Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mieszkanie w starym domu i remont (prawie) generalny


OK

Recommended Posts

może....moze....

 

Mam pytanie na szybkiego: czy 30 zł /m2 za położenie płytek to mało czy dużo? Wiem że dobry i dokładny fachowiec, bo wszyscy nam go polecają. ALe czy szukać tańszego? Mam dwie łazienki, kotłownię, przedpokój i wiatrołap i kuchnię na podłodze też. I na ścianie w kuchni ten pasek pod meblami..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • OK

    6251

  • malgos2

    2112

  • kachna28

    1536

  • monia i marek

    948

Najaktywniejsi w wątku

może....moze....

 

Mam pytanie na szybkiego: czy 30 zł /m2 za położenie płytek to mało czy dużo? Wiem że dobry i dokładny fachowiec, bo wszyscy nam go polecają. ALe czy szukać tańszego? Mam dwie łazienki, kotłownię, przedpokój i wiatrołap i kuchnię na podłodze też. I na ścianie w kuchni ten pasek pod meblami..

hmmm, słyszałam,że potrafią brać i tyle co płytki kosztują Ale lepiej popytać jakie są ceny u Ciebie.. No i chyba ważne czy to Ty dostarczasz reszte materiałów - kleje, fugi itd. I jak sa ułożone płytki.

Chyba niewiele pomogłam ... w sumie ja nawet nie wiem ile płacimy za poszczególne rzeczy, ustalona ogólna suma za wszystko z materiałami, nie bawiłam się w dochodzenie, może to był błąd, ale czasu nie było....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może....moze....

 

Mam pytanie na szybkiego: czy 30 zł /m2 za położenie płytek to mało czy dużo? Wiem że dobry i dokładny fachowiec, bo wszyscy nam go polecają. ALe czy szukać tańszego? Mam dwie łazienki, kotłownię, przedpokój i wiatrołap i kuchnię na podłodze też. I na ścianie w kuchni ten pasek pod meblami..

hmmm, słyszałam,że potrafią brać i tyle co płytki kosztują Ale lepiej popytać jakie są ceny u Ciebie.. No i chyba ważne czy to Ty dostarczasz reszte materiałów - kleje, fugi itd. I jak sa ułożone płytki.

Chyba niewiele pomogłam ... w sumie ja nawet nie wiem ile płacimy za poszczególne rzeczy, ustalona ogólna suma za wszystko z materiałami, nie bawiłam się w dochodzenie, może to był błąd, ale czasu nie było....

 

Tak jak pisze onna, pytaj u siebie, bo jak dla mnie to cena zaj...super :wink: W Warszawie rozrzut 50-100/m2, a za 50 to raczej trudno znaleźć.

 

Onna, ryczałt jest bardzo dobry, tyle że najlepiej wynotować co w niego wchodzi. Ja się właśnie na tym nacięłam, bo się okazało, że nie mówiłam, że to ma być zrobione i tamto :evil: A wiadomo, że roboty dodatkowe trzeba płacić osobno :roll: Więc lepiej mieć na piśmie, że mówiłaś :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam na piśmie :) Swoja droga ciekawa jestem zakresu Twojego remontu i ile za niego płaciłaś ... Ja chciałam uniknąć latania za każda śrubką, płytki też wykonawca ma opłacić, wybiorę rozsądną cenę ale niekoniecznie najtańsze, oczywiście on może mieć swoje zdanie na ten temat ;)

Nie pytałam w sumie o rodzaj materiałów, tylk o rury mi przyszło do głowy, mówił,że stalowe. Farby chce nie białe, więc nie wiem co on na to powie, do łazienki chce specjalne łazienkowe tez. Będę z nim gadać. W umowie jest cena ostateczna i co wchodzi w roboty, specjalnie wyliczałam. Niby mi przyniósł jakiś kosztorys, ale to nie było formalne tylko takie "zapiski" I tak nie wiem co się z czego bierze ;) Uznaliśmy po prostu że taka cena może być, nie było czasu na szukanie ekip, spotykanie, obliczanie. Myślę tak : jeśli mi facet z góry nie powie,że coś ma dodatkowo kosztować to nie ma podstaw żeby żądać więcej niż w umowie, Ostatnio to nam nawet jakiś rabat obiecywał za wcześniejsze rozpoczęcie prac. Dla mnie ważne bylo, ze nie powiedział jak jedne jego poprzednik,że się BOI takiego remontu... no sorry, ale jak wykonawca ma mi się bać to po co go do takiej pracy zabierać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BOI takiego remontu...

 

dobre, naprawdę....cytat roku chyba :o :D

 

Problem taki, że jakos nie mogę znaleźć ŻADNEGO glazurnika, pochowali się czy co? Pytam już wszystkich wokół. Tak wiec i wyboru nie mam za bardzo...

Bo robią u nas po 7 dyszek z metra :evil:

Jak mój glazurnik - na początku, jak z nim gadałam, to mówił, że u niego na Mazurach ceny chodzą ok 25/m2, teraz już gada, że i u siebie robotę za 70/m2 może znaleźć :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BOI takiego remontu...

 

dobre, naprawdę....cytat roku chyba :o :D

 

Problem taki, że jakos nie mogę znaleźć ŻADNEGO glazurnika, pochowali się czy co? Pytam już wszystkich wokół. Tak wiec i wyboru nie mam za bardzo...

