić same :wink:

 

A konkretniej to wygląda tak:

http://images23.fotosik.pl/189/0f3fb4c93a77c86bmed.jpg

Tu widać północno-zachodni narożnik: pokój narożny (okna na dwóch ścianach) to główna sypialnia 15m2, proporcjonalny prostokąt. Nie mam zdjęcia, ale dalej w lewo (czyli od północy); jest sypialnia 11 m prawie kwadrat - starszej córki; i następna w kolejności, też od północy, kuchnia - 12m kwadrat.

Z prawej (okno z wykuszem) to sypialnia młodszej, też 11m tyle że prostokąt. To chyba najmniej ustawny pokój, ale za to ma fajne okno - wiecie o ssso chodzi :wink:

I za wykuszem widać kawałek ich balkonu, który lepiej widać poniżej.

http://images26.fotosik.pl/190/becab897a486ffe4med.jpg

http://images23.fotosik.pl/189/d99f7a4e3a310745med.jpg

Tu widać balkon, który jest fantastyczny - duży pokój ma 25m2, jak widać ma podwójne drzwi balkonowe bez słupka :wink: Oprócz tych okien, co widać, ma jeszcze okno od południa - więc słońce będą mieli cały dzień.

Oprócz tego są dwie łazienki - 4,5 i 2 m2, ta mniejsza była tylko wc, ale brat ją wyciągnął do tych 2 m i zmieścił prysznic. Stwierdził, że jak ma 3 baby w domu, to nie da rady inaczej :lol: :lol: :lol: Korytarz wejściowy nie za duży, ale kwadratowy, więc można wejść całą rodziną i się nie pozabijać.

 

Co się prawie w dzisiejszych czasach nie zdarza, w stanie deweloperskim są drzwi wew. Parapety z konglomeratu (nie pamiętam nazwy), ale drzwi mnie bardzo miło zaskoczyły. Białe, wiadomo, że nie z tych najdroższych, ale naprawdę fajnie się prezentują - okleina imit. drewno, ze szprosami i szybkami ornamentowymi - czyli całkiem w moim guście :lol: Szczęśliwie w ich również, wystrój będą mieli bardziej klasyczny, niż nowoczesny :lol:

 

Sorki, że się tak rozpisałam, ale straszliwie mi się podoba to ich mieszkanie :lol:

 

Nie wiem, jak gdzie indziej, ale u nas w zasadzie 4-pokojowe mieszkania to się obecnie zaczynają od 100 m2, a i tak najczęściej kuchnia jest w aneksie, ślepym na dodatek :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty to byś chciała wszystko raz-dwa :lol:

W poniedziałek ostatni klucze dopiero odebrali, jeszcze jakieś poprawki im robią, potem wykończeniówka itd. Wprowadzić się chcą do końca wakacji :wink:

Zadowoleni, bo do tej pory to tylko na papierze je oglądali - jednak inaczej jak wejdziesz i się przejdziesz po kątach. Można się nieźle rozczarować. Na szczęście im się podoba :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyjemy, zobaczymy :wink:

Mają do zrobienia kuchnię i dwie łazienki - płytki, osprzęt i w zasadzie wszystko do łazienek mają kupione. Mają upatrzone miejsce, gdzie zamówią kuchnię, agd wybrane :roll:

Brat mnie powinien całować po rękach, bo stwierdził, że nie będzie płacił 70 zet/m za położenie płytek i sam położy :roll: Dziś z ojcem załatwiłam "tańszego" glazurnika 8) Tam jest ok. 80m2 płytek do położenia :wink:

W pokojach kładą wykładzinę dywanową, więc im to błyskiem pójdzie, poza tym pomalować i cześć :)

Jest szansa, że się wyrobią - powinni, bo mała do szkoły, to lepiej się przeprowadzić przed nowym rokiem szkolnym niż w trakcie :roll:

 

Na szczęście nie muszą budować :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tylko tyle, to spoko :wink:

napewno się wyrobią, w sumie jak sobie przypomnę, to u mnie zaczynając od kwietnia...w 7 miesięcy miałam wszystko, a nawet ścian nie było :lol: :lol: :lol:

I robił to tylko tatuś małża, no i czasem my (drobnicę :wink: ).

Kurczę, nie zdawałam sobie wcześniej sprawy, że to tak szybko poszło.

A ile tam pokoi będzie miał braciszek??

Bo mieszkanko małe nie jest..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...