Bo robią u nas po 7 dyszek z metra :evil:

Jak mój glazurnik - na początku, jak z nim gadałam, to mówił, że u niego na Mazurach ceny chodzą ok 25/m2, teraz już gada, że i u siebie robotę za 70/m2 może znaleźć :roll:

 

W Krolewskim Stoleczym tez miedzy 50 a 70 za metr, ale wszystko co ekstra, jest ekstra, czyli romby, mozaiki itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BOI takiego remontu...

 

dobre, naprawdę....cytat roku chyba :o :D

 

Problem taki, że jakos nie mogę znaleźć ŻADNEGO glazurnika, pochowali się czy co? Pytam już wszystkich wokół. Tak wiec i wyboru nie mam za bardzo...

Bo robią u nas po 7 dyszek z metra :evil:

Jak mój glazurnik - na początku, jak z nim gadałam, to mówił, że u niego na Mazurach ceny chodzą ok 25/m2, teraz już gada, że i u siebie robotę za 70/m2 może znaleźć :roll:

 

No Krolewskim Stoleczym tez miedzy 50 a 70 za metr, ale wszystko co ekstra, jest ekstra, czyli romby, mozaiki itd.

A oczywiście, że wszystko ekstra :lol: W takiej łazience jak moja to prawie każda płytka ekstra :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BOI takiego remontu...

 

dobre, naprawdę....cytat roku chyba :o :D

 

Problem taki, że jakos nie mogę znaleźć ŻADNEGO glazurnika, pochowali się czy co? Pytam już wszystkich wokół. Tak wiec i wyboru nie mam za bardzo...

Bo robią u nas po 7 dyszek z metra :evil:

Jak mój glazurnik - na początku, jak z nim gadałam, to mówił, że u niego na Mazurach ceny chodzą ok 25/m2, teraz już gada, że i u siebie robotę za 70/m2 może znaleźć :roll:

 

No Krolewskim Stoleczym tez miedzy 50 a 70 za metr, ale wszystko co ekstra, jest ekstra, czyli romby, mozaiki itd.

A oczywiście, że wszystko ekstra :lol: W takiej łazience jak moja to prawie każda płytka ekstra :evil:

 

Kazda plytke masz w inna strone? :lol: Widzialam kiedys w jakiejs gazecie, ze pocieli plytki w nieregularne ksztalty i potem to skladali. Ciekawe, ile by wzieli za cos takiego...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, w łazience wszystkie płytki w jedną stronę - tylko co płytka to jakiś winkiel :lol: Mała łazienka, to tam płaskich powierzchni prawie nie ma :roll:

 

Ale te na "piec" w kuchni, to i owszem, każda płytka cięta była na 3 lub 9 sztuk :wink:

 

A na wnętrzach jest wątek o mozaikach - można się podpytać, ile kosztuje takie cudo, o jakim pisze małgoś :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba lepiej nie wiedzieć..

:lol: :lol: :lol:

 

A propos plytek - marza mi sie marmurowe w lazience (mam bardzo mala powierzchnie, moze sie nie zrujnuje). Nie wiecie, gdzie w Krakowie lub okolicach, lub w necie mozna kupic tanie marmurowe plytki? Znalazlam pare miejsc, ale wszystkie gdzies daleko i nie sprzedaja "na wynos".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie interesowałam się tym, więc nie mam pojęcia..

ale tak myslę, że może by tak spytać jakiego gościa, co pomniki robi??

Może będzie miał jakieś dojścia :wink:

 

Wiem, że u nas to mają tacy panowie namiary na blaty i takie tam..

O płytkach nie słyszałam, ale tu jest trochę inaczej iż w Krakowie..

To tak jak było z tą szybą do kuchni zamiast płytek. Co szklarz, to lepsza mina.

:lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba lepiej nie wiedzieć..

:lol: :lol: :lol:

 

A propos plytek - marza mi sie marmurowe w lazience (mam bardzo mala powierzchnie, moze sie nie zrujnuje). Nie wiecie, gdzie w Krakowie lub okolicach, lub w necie mozna kupic tanie marmurowe plytki? Znalazlam pare miejsc, ale wszystkie gdzies daleko i nie sprzedaja "na wynos".

A na alliegro patrzyla?

 

Ci od pomników są najdroższi i nie sądzę, żeby akurat lokalizacja ten fakt zmieniała :roll: Oni i tak mają zawsze robotę :-?

Trzeba szukać po hurtowniach kamienia, często mają coś w promocji :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba lepiej nie wiedzieć..

:lol: :lol: :lol:

 

A propos plytek - marza mi sie marmurowe w lazience (mam bardzo mala powierzchnie, moze sie nie zrujnuje). Nie wiecie, gdzie w Krakowie lub okolicach, lub w necie mozna kupic tanie marmurowe plytki? Znalazlam pare miejsc, ale wszystkie gdzies daleko i nie sprzedaja "na wynos".

A na alliegro patrzyla?

 

Ci od pomników są najdroższi i nie sądzę, żeby akurat lokalizacja ten fakt zmieniała :roll: Oni i tak mają zawsze robotę :-?

Trzeba szukać po hurtowniach kamienia, często mają coś w promocji :roll:

 

Patrzyla, patrzyla, ale maja tylko 3 kolory na krzyz, a mnie pasuja jedne brazowe i drugie czarne. Chyba, ze "zapytam sprzedawce", czy nie ma innych kolorow. To jest mysl!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oknem :lol: :lol:

Olga ale parapety to masz cudo. Bardzo mi sie podobaja i pasują do mojego przyszłego salonu.

Nie dam :wink:

 

Nie śmiem prosić... :lol:

A kicia na łobuziare wygląda (ma w oczach to co bratanice :lol: )

Co zrobić? Taka rodzina :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